Išsigandęs dėl koronaviruso, „nežino, kas atsitiko“ – nuėjo į parduotuvę ir nusipirko alaus

Neseniai Vilniaus regiono apylinkės teisme buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Olegas K. buvo kaltinamas neblaivus vairavęs automobilį. Jie prie „Fiat Diablo“ vairo balandžio 14-osios popietę policijos pareigūnai sustabdė automagistralėje Panevėžys-Vilnius.

Tai buvo pirmasis vairuotojo, kuriam policijos pareigūnai nustatė 1,58 prom. girtumą, teistumas. Olegas labai nedaug peržengė ribą, kai administracinė atsakomybė virsta baudžiamąja. Tai, kad vairuotojas pirmąsyk įkliuvo neblaivus prie vairo, taip pat ir nedaug viršyta riba tapo priežastimis, kodėl teismas baudžiamąją bylą nutraukė ir atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Vienoje įmonėje vairuotoju iki tol dirbęs Olegas K. sakė, kad „viskas prasidėjo dar prieš Lietuvoje paskelbiant karantiną“. Pablogėjo jo sveikata, pasiėmė nedarbingumą. Paskui jam paskambino vadovas ir pasakė, kad reikia dirbti, ir jis sutiko. Išvažiavo, „padarė kelis reisus“. Išvažiavęs nustatytu maršrutu jis pastebėjo, kad Kernavėje, taip pat Širvintų, Ukmergės rajonuose žmonės visiškai nesisaugo, neturi nei kaukių, nei pirštinių. Kadangi jis, kaip teigė Olegas K., yra rizikos grupės žmogus, iš dalies darbingas, išgyvenęs dvi plaučių operacijas, dėl savo sveikatos supanikavo. Olegas sako išsigandęs, kad jam reikės tiesiogiai bendrauti su klientais – pristatyti jiems prekes, gauti parašus, o taip yra tikimybė užsikrėsti. Olego žodžiais, jis pradėjo drebėti, pasidarė bloga, norėjo greičiau išvežioti prekes, bet kurį laiką tiesiog negalėjo vairuoti. Kai išvežė paskutines prekes klientams, „nežino, kas atsitiko“ – nuėjo į parduotuvę ir nusipirko alaus. Išgėrė, dar apie valandą pasėdėjo automobilyje. Apie 15.30 val. išvažiavo į Vilnių, bet netrukus sustabdė policininkai ir patikrino blaivumą.

Vien žmonos laidavimu 1 metams ir 5 mėnesiams Olegas K. neišsisuko. Teismas skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – 20 MGL (1000 Eur) įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, nustatant 10 mėnesių sumokėjimo terminą. Jam taip pat uždraustą 1 metus 5 mėnesius vairuoti visų rūšių transporto priemones.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 30 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+