Trokštate karjeros? Tada žalokite kitus, vežkite kontrabandą, eikite vogti, šmeižkite…

Alfredui Astikui (kairėje) yra pareikšti įtarimai padarius nusikalstamą veiką, nurodytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalyje (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu).

Rugsėjo 24-osios popietę vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje pirmuoju klausimu buvo svarstoma, ar patenkinti Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą duoti sutikimą kandidatą į Lietuvos Respublikos Seimo narius Alfredą Astiką patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Darbo partijos iškeltam kandidatui į Seimo narius Alfredui Astikui yra pareikšti įtarimai padarius nusikalstamą veiką, nurodytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalyje (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu).

Pagal blogiausią scenarijų kvepia laisvės atėmimas iki 3 metų.

VRK davė sutikimą kandidatą į Lietuvos Respublikos Seimo narius patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Čia būtų galima padėti tašką, jei nekalbėtume apie vieną svarbiausių Lietuvos valstybės organų – Seimo formavimą. Stebina, kad į parlamentą braunasi, švelniai tariant, abejotinos reputacijos ir suteptą biografiją turintys žmonės. Tarp tokių, toli gražu negalinčių pasigirti tobula biografija, – ir Širvintų rajono tarybos narys Alfredas Astikas, per 2019 metais vykusius Savivaldos rinkimus vos vos išsilaikęs vietos politikoje.

Darbo partija šiuose rinkimuose iškėlė 141 kandidatą, t. y. tiek, kiek Lietuvoje yra Seimo narių. Tarp kandidatų – net 8 teisti asmenys, iš jų du – net po kelis kartus. Skaitinėjant VRK pateiktą informaciją apie juos galima sudėti visą puokštę nusikaltimų. Tai ir apgaulingas apskaitos tvarkymas, sunkus sveikatos sutrikdymas, turto sunaikinimas ar sugadinimas, viešosios tvarkos pažeidimai, melagingas pareiškimas, atvira vagystė, net kontrabanda ar trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise. Šioje kompanijoje labai dera ir mūsiškis tarybos narys, 2015 metais teistas už šmeižtą ir turintys visas galimybes ateityje VRK anketą „papuošti“ įrašu apie naują nusikaltimą. Gal net ne vieną. Kaip apie VRK priimtą sprendimą dėl laisvės suvaržymo informavo BNS, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba Alfredui Astikui yra ne tik pateikusi įtarimus dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, bet taip pat ketina pateikti įtarimus ir dėl kito Baudžiamojo kodekso straipsnio.

Negi Seimui iš tiesų reikia ir štai tokių sričių žinovų, profesionalų, kad mums siūloma už juos balsuoti?

Neseniai Alfredas Astikas pradėjo dirbti Seimo nario Petro Čimbaro patarėju, o atlyginimą jam mokame visi mes, mokesčių mokėtojai. Kadangi kažkuria prasme esame Astiko darbdaviai ir turime teisę kalbėti apie tai, kiek jis mums kainuoja, galima paminėti, jog oficialiai skelbiamais duomenimis, šiuo metu Seimo nario patarėjo, padėjėjo alga be priedo už tarnybos Lietuvos valstybei stažą „popieriuje“ sudaro nuo 1179,20 Eur iki 2112 Eur (apytiksliai nuo 770 Eur iki 1300 Eur „į rankas“).

Įprastai patarėjai kviečiami tam, kad patartų tose srityse, kuriose juos kviečiantis politikas ar valdininkas nėra kompetentingas, neturi pakankamai patirties, žinių. Argi Astiką pasikvietusiam Čimbarui staiga prireikė patarimų ir konsultacijų, kaip klastoti dokumentus, jais disponuoti, kaip šmeižti ar dar kažką daryti, už ką yra numatyta baudžiamoji atsakomybė?

Atsakykite į šį klausimą patys.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.67 (3 įvert.)

3 Atsakymai į “Trokštate karjeros? Tada žalokite kitus, vežkite kontrabandą, eikite vogti, šmeižkite…”

  1. Patar parašė:

    gal patars kaip bobikes kabinti ir eiti per mergelkas, nes nuotykiai vadovaujant gyvuliu produktyvumo imonei turetu ieit i istorija

  2. darbijetis parašė:

    pavidit ubagai a ne

  3. Viktoras parašė:

    Reikia patarimų kaip melžti biudžeto karve

Comments are closed.

scroll to top
+