+

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Vertinimo komisija sustojo prie Vilniaus g. esančio gėlyno, kurį puoselėja 3-ojo namo gyventoja Marina Baidan (centre).

Liepos 17 dieną vyko geriausiai tvarkomų Širvintų miesto sodybų, daugiabučių gyvenamųjų namų, įmonių, įstaigų ir organizacijų teritorijų apžiūra.

Komisija, kurią sudarė Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Vita Majerienė (pirmininkė), Architektūros ir kraštotvarkos planavimo skyriaus vedėja Deimantė Oršauskaitė, Širvintų kultūros centro dailininkė Dalė Karolaitienė, Tarybos nariai Vilma Bartusevičienė, Marija Gudonienė ir Romas Zibalas, apžiūrėjo širvintiškių pasiūlytas, komisijos narių pastebėtas gražiai tvarkomas teritorijas, atkreipė dėmesį į sodybos originalumą, etnografinių detalių gausumą, spalvų ir augalų dermę, mažosios architektūros elementus, aplinkos tvarkymo novatoriškumą.

Komisija, vadovaudamasi patvirtintais apžiūros-konkurso nuostatais, Širvintų mieste turėjo išrinkti 3 geriausiai sutvarkytas sodybas, 1 daugiabučio namo aplinką ir 1 geriausiai sutvarkytą įstaigos teritoriją. Ypač kruopščiai buvo apžiūrėtos Nepriklausomybės aikštės, Ukmergės, Vilniaus, Jaunimo, Staviškių, Tulpių, Ramunių gatvių gyventojų sodybos. Kokie skirtingi savo dydžiu bebūtų konkurse dalyvaujantys namai, visus juos vienija šeimininkų meilė ir dėmesys kiekvienai žemės pėdai.

Kebliausia komisijai apsispręsti, kuri sodyba gražiausia, nes jos viena už kitą dailesnės, šeimininkų išradingai tvarkomos ir puoselėjamos. Puikiai besitvarkantys Širvintų miesto gyventojai ne tik laikosi pasiektų pozicijų, bet stengiasi ir toliau tobulėti, rodo didelį išradingumą, stebina gėlynų gausa. Tomos ir Remigijaus Darvydų sodyba (Staviškių g.) džiugina novatoriškumu, spalvų derme bei laipynėmis. Gentvilės ir Gintauto Keturakių (Staviškių g.) namo teritorija džiugina pedantiška tvarka, dailiu tvenkiniu. Virginijos ir Felikso Lisevičių sodyboje (Nepriklausomybės a.) nustebino augalų vešlumas ir spalvingumas. Visose komisijos aplankytose sodybose jauku ir gražu.

Apžiūrėdama įmonių, įstaigų ir organizacijų tvarkomas teritorijas, komisija atkreipė dėmesį į racionalų sklypo naudojimą, dailų kraštovaizdžio kūrimą. Vertinimo komisijai gerą įspūdį paliko Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos tvarkoma teritorija, želdynų gausa, pradėtas ruošti sveikatingumo takas.

Apžiūrėjusi daugiabučių namų teritorijas, komisija nusprendė išskirti už originaliai tvarkomą aplinką daugiabutį, esantį Vilniaus g., pažymėtą 3-uoju numeriu. Po namo pirmojo aukšto langais puoselėjamas įvairiaspalvis gėlynas, jis aptvertas dailia tvorele, namo vidiniame kieme yra mažosios architektūros elementų. Namo aplinka labai rūpinasi Marina Baidan ir Valdas Bartkevičius. Pasak Marinos Baidan, ji labai mėgstanti gėles, todėl kiekvieną daugiabučio kertelę pavertė grožio oaze.

Gražiausiai tvarkomų Širvintų miesto sodybų šeimininkai, laimėję konkurse prizines vietas, bus apdovanoti rudenį vyksiančioje Rudens šventėje.

Vertinimo komisijos informacija

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+