Kaimas gyvena gerai: ūkininkai už darbą atsiskaito dyzelinu, kebabų nusipirkti važiuojama į Vilnių…

Per 10 metų 15 kartų daugiausia už vagystes, taip pat už plėšimą ir turto prievartavimą teistas Paulius V. nuo paskutinio savo nuosprendžio ištvėrė nenusikaltęs vos metus. Jei visiškai tiksliai – iki metų pritrūko dviejų dienų, kai šių metų balandžio 22-ąją užsuko į vilniečiui N. B. priklausančią negyvenamą sodybą ir, atidaręs ten stovinčio ekskavatoriaus JCB JS 200LC kuro bako dangtelį, pagrobė 149,548 litrų dyzelinio kuro. 

Nukentėjusysis tądien ekskavatorių į savo sodybą atsigabeno iš ūkininko A. P., kadangi ketino kasti kūdrą. Į ekskavatoriaus baką pripylė 225 litrus dyzelino, kuriuos pirko degalinėje. Atsivežtu ekskavatoriumi tądien nedirbo, o kitos dienos rytą pamatė, kad sugadintas kuro bako dangtelis. Iš parodymų prietaisų skydelyje pastebėjo, kad kuro rodyklė rodo esant pusę bako kuro. Tada jis suprato, kad iš ekskavatoriaus kuro bako buvo išpilta degalų.

Paskaičiavus tuo metu buvusią dyzelino kainą nustatyta, kad dėl šios vagystės nukentėjusysis patyrė 136,99 eurų turtinės žalos.

Teisiamas Paulius V. pripažino savo kaltę ir teigė, kad dėl vagystės gailisi, keičia savo gyvenimo būdą – įsidarbino, tad paprašė neskirti bausmės, susijusios su laisvės atėmimu. Pastarasis prašymas pasirodė kiek keistokas: tiek teistumų savo biografijoje turintis Paulius V. privalėjo žinoti, kad dėl įvykdyto nusikaltimo pobūdžio jo veiksmai buvo traktuoti kaip baudžiamasis nusižengimas, o už tai laisvės atėmimas nėra numatytas. Nebent vagišius laisvės atėmimui prilyginio laisvės apribojimo ar arešto bausmes, kurias teismas jam gali skirti, jei mano, kad viešieji darbai ar bauda yra nepakankama bausmė.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad netoliese gyvenantis Paulius V. įvykdyti šią vagystę sumanė iš anksto. Tam tikslui jis paėmė penkis 30 litrų talpos kanistrus. Juos pripylęs per žarnelę, paskambino tuo metu Vilniuje buvusiam pažįstamam D. K., kuris su kaimynu E. R. tą vakarą čia atvyko … nusipirkti kebabų. Paskambinęs Paulius jo paprašė, kad šis grįžęs atvažiuotų prie kaimo kryžkelės. Belaukdamas Paulius paskambino kitam pažįstamam – P. M. Jam pasiūlė pirkti dyzelinio kuro, kuriuo ūkininkas neva su juo atsiskaitė už darbus.

Kai draugas prisivalgė sostinės kebabų ir atskubėjo padėti, kanistrai su dyzelinu buvo atvežti į Širvintas ir Kalnalaukio gatvėje, prie bendrabučių, parduoti. Kiek P. M. už tai sumokėjo, Paulius V. sako nepamenąs, nors štai pirkėjas teisme teigė nusipirkęs tik 4 kanistrus, ir tai – po 20 litrų talpos. Už tą kiekį (80 litrų) P. M. sakė sumokėjęs apie 50 eurų. Sunkiuose darbuose „uždirbęs“ dyzelino ir jį iškeitęs į banknotus, vagišius už pervežimo paslaugą D. K. davė 10 eurų.

Įvertinęs Pauliaus V. „nuopelnus“, teismas jam skyrė galutinę 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigodamas per 3 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos atlyginti nukentėjusiajam padarytą 136,99 eurų turtinę žalą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+