Balkoną apmėtė kiaušiniais

Spalio 16-19 dienos

Per keturias dienas į Komisariatą buvo pristatyti 2 asmenys.

Spalio 17-ąją prie Širvintų autobusų stoties neblaivus šlapinosi 1979 metais gimęs rajono gyventojas V. B., o spalio 19-ąją Širvintose ant kelio girtas gulėjo 1990 metais gimęs miesto gyventojas A. B.

Policijos pareigūnai išaiškino 11 administracinės teisės pažeidėjų, tarp jų – net keturis neblaivius vairuotojus.

Spalio 18-ąją Zibalų seniūnijoje neblaivus ir neturėdamas teisės vairuoti vietos gyventojas S. J., gimęs 1990 metais, automobiliu išvažiavo iš kiemo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su atvažiuojančiu automobiliu. Apgadinti abu automobiliai.

Tą pačią dieną Širvintų seniūnijoje automobilį neblaivus vairavo 1986 metais gimęs vietos gyventojas E. V. Spalio 19 dieną įkliuvo du neblaivūs dviratininkai: kelio Širvintos-Rimučiai-Kernavė-Dūkštos 8-ajame kilometre pedalus apsvaigęs mynė 1969 metais gimęs Musninkų seniūnijos gyventojas G. T., o Širvintose – 1973 metais gimęs miesto gyventojas S. K.

Pradėta ikiteisminių tyrimų, sulaukta kitų pranešimų.

Spalio 16 dieną Policijos komisariate buvo užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad spalio 15 dieną, apie 13 val., Zibalų seniūnijoje, apžiūrint sudegusio ūkinio pastato gaisravietę, rastos apdegusio galimai lygiavamzdžio šautuvo dalys.

Spalio 17 dieną policijoje užregistruotas A. O., gim. 1936 metais, pareiškimas, kad į sodybą atvažiavo vyras ir moteris, kurie prisistatė dirbantys elektros tinklų įmonėje „Lesto“. Po šių asmenų apsilankymo namuose buvo pasigesta 1510 litų. Plačiau apie tai ir apie sukčių metodus skaitykite atskirą policijos pranešimą.

Tą pačią dieną užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad Komisariate pas 1979 metais gimusį rajono gyventoją V. B. buvo rastas polietileninis maišelis, kuriame buvo keturios baltos spalvos tabletės, įtariama, – narkotinės medžiagos.

Spalio 17-ąją policija užregistravo rajono gyventojos V. Š. pareiškimą, kad apie 15 val. jos sergantis nepilnametis sūnus spyrė jai tris kartus į sėdmenis. Rajono gyventoja J. S. policijai pasiskundė, kad apie 21.30 val. jos vyras A. S. išplūdo necenzūriniais žodžiais, o rajono gyventoja D. S. savo pareiškime rašo, jog apie 21 val. jos buvęs vyras A. S., kuris gyvena kitoje namo dalyje, rėkaudamas per sieną ją išplūdo necenzūriniais žodžiais.

Kitą dieną užregistruotame širvintiškės G. K. pareiškime rašoma, jog apie 10 val. jos balkonas buvo apmėtytas kiaušiniais. Rajono gyventoja Z. P. apie 15.30 val. atėjusi į prižiūrimą įsūnio M. J. butą rado sugadintas duris.

Sekmadienį užregistruotas Širvintų seniūnijos gyv. N. S. pastebėjo, jog yra apgadinta sklypo tvora. Nuostolis – 50 litų.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Sukčiai grąžino „permoką“, bet pasiėmė santaupas

Tapdama Europos Sąjungos nare, Lietuva, kaip ir kitos šalys narės, įsipareigojo įsivesti bendrą valiutą – eurą. 2015 m. sausio 1 d. yra nurodyta kaip diena, kuomet euras taps Lietuvos nacionaline valiuta.

Artėjančiu valiutos pasikeitimu dažnai pasinaudoja apsukrūs ir nusikalstama veikla užsiimantys asmenys. Sukčiautojai, apsimesdami banko, pašto, mokesčių inspekcijos ar kitų įstaigų darbuotojais, pasisavina asmenų turtą, kurį šie perduoda tikėdamiesi turtą atgauti nauja valiuta. Širvintų rajono policijos komisariatas perspėja apie sukčiautojų galimą veiklos suintensyvėjimą euro įvedimo laikotarpiu ir informuoja, kad jokie oficialūs asmenys telefonu ar atvykę į namus nevykdo jokių piniginių operacijų, susijusių su valiutos keitimu bei neteikia kitokio pobūdžio finansinių paslaugų.

Kitas galimas sukčiautojų pinigų išviliojimo būdas – telefoniniai skambučiai. Širvintų rajono komisariatas dar kartą perspėja neteikti jokių elektroninės bankininkystės duomenų, slaptažodžių, PIN kodų, jokių sąskaitų numerių ir kitų su turto, esančio banke, saugojimu susijusių duomenų. Visos piniginės operacijos vykdomos centralizuotai, atitinkamose įstaigose, tiesiogiai, o ne telefonu bendraujant su klientu, todėl būtina prisiminti, kad neatlygintinas litų keitimas į eurus vyks bankuose, AB „Lietuvos paštas“ nustatytose Lietuvos pašto paslaugų teikimo vietose, kai kuriuose kredito unijų padaliniuose ir Lietuvos banke. Jokie pavieniai asmenys, atvykę į namus ar paskambinę telefonu, tokių paslaugų neteiks.

Širvintų rajono komisariatas perspėja ir dėl kitų sukčiavimo atvejų, kai sukčiavimo pagrindu tampa ne tik valiutos keitimas, bet ir kitos pinigų išieškojimo iš asmenų situacijos. Piktų kėslų turintys asmenys, apsimetę pareigūnais, finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos darbuotojais, „Lesto“ darbuotojais, patenka į gyventojų namus, sukuria situacijas, kurių metu asmuo perduoda pinigus ar kitaip iš jo tie pinigai gaunami.

Vienas iš paskutiniųjų tokių pavyzdžių – įvykis Kantrimiškio kaime, kai į namus įleisti „Lesto“ darbuotojais apsimetę asmenys įvykdė vagystę. Sukūrę istoriją apie gyventojų permokėtas 50 Lt sąskaitas ir norą jiems grąžinti pinigus, nusikaltėliai pateko į namus, stebėjo, iš kur imami pinigai grąžai. Paskui senyvo amžiaus žmonės neberado pinigų jų saugomose vietose. Žinojimas, jog „Lesto“ ar kitų įstaigų darbuotojai nevykdo tokių tiesioginių išmokų paslaugų namuose būtų išgelbėję senyvus žmones nuo 1510 Lt nuostolio.

Dažnai šioje srityje veikiantys asmenys ateina netgi ne po vieną, veikia organizuotai, sukuria graudžias, su artimaisiais ar pažįstamais asmenimis susijusias istorijas, psichologiškai paveikia asmenis. Todėl raginame išgirdus apie tariamą artimojo ar pažįstamojo nelaimę, pirmiausia pabandyti susisiekti su tariamai nukentėjusiu asmeniu ar žmonėmis, kurie taip pat gali žinoti apie nelaimę, ir taip įsitikinti situacijos realumu.

Širvintų rajono komisariatas rekomenduoja būti atidiems, sekti su euro įvedimu susijusias naujienas ir savo patiklumu nesuteikti finansinės naudos nusikalstamą veiką vykdantiems asmenims. Visgi įvykus apgavystei, kuo skubiau apie tai pranešti policijai.

Erik Jalovik
Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK viršininkas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top