Ypač brangi cigaretė

Prieš Naujuosius rašėme apie Vilmantą B., kuris, būdamas neblaivus (1,95 prom.) Širvintose, Plento gatvėje, pasipriešino policijos pareigūnams. Kai 2017 metų lapkričio 3-iosios vėlų vakarą jį policininkai pasisodino į tarnybinį automobilį, Vilmantas salone prisidegė cigaretę, o į perspėjimą užgesinti cigaretę nereagavo, toliau rūkė ir sakė, kad nesiliaus, pareigūnai gali daryti ką nori. Pareigūnams atidarius dureles ir dar kartą įspėjus, Vilmantas vis tiek nevykdė teisėtų pareigūnų, vykdančių viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas, reikalavimų gesinti cigaretę. Kai policininkai vis dėlto atėmė iš jo cigaretę, vyras kitų asmenų akivaizdoje pradėjo įžeidinėti policijos pareigūnus, rodė jiems nepagarbą.

Vėliau paaišėjo, kad vyras turėjo priežastį griežti dantį ant policininkų, tik ta istorija dar 2017-ųjų pavasarį nutiko ne Širvintose, o Panevėžyje: praėjusių metų kovo 12 dienos ankstų rytą, apie 5.20 val., Panevėžio mieste buvo sustabdytas Vilmantuii B. priklausantis automobilis „Volkswagen Passat“, kurio vairuotojui buvo nustatytas 1,63 prom. girtumas. Tąkart širvintiškis iki ryto linksminosi tenykščiame klube, išgėrinėjo.

Panevėžio miesto apylinkės teismas 2017 metų rugpjūčio 14 dienos nuosprendžiu metams atleido Vilmantą B. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Tačiau nuteistasis taip ir neįsikalė galvon, kad panašias dovanėles teismai dalija ne kiekvienam, todėl reikėtų jas vertinti. Kadangi Vilmantas B. po trijų mėnesių padarė naują tyčinį nusikaltimą, sprendimas atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės ankstesnėje byloje nustojo galioti, abi bylos buvo sujungtos ir buvo sprendžiama dėl kaltinamojo baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

Teisiamas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, Vilmantas prisipažino, kad rūkė tarnybiniame policijos automobilyje, kad stūmė policininkus, gal ir mosikavo rankomis. Abejojo, ar galėjo policininkus išvadinti necenzūriniais žodžiais, tačiau pripažino, kad „gavęs“ elektrošoko, apsiramino.

Nustojus galioti teismo nutarčiai, pagal kurią Vilmantas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, teismas iš naujo išnagrinėjo abi bylas ir skyrė bausmę ir dėl vairavimo esant neblaiviam, ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Visiškai sudėjus bausmes, Vilmantui B. skirta galutinė subendrinta bausmė – 95 MGL dydžio (3577,70 eurų) bauda, įpareigojant šią baudą sumokėti per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo. Nuteistajam uždrausta naudotis specialia teise – teise vairuoti transporto priemones 1 metams, konfiskuotas jo automobilis „Volkswagen Passat“.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+