Įspūdingo dydžio gėlės papuošė sodus

Lapelėse augančio burnočio žiedas siekia 1, 15 m.

Lapelėse augančio burnočio žiedas siekia 1, 15 m.

Nors ruduo jau visai ant nosies, dar liko nemažai laiko pasidžiaugti gamtos grožiu. Kartais nereikia nė iš namų eiti, užtenka pasidairyti po nuosavą sodą.

Prieš kelias dienas Lapelėse gyvenanti Janė Stravinskienė atsiuntė nuotrauką, kurioje puikuojasi įspūdingo dydžio gėlė. Šalia namų augantis burnotis sukrovė net 1,15 m žiedą. Ilgas ir ryškus žiedas – tikra darželio puošmena.

Beje, panašaus dydžio žiedą sukrovė ir Vileikiškiuose augantis burnotis. Šis žiedas kiek trumpesnis – 1,06 m. Tačiau dar storesnis nei augantis Lapelėse.

Kelios įdomybės apie burnotį:

– Graikiškai vadinamas „amaranthos“ – nevystanti gėlė. Iš tikrųjų šis augalas retai kada nuvysta, o ir sudžiuvę jo žiedai nepraranda estetinio grožio.

– Indėnų religijoje buvo naudojami „piktoms dvasioms išvaryti“.

Vileikiškių burnotis gerokai stambesnis, bet šiek tiek trumpesnis (1,06 m)

Vileikiškių burnotis gerokai stambesnis, bet šiek tiek trumpesnis (1,06 m)

– Rusijoje pavyko sukurti burnočių aliejaus gamybos technologiją. Teigiama, kad jis ypač naudingas imuninei žmogaus sistemai.

– Burnočiai lėtina senėjimo procesą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gydo tuberkuliozę, bronchitą ir pneumoniją, psoriazę ir egzemą, lėtinę skrandžio opą, nudegimus, aterosklerozę, stenokardiją ir daugelį kitų negalavimų. Gydomąja galia burnočiai prilygsta ženšeniui arba auksiniam ūsui, o maistine verte esą lenkia visas šiuo metu egzistuojančias pasaulio augalijos rūšis.

– Burnotis taip pat vadinamas ir pagrindiniu jogų maistu.

Panašu, kad burnočiu reiktų ne tikk grožėtis, bet ir įtraukti jį į maisto racioną.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top