Kaimo vagišiui brangūs ir stiprūs kolekciniai alūs pasirodė surūgę

Per ketverius metus devynis teistumus užsidirbęs Širvintų seniūnijos gyventojas Ričardas Šimkūnas šįmet jau buvo nuteistas tris kartus. Tas trečiasis kartas tuo pačiu tapo dešimtuoju teistumu Ričardo gyvenime. Priešingai nei daugelis kitų mūsų šalies nuteistųjų, Ričardas Šimkūnas negali pasigirti santykinai švelniu Temidės požiūriu į jo darbelius. Kartą teistas laisvės apribojimo bausme, kartą – bauda, 2 kartus – arešto bausmėmis, net 5 kartus laisvės atėmimo bausmėmis, jaunas vyras jau spėjo pajusti, koks yra pataisos namų režimas. Štai ir į paskutinįjį teismą jis buvo pristatytas iš pataisos namų, kur atliko dar šių metų kovą jam skirtą 1,6 metų laisvės atėmimo bausmę. Įvertinęs dar vieną Ričardo Šimkūno nuopelną, šią vasarą teismas jam skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Jei nebus kokių nors likimo dovanėlių, Ričardui laisvės teks palaukti dar ilgiau, mat Širvintų rajono apylinkės teismas, subendrinęs šią bausmę su ankstesniąja, nuteistajam skyrė galutinę 3 metų laisvės atėmimo bausmę ir dar pridėjo 10 MGL dydžio baudą.

Dešimtąjį kartą Ričardas Šimkūnas buvo nuteistas už tai, kad 2016 metų balandžio 14-ąją, apie 12 val., atsukęs verandos durų varžtus ir išėmęs duris, įsibrovė į Širvintų seniūnijoje esantį trim asmenims bendrai priklausantį namą. Iš pirmame aukšte esančių patalpų jis pagrobė R. P. priklausančių daiktų už 1725 eurus. Tarp pavogtų daiktų buvo LED televizorius „Philips“, „Viasat“ priedėlis „Thomson DSI 4200“, skaitmeninis fotoaparatas „Sony DSC H2“ su priedais, 2 auksinės grandinėlės, auksinis žiedas, vyriškas sidabrinis žiedas, DVD grotuvas, 15 eurų monetomis ir dvi sidabrinės kolekcinės monetos. Paskui, išlaužęs namo laiptinės duris, jis įsibrovė į antrame šio namo aukšte A. P. priklausančias patalpas ir iš ten pagrobė turto už 315 eurų: ne tik žiūronus „Bushnell“ su dėklu, bet ir sportinį lanką „Polaris Samick“ su dėklu bei 16 strėlių. Paskui pro neužrakintas duris įsibrovęs į to paties namo rūsį, Ričardas pagrobė V. S. turto už 120 eurų.

Pastarasis epizodas vertas atskiro dėmesio, mat rūsyje Ričardas Šimkūnas rado ir pasiėmė beveik devynis litrus … kolekcinio alaus. Vargu ar tokio alaus jis iki tol buvo ragavęs ir kada nors ragaus: vardydamas, kas dingo, V. S. nurodė 32 eurais įvertintą 1,5 l talpos daniško alaus „Mikkeller Red/White Christmas“ butelį, 15 eurų įvertintą 0,7 l talpos amerikietiško alaus „Port Brewing Viscosity Bourbon Barrel Aged“ butelį, 12 eurų įvertintą 0,5 l talpos Naujosios Zelandijos alaus „8 Wired Brewing Co Saison Sauvin“ butelį, po 11 eurų įvertintą 0,5 l talpos alaus „8 Wired Hopwired Ipa“ butelį ir 0,5 l talpos alaus „8 Wired Superconductor Double Ipa“ butelį, 8 eurais įvertintą 0,7 l talpos amerikietiško alaus „Rogue Brewery Mocha“ butelį, po 7 eurus įvertintą 0,7 l talpos amerikietiško alaus „Port Brewing Company Mongo Double Ipa“ ir 0,7 l talpos amerikietiško alaus „Rogue Brewery Shakespeare Oatmeal Stout“ butelį, 6 eurais įvertintą 0,7 l talpos amerikietiško alaus „Port Brewing Company Hop 15 Double Ipa“ butelį, 5 eurais įvertintą 0,7 l talpos amerikietiško alaus „Port Brewing Company Wipeout Ipa“ butelį ir po 3 eurus įvertintus 2 butelius belgiško alaus „Chimay Blue“, kiekvieną – 0,33 l talpos. Savininkas pateikė ir pavogtų alaus butelių nuotraukas.

