Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais

Jei „inkilas“rajone ir atsiras, tai, tikėtina, pirmiausia - Čiobiškyje.

Jei „inkilas“rajone ir atsiras, tai, tikėtina, pirmiausia - Čiobiškyje (ketonline.lt nuotr.).

Lygiai prieš keturias savaites, vasario 11-ąją, Lietuvoje buvo išjungti iki tol veikę momentinio greičio matuokliai. Vienas toks buvo įrengtas ir mūsų rajone, Klišabalės kaime, kur fiksavo per gyvenvietę pravažiuojančių automobilių greitį. Ne vienas rajono gyventojas čia „nusifotografavo“, o buvo ir tokių, kurie tai padarė po kelis kartus.

Kalbėta, kad greičio matuoklis Klišabalėje atsirado ten gyvenusio buvusio Seimo nario Virginijaus Martišausko rūpesčiu. Net jei tai ir tiesa, įrenginys pasitarnavo eismo saugumui.

Nuo Vilniaus iki Ukmergės – trys greičio stebėjimo sektoriai

Lietuvos automobilių kelių direkcija teigė, kad greičio matuokliai buvo išjungti todėl, kad baigėsi jų aptarnavimo sutartis, o naujos sudaryti neketinama, kadangi Lietuvoje pamažu pereinama prie naujos momentinių ir vidutinio greičio matuoklių sistemos. 2018-ųjų pabaigoje buvo patvirtinti du sąrašai, kurių viename yra suskaičiuoti keliuose atsirasiantys nauji momentiniai greičio matuokliai, kitame – vidutinio greičio matuokliai, kurie bus įrengiami prioritetine tvarka.

Iki 2020 metų Lietuvos keliuose bus įrengta 130 vidutinio greičio matuoklių, o tai – 260 fiksavimo įrenginių, taip pat 70 naujų momentinio greičio matuoklių. Tačiau pastarieji, ko gero, bus tik laikina, bent jau ne pagrindinė greičio matavimo priemonė, kadangi jie mažiau efektyvūs formuojant vairuotojų įpročius važiuoti lėčiau. Tokie matuokliai verčia vairuotojus tik pristabdyti tam tikrame taške. O štai vidutinio greičio matuokliai, kur greitis matuojamas tam tikrame kelio ruože, skatina vairuotojus nuolat laikytis saugaus greičio.

Kaip informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija, per pirmąjį etapą, kurio pradžia numatyta vasaros pradžioje, ketinama gauti pasiūlymus įsigyti 100 vidutinio ir 70 stacionarių greičio matuoklių. Pastarieji, kitaip dar vadinami „inkilais“, fiksuos ne tik momentinį greitį, bet ir eismo intensyvumą, tikrins transporto priemonių draudimą ir techninę apžiūrą.

Pagal direkcijos parengtą sąrašą į naujų matuoklių zoną jau šįmet turėtų patekti ir Širvintų rajonas. Planuojama, kad magistralės A2 Vilnius-Panevėžys ruožas nuo Maišiagalos iki Ukmergės bus padalytas į tris ruožus, kuriuose bus fiksuojami įvažiuojantys ir išvažiuojantys automobiliai ir pagal važiavimo trukmę nustatomas jų vidutinis greitis.

Pirmasis 14,598 km ruožas prasidės ties Bukiškiu, o baigsis ties Maišiagala. Tada prasidėjęs 19,357 km ruožas baigsis ties Rimučiais, o nuo čia 25,010 km ruožas tęsis iki Ukmergės.

Iš pradžių apie šiuos ruožus iš viso nebuvo kalbėta, nes planuota, kad magistralėse tokių greičio ruožų, kuriuose stebimas vidutinis greitis, nebus. Paskui planai pasikeitė. Šios trys atkarpos, ko gero, pirmasis bandymas pažaboti greitį magistralėje.

Sistemos veikimo principas toks: viena kamera užfiksuoja automobilį ir važiavimo pro ją laiką, o kita – tuos pačius duomenis ruožo pabaigoje. Pagal atstumą tarp kamerų ir ruožo pradžioje ir pabaigoje užfiksuotą laiką sistema apskaičiuoja vidutinį greitį. Jį viršijus, automatiškai formuojamas pažeidimo protokolas.

Pradėjus eksploatuoti pirmuosius vidutinio greičio matuoklius, kitaip dar vadinamus sektoriniais, policija matuokliuose nustatė nedidelę greičio viršijimo tolerancijos ribą – vos 1-2 km/val. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą už greičio viršijimą iki 10 km/val. piniginės baudos neskiriamos – tik įspėjimas.

Jei atsiras „inkilas“, tai pirmiausia – Čiobiškyje

Momentiniai greičio matuokliai bus rengiami pagal prioritetinę eilę, kurioje – 3537 galimi taškai. Prioritetinė eilė sudaryta pagal daugelį faktorių – eismo įvykių skaičių, greičio valdymo priemonių kelio ruože skaičių, švietimo įstaigų skaičių, nukentėjusius dviratininkus ir pėsčiuosius bei t. t.

Atsižvelgus į faktorius, didžiausia tikimybė, kad mūsų rajone toks momentinis matuoklis pirmiausiai atsirastų Čiobiškyje, kelyje Musninkai-Čiobiškis-Gelvonai-Vytinė. Šis taškas eilėje yra 357-tas ir 100 balų sistemoje įvertintas 62 balais.

Paskui tikėtini taškai pirmajame tūkstantuke: 471 vieta eilėje – Širvintos (Širvintos-Šešuoliai-Miegučiai), Musninkai – 491 vieta eilėje (Širvintos-Rimučiai-Kernavė-Dūkštos), Gelvonai – 657 vieta eilėje (Musninkai-Čiobiškis-Gelvonai-Vytinė ), Liukonys – 720 vieta eilėje (Musninkai-Liukonėliai), Šešuolėliai – 725 vieta (Paširvintys-Juodiškiai-Giedraičiai), Levaniškis – 736 vieta eilėje (Širvintos-Šešuoliai-Miegučiai), Viršuliškiai – 792 vieta eilėje (Jauniūnėliai-Musninkai), Astruvka – 803 vieta eilėje (Musninkai-Čiobiškis-Gelvonai-Vytinė), Stavarygala – 850 vieta eilėje (Šeiniūnai-Vindeikiai-Ulšiškiai), Barskūnai – 873 vieta eilėje (Paberžė-Barskūnai-Medžiukai), Vičiūnai – 914 vieta eilėje (Jauniūnai-Alionys-Pajuodžiai), Šarkaičiai, Mančiušėnai – 929-930 vietos eilėje (Gelvonai-Mančiušėnai) ir Alionys II – 950 vieta eilėje (Jauniūnai-Alionys-Pajuodžiai).

Minėta Klišabalė kelyje Širvintos-Rimučiai-Kernavė-Dūkštos tėra tik 1058 vietoje.

Mūsų rajone yra nurodyti 69 galimi taškai, kuriuose galėtų būti įrengti momentiniai greičio matuokliai. Mažiausiai tikėtina, kad jis atsiras Levaniškėse (Paberžė-Barskūnai-Medžiukai), kadangi šis taškas eilėje tėra 3529 vietoje, surinkęs 7 balus.

Kadangi kalbama apie 70 stacionarių momentinių greičio matuoklių, jų mūsų rajono keliuose greičiausiai taip ir neišvysime.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais"

  1. otaip parašė:

    kam reikalinga magistrale jeigu istisai ribotas greitis gerbemieji kur mes gyvvenam tai tik automobiliu gadinimas juk zaporozieciu moskviciu jau nera geda pries europa

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+