Draugiškame paukštyne viršiausios jaučiasi žąsys

Sutartinai gagenančios žąsys pasitinka kiekvieną Valerijos Kisielienės svečią.

Sutartinai gagenančios žąsys pasitinka kiekvieną Valerijos Kisielienės svečią.

Retai kur rajono kaimuose besutiksi iš tolo boluojantį, oranžiniais snapais švytruojantį žąsų pulkelį. Limonyse (Zibalų seniūnija) gyvenančios Valerijos Kisielienės sodyboje ne tik baltasparnių žąsų, bet ir kitokių paukščių begalė. Po kiemą elegantiškai „špaciruojantys“ sparnuočiai traukia pakeleivio akį. Nejučia norisi griebti fotoaparatą ir fotografuoti tokį idilišką vaizdelį. Didžiulį žąsų, ančių, kalakutų, vištų paukštyną prižiūrinti moteris turi daug įdomių dalykų papasakoti apie savo augintinius.

Draugiškai sutaria Valerijos Kisielienės sodyboje gyvenantys paukščiai.

Draugiškai sutaria Valerijos Kisielienės sodyboje gyvenantys paukščiai.

Pasak Valerijos Kisielienės, visi po sodybos teritoriją vaikštinėjantys paukščiai yra gana draugiški. Žąsys, sutartinai gagendamos pulkelyje, pasitinka kiekvieną į kiemą užsukantį svečią ir jaučiasi esančios paukštyno viršininkės. Įsitikinimą, kad žąsys yra piktos ir besitaikančios įgnybti bet kuriam pašaliečiui, sodybos šeimininkė paneigia sakydama, kad jos augintinės yra draugiškos, malonios ir labai dėmesingos.

Gavusi dovanų pilką žąsiuką, ponia Valerija tikėjosi, kad bus žąsinas. Pasirodė, kad tai irgi žąselė, kurią į draugišką būrį priėmė baltosios žąsys. Juoda kalakutė, išperinusi ančiukus, ir dabar jų nepalieka. Nors ančiukai jau gerokai ūgtelėję, bet „motina“ kalakutė juos akylai stebi besiturškiančius negilioje kūdroje ir saugo nuo pavojų. Vištos ir raudonbarzdžiai kalakutai irgi gražiai sutaria. Visi kaip kareiviai, šeimininkės pašaukti, dailiai išsirikiuoja ir laukia tolesnės komandos. Tik imk ir gėrėkis tokia paukščių harmonija.

Vienam iš kalakutų labai nepatiko sodybą pamėgusios laukinės žąsys.

Vienam iš kalakutų labai nepatiko sodybą pamėgusios laukinės žąsys.

Sodybos šeimininkė papasakojo apie tai, jog pastebėjusi, kaip jos paukštyną pamėgo dvi laukinės žąsys. Nuolat atskrendanti laukinių paukščių porelė stengiasi „pabendrauti“ su naminiais, turi sodyboje mėgstamą maršrutą. Moteris stebisi atskrendančių paukščių drąsa ir mananti, jog laukinės žąsys galbūt augusios kur nors prie žmonių. Tiesa, fotografuojamos nesileido. Pasak Valerijos Kisielienės, tokia dažna laukinių žąsų viešnagė nepatiko vienam stambiam kalakutui. Šis – teisėtas sodybos šeimininkas – nepasigėdijo kaukštelėti snapu atskridusiam laukiniams žąsinui. Pulką paukščių prižiūrinti moteris sakėsi, jog stebėti augintinių gyvenimą yra labai įdomu ir malonu.

Apie žąsis galima daug gerų žodžių išgirsti. Rašto istorijoje žąsys paliko ryškų pėdsaką, nes padovanojo plunksną. Pagarbos nusipelnė Romą nuo galų antpuolio išgelbėjusios žąsys, kurių gagenimas pažadino užsnūdusius miesto gynėjus. Žiniasklaidoje skelbiama, kad net šiais laikais žąsys „įdarbinamos“ kalėjimų prižiūrėtojomis: Brazilijoje apie nuteistųjų bandymą pabėgti įspėja žąsų klegesys. Teigiama, kad nuo tada, kai į pagalbą buvo pasitelkti šie paukščiai, nepabėgo nė vienas kalinys.

Rytis Klaimelis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Draugiškame paukštyne viršiausios jaučiasi žąsys"

  1. kaim parašė:

    ar nera daugiau kaimų, tik Limonys

Comments are closed.

scroll to top
+