Čiobiškio seniūnija – bulvių rekordininkių kraštas?

Padalinta į dvi dalis, 1019 g bulvė atrodė sveika.

Monika Ališauskienė atnešė du kilogramus bulvių. Jeigu tiksliau – tris bulves, mat viena bulvė svėrė 1019 g, kita – 458 g, trečia – 597 g.

Lietuviams bulvės yra tarsi antroji duona, ir iš tikrųjų viena bulvė savo dydžiu ir spalva buvo panaši į duonos kepaliuką. Pasak Monikos, šias bulves jai atvežė žentas, auginantis bulves 30 arų sklype, Burniškių kaime. Augina tik sau, nors tokias bulves būtų labai patogu ir turguje pardavinėti. „Kiek kilogramų klientas paprašo, tiek jam bulvių ir įdedi, o kaip man, tai vienos bulvės keturiems kartams užtektų“, – juokauja moteris.

Tikrasis derlius paaiškės rugsėjo mėnesį, tačiau tikėtina, kad panašios bulvės bus visame lauke. Abejojantiems dėl bulvės kokybės pasakysime, kad pati didžiausia bulvė čia pat redakcijoje buvo padalinta į dvi dalis. Bulvė buvo sveika ir netuščiavidurė.

Ir pačiais palankiausiais metais retai kas galėdavo pasidžiaugti tokiu derliumi, o šias metais labiausiai bulvėms bus pakenkusi pavasarinė sausra, mat lietaus ypač trūko tuomet, kai mezgėsi gumbai. Todėl dar nuostabiau, jog Monikos Ališauskienės žento lauke auga tokios didelės ir sveikos bulvės. Nors iki Lietuvos rekordo šios iškastosios dar nepriartėjo, kas žino, kokių milžinių dar slypi Burniškiuose.

Monika Ališauskienė atnešė 2 kilogramus bulvių.

2000 metais agentūra „Factum“ užregistravo, kad Klaipėdos rajone buvo užauginta 1,814 kg svorio bulvė. Ji sumušė 8 metus gyvavusį rekordą, kurį pasiekė Robertas Liutkevičius iš Širvintų rajono Aleksandravos vienkiemio, beje, esančio taip pat Čiobiškio seniūnijoje, maždaug už 3 km nuo Burniškių. Roberto bulvė svėrė 1,525 kg, buvo 23,5 cm ilgio, 49 cm ir 37,3 cm apimties storiausiose vietose.

Remigijus Bonikatas
Širvintų rajono tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Čiobiškio seniūnija – bulvių rekordininkių kraštas?"

  1. Anonimas parašė:

    ogo bulves, cepelinu bus daug

Comments are closed.

scroll to top
+