Vėliau tyrėjams Ričardas Šimkūnas prisipažino alų išmetęs, nes jam šis pasirodė surūgęs. Nors byloje tokių duomenų nėra, galima nujausti, kad jis būtų buvęs laimingesnis, jei rūsyje būtų aptikęs 120 dvilitrinių „pūslių“ prasčiausio alaus, tegul ir įvertinto po 1 eurą…

Teisiamasis nurodė, kad neėmė ir vienos sidabrinės monetos bei vyriško sidabrinio žiedo, kitus daiktus nukentėjusiesiems jis grąžino, išskyrus, žinoma, išmestą alų ir 15 eurų monetomis, kurias išleido.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad namą prie kūdros jis nusižiūrėjo žvejodamas. Kam šis namas priklauso, Ričardas nežinojo, tačiau buvo pastebėjęs, kad sodyboje žmonės būna tik vasarą. Apėjo sodybą. Matė, kad verandos lauko durys yra neužrakintos, o vidinės – užrakintos. Sodyboje prie kitų lauko durų rado įrankių dėžę, iš jos paėmė kryžminį atsuktuvą, kuriuo ir atsuko vidinių verandos durų varžtus bei išėmė su stakta duris. Viduje rastą turtą sukrovė prie netoliese augančių eglių, paskui dviračiu per kelis kartus atsivežė į namus. Tėvams pasakė, kad šiuos daiktus jam atidavė draugai. Tariamai surūgusį alų jis išmetė į šiukšlių konteinerį. Ten iškeliavo ir viena sulaužyta strėlė.

8 proc. alk. tūrio daniškas alus „Mikkeller Red/White Christmas“.

8 proc. alk. tūrio daniškas alus „Mikkeller Red/White Christmas“.

Greičiausiai Ričardas Š. nė nenutuokė, ką pavogė iš rūsio. Paieškojus internete galima sužinoti, kad, pavyzdžiui, 8 proc. alk. tūrio „Mikkeller Red/White Christmas“ yra pasaulyje alaus gurmanams gerai žinomas produktas, savo skoniu primenantis britų raudonojo elio ir belgų baltojo (wit) alaus kombinaciją. Buteliai, į kuriuos pilstomas šis alus, panašus į vynui skirtus butelius, gal todėl Ričardas Šimkūnas teisme aiškino manęs, kad rūsyje rado ir vyno. Arba štai amerikietiškas „Port Brewing Viscosity“ alus irgi pilstomas į butelius, kurie paprastai uždaromi „šampaniniais“ kamščiais su vielutėmis. Jau vien alaus pavadinimas nurodo, kad alus yra išlaikytas. Beje, šios serijos alūs paprastai yra stiprūs, apie 12 proc. alk. tūrio. Stiprus ir Ričardo Pavogtas, o paskui išmestas naujazelandietiškas alus – jo stiprumas paprastai prasideda nuo 7 proc. alk. tūrio. Minėtas amerikietiškasis „Port Brewing Company Hop 15 Double Ipa“ turi 10 proc. alk. tūrio, 9 proc. stiprumo yra ir minėtas belgiškas „Chimay Blue“.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad Ričardas Šimkūnas yra recidyvistas, jau buvo teistas 9 kartus, iš jų 8 kartus – pagal tą pačią Baudžiamojo kodekso straipsnio dalį. Nuteistas išvadų nedaro, pavyzdžiui, – po paskutinio nuosprendžio padarė naują nusikaltimą praėjus vos mėnesiui. Be to, teisiamasis jau 11 kartų baustas administracine tvarka. Vyras nedirba, Darbo biržoje neregistruotas.

Foto: beeradvocate.com

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Kaimo vagišiui brangūs ir stiprūs kolekciniai alūs pasirodė surūgę"

  1. akytes parašė:

    Nereikia tokio alaus laikyti, nes paskui vagys visai susipainioja, kas tai per gerimas yra ir ismeta.

Comments are closed.

scroll to top
+