Prispaudęs ginklo vamzdį žmonai prie skruosto, vyras paspaudė gaiduką

Asociatyvi nuotr. Colourbox.com

2020 metų birželio 6 dieną Širvintų rajono policijos komisariate buvo užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad Kernavės seniūnijoje sutuoktinis pagrasino savo žmonai, kad ją užmuš. Matyt, nutaręs, kad žodžiais šiais laikais mažai kas tiki, vyras atsinešė teisėtai laikomą 9 mm dujinį revolverį „ME38 Compact-6“, tada stvėrė ranka sutuoktinei už plaukų, kita ranka prie žmonos skruosto pridėjo ginklą ir iššovė, taip ją sužalodamas.

Greitosios medicinos pagalbos automobiliu moteris buvo išvežta į Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikas gydytojo apžiūrai. Policija sulaikė smurtautoją ir pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu buvo nustatyta, kad vyriškis nusikaltimą padarė būdamas neblaivus – atvykę policininkai nustatė lengvą (0,5 prom.) neblaivumą.

Kadangi nusikaltimas buvo padarytas smurtaujant artimoje aplinkoje, o asmens duomenų atskleidimas gali turėti psichologinį poveikį, pačius konflikto dalyvius nuasmeninsime. Juo labiau kad kaltininkas anksčiau ne tik nebuvo teistas, bet ir buvo nebaustas administracine tvarka.

Konfliktas kilo birželio 6-osios popietę, kai sutuoktiniai apsipirkę grįžo į namus. Parvažiavęs, vyriškis išgėrė apie 50 gramų konjako, o paskui jam paskambino sesuo, su kuria sutuoktinė nesutaria. Anot vyriškio, išgirdusi, kad jie kalbasi, ši pradėjo plūstis, rėkauti, priekaištauti, kodėl jis bendrauja su seserimi. Dėl to ir kilęs konfliktas.

Prisimindama to konflikto užuomazgas, sutuoktinė neneigė, kad ginčas tarp jų kilo sužinojus, kad sesuo nori atvažiuoti. Bet ji sakė mačiusi, kad sutuoktinis yra neblaivus, todėl nenorėjusi, kad sesuo matytų brolį tokios būsenos. Po, atrodo, nekalto klausimo „Ko dar čia jai reikia?“, vyriškis ėmė plūstis, stumdytis, kumščiuoti į pečius. Sutuoktinei prisėdus ant kėdės, vyras kelis kartus spyrė jai į kojas. Barniui nenurimus, smurtautojas dar labiau susinervino ir pareiškęs, kad žmonai „dabar bus“, iš seifo pasiėmė legaliai laikomą dujinį revolverį. Pribėgęs prie sutuoktinės, pastvėrė ją už plaukų, įrėmė ginklą į skruostą ir kartą iššovė.

Kaltininkas sako nežinojęs, koks šovinys tuo metu buvo būgne – garsinis ar pipirinis, taip pat nežino, kiek tų šovinių buvo – gal keturi?

Vyriškio žodžiais, sutuoktinės jis nesirengė nužudyti, tačiau negali paaiškinti, kodėl taip pasielgė. Kai iššovė, pats labai išsigando, atsiprašinėjo.

Tiek už skausmo sukėlimą artimam asmeniui, tiek už grasinimą nužudyti Baudžiamajame kodekse numatyta griežčiausia bausmė yra laisvės atėmimas iki dvejų metų, bet paprastai už tai taikomos švelnesnės sankcijos. Taip buvo ir šiuo atveju. Esant idealiai nusikalstamų veiksmų sutapčiai, kaltininkui paskirtos bausmės buvo subendrintinos jas apimant ir paskirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės apribojimas 1 metams. Taip pat 2 metams atimta speciali teisė laikyti ir nešiotis ginklą bei konfiskuotas dujinis revolveris su dviem šoviniais.

Per bausmės laiką nuteistajam skirtas įpareigojimas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top
+