+

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Patys rusai mėgsta sakyti, kad prastos buvo vestuvės, jei jose nebuvo muštynių. Reiškia, vestuvėse buvo per mažai vaišių, todėl atėjo per mažai svečių.

Sunku pasakyti, kas geriau, bet vestuvės yra proga atsipalaiduoti, elgtis laisviau, tad ir pasitaikantys nesusipratimai būna vertinami atlaidžiau. Vis dėlto pasitaiko, kad be policijos įsikišimo neapsieina ir ši šventė.

2018 metų rugpjūčio 5 dieną policija sulaukė vestuvininkų skundo, kad į šventę atėjo ir mosuodamas kirviu grėsmę aplinkiniams sukėlė nepažįstamas vyriškis. Kilusių grumtynių metu buvo sužalotas vienas iš užsienio į Lietuvą atvykusių svečių. Panašu, kad kliuvo ir pačiam konflikto iniciatoriui.

Kaip teigia policijos ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys, rugpjūčio 4-ąją vienoje kaimo turizmo sodyboje vyko J. ir A. Z. vestuvės, į kurias buvo pakviestas ir N.R.E. Šventiniu renginio akcentu tapo fejerverkai, kuriuos terasoje su sutuoktine stebėjo ir svečias. Jau baigus leisti fejerverkus, terasoje pasirodė tik trumpikes mūvintis nepažįstamas vyriškis, kuris kažką agresyviai rėkavo, plūdosi necenzūriniais žodžiais ir rankoje laikė kirvį. Ko gero, būtent šiuo kirviu jis beldė į turėklus, mojuodamas kirviu rodė grasinančius gestus. Paskui vyriškis nusileido prie svečių į apatinę terasą. Prie atėjusio vyriškio prisiartinusiam svečiui, anas laikėsi agresyviai, atrodė pavojingas. Kartu su dviem ar trim svečiais N.R.E. pabandė neleisti, kad kiltų pavojus kitiems svečiams. Su kirviu į turizmo sodybą atėjęs vyras stumtelėjo nuotaką ir jos pusėn ištiesė kirvį, tada vyrai atėmė iš nepažįstamojo kirvį. N.R.E. pačiupo vyrą už kaklo ir parvertė ant grindų, vyriškis smarkiai priešinosi. Dar stverdamas atėjūną, N.R.E. pamatė, kad kraujuoja jo dešinės rankos plaