Praėjus keturioms valandoms po „pietų“ – sunkus girtumas

2020 metų spalio 16-osios popietė Širvintų policijos ekipažas radijo ryšiu gavo pranešimą, kad automagistrale ties 88 kilometru važiuoja pavojingai manevruojantis sunkvežimis „Mercedes Benz 1218“, kurio vairuotojas galimai yra neblaivus. Nuvykę į magistralę, jie netrukus pastebėjo Vilniaus kryptimi važiuojantį automobilį, kuris „mėtėsi“ į šonus. Įjungę garsinį signalą, policininkai per garsiakalbį pareikalavo, kad automobilis sustotų dešiniajame kelio krašte. Tačiau vairuotojas į nurodymą nereagavo. Tada pareigūnai, važiuodami antrąja eismo juosta, susilygino su šiuo automobiliu ir vairuotojui parodė, kad sustotų. Dabar šis jau pakluso reikalavimui ir sustabdė automobilį.

Priėję, policininkai įsitikino, kad sunkvežimiu važiavo vienas vairuotojas, be keleivių. Paprašius pateikti vairuotojo pažymėjimą bei transporto priemonės dokumentus, vairuotojas juos pateikė. Paaiškėjo, kad prie vairo sėdi Anatolijus Lisovskis. Bendraudami su juo, pareigūnai užuodė alkoholio kvapą, atkreipė dėmesį, kad vairuotojas kalba nerišliai, jo judesiai, kaip tokiais atvejais paprastai nurodoma, – nekoordinuoti. Paklausę, ar vairuotojas vartojo alkoholį, policininkai iš jo išgirdo, kad šis neseniai gėrė alų, o vėliau paaiškino, kad gėrė degtinę. Panašu, kad Anatolijus Lisovskis bent jau dėl antrojo gėrimo nemelavo: patikrinus alkoholio matuokliu, jam pirmuoju pūtimu nustatytas sunkus 3,04 prom., o antruoju – taip pat sunkus 2,99 prom. girtumas.

Pristačius Anatolijų Lisovskį į Širvintų rajono policijos komisariatą, jo rankinėje rastas nugertas butelis degtinės. Vairuotojas sakė, kad tą butelį nusipirko ir „per pietus“ iš šio butelio gėrė degtinę.

Pasakymą „per pietus“ reikėtų suprasti tiesiogiai. Kaip Anatolijus sakė ikiteisminio tyrimo pareigūnui, tądien jis iš Vilniaus vežė prekes. Jas iškrovęs, vairuotojas parduotuvėje nusipirko degtinės. Apie 12 val. sunkvežimyje jis papietavo ir išgėrė apie 200 ml nusipirktos degtinės. Anatolijus Lisovskis sakė, kad paskui važiavo atgal į Vilnių. Prie Ukmergės pasuko į magistralę, o Širvintų rajone jį sustabdė policijos pareigūnai.

Procesas užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu. Kaltinamasis su tuo sutiko, neprieštaravo ir dėl siūlomos bausmės, tik pageidavo, kad būtų sutrumpintas teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas.

Baudžiamasis kodeksas tokiu atveju numato nusikaltimo padarymo įrankio ar priemonės konfiskavimą. Kadangi Anatolijus Lisovskis vairavo kitam asmeniui priklausantį automobilį, o jo konfiskavimas būtų netikslingas, teismas nutarė iš kaltininko konfiskuoti automobilio vertę atitinkančią sumą. Anatolijaus laimei, ji siekė vos 2750,26 Eur.

Atsižvelgęs į tai, kad kaltininkas vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, kai jam nustatytas daug didesnis nei 1,51 prom. neblaivumas, taip pat į tai, kad tarnybiniame automobilyje pietaudamas girtavo, o paskui ryžosi vairuoti transporto priemonę būdamas stipriai apsvaigęs nuo alkoholio, teismas konstatavo, jog tai laikytina labai pavojingu elgesiu ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Tai nulėmė, kad Anatolijui atimta teisė vairuoti transporto priemones net 4 metams. Galima sakyti, beveik maksimaliam terminui, kuris šiaip jau sudaro 5 metus.

Nuteistasis dar sumokės ir galutinę 50 MGL (2500 Eur) dydžio baudą. Ją leista sumokėti per metus. Jei nuteistasis to nepadarys, bauda gali būti išieškota priverstinai ar pakeista laisvės apribojimu.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+