+

Akį džiugino, bet tvarkyti niekas nenorėjo…

Penktadienį į „Širvintų krašto“ redakciją paskambinęs pasipiktinęs skaitytojas klausė, kodėl palei Plento gatvę yra pjaunamos obelys, kas tai daro, kodėl tas obelis sodinę gyventojai nieko apie tai nežino?

Kadangi jau esame rašę, kad Širvintų rajono savivaldybė įgyvendins Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Kraštovaizdžio sutvarkymas Širvintų mieste“, klausimus persiuntėme Savivaldybės administracijai. Gavome atsakymą:

„2017 m. Širvintų rajono savivaldybės administracija pradėjo įgyvendinti projektą „Kraštovaizdžio sutvarkymas Širvintų mieste“. Jo metu bus atliekami želdynų tvarkymo (genėjimo, kirtimo, sodinimo ir kt.), vandens telkinio (tvenkinio P. Cvirkos g.) pakrantės tvarkymo darbai, taip pat pėsčiųjų takų, mažosios kraštovaizdžio architektūros įrengimo darbai žaliojoje zonoje priešais Širvintų šv. arkangelo Mykolo bažnyčią (Jaunimo parke) bei želdynų tvarkymo (genėjimo, kirtimo, sodinimo ir kt.) darbai atskiruosiuose želdynuose palei Plento gatvę (senųjų obelų juosta). Bus suformuotos vientisos žaliosios erdvės, pagerės žaliųjų zonų želdynų būklė, bus sudarytos sąlygos miesto gyventojams ir svečiams kokybiškai leisti laisvalaikį gamtinėje aplinkoje.

Atkreipiame dėmesį, kad prieš pradedant įgyvendinti projektą, buvo organizuojamas viešas pristatymas, kaip to reikalauja teisės aktai. Obelys, apie kurias kalba gyventojas, yra pasodintos ne privačioje, bet valstybinėje žemėje, be jokio suderinimo. Žmonės pagaliau turi suprasti, kad vienas dalykas yra medį pasisodinti savo sklype, o visai kas kita – valstybinėje žemėje.

Ne paslaptis, kad medžiai seni, daugelis iš jų sergantys, daugelį metų neprižiūrimi, negenimi. Pavasarinis žydėjimas gal ir džiugino akį, tačiau rudenį nukritusiais, pūvančiais obuoliais pasirūpinti niekas nebenorėdavo – juos turėdavo surinkti ir išvežti komunalininkai. Tai ne tik nepuošė miesto, bet papildomai kainavo.

Investicijų skyriaus duomenimis, vietoj pašalintų senų obelų bus formuojami nauji želdynai, kuriuose bus sodinami miesto sąlygoms tinkantys medžiai (beržai, šermukšniai, klevai, bukai).“ – atsakė Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė.

„Įgyvendinant šį projektą taip pat siekiame, kad būtų sutvarkytas ir pėsčiųjų takas palei Plento gatvę. Kaip ir pati Plento gatvė, jo priežiūra priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, o ne Savivaldybei. Tačiau matydami, kad pėsčiųjų takas širvintiškiams yra labai reikalingas, juo dažnai vaikšto ir mamos su vežimėliais, šeimos, senyvi žmonės, kasmet kreipiamės į Automobilių kelių direkciją, prašydami tinkamai suremontuoti jį. Dabar jau turime gavę patvirtinimą, todėl įgyvendinant investicinį projektą bus sutvarkyti ir pėsčiųjų ir dviračių takai,“ – situaciją pakomentavo ir Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • grill parašė:

  Aišku, kad valdininkams pritrūko medienos šašlikinėms arba baldams, nes obels lentų kūbinio metro kaina 500 eurų, o čia kiekis nemažas.

 • ROMAS parašė:

  GAL SAVIVALDYBE ATKREIPS DEMESI I VARGANOS BUKLES KELIA GARAZUS UZ BUVUSIO KOMUNALINIO.TEN VISO APIE 300.GARAZU.GELES GERAI,BET KELIAI IR SALIGATVIAI SVARBIAU

 • vale parašė:

  Balsuosime kituose rinkimuose uz Pinskuviene, pagaliau visus pajudino.

 • Puiku parašė:

  Šaunuolė merė ir jos komanda. Iš karto miestelis ne tik pagražėjo, bet ir pirma žiema kaip tvarkomas nepriekaištingai. Dabar galima vakaris vaikščioti su sausais batais, kadangi sniegas visuomet valomas ne tiktai nuo kelių bet ir šaligatvių. Tikrai šaunuoliai. Sėkmės

Kiti straipsniai:

„Derliaus kraitėje“ bus apdovanoti gražiausių Zibalų seniūnijos sodybų šeimininkai

Kaip feniksas iš pelenų – atidarytas atgimęs Jaunimo sodas

Širvintos – gerasis pavyzdys, kuris užkrečia?

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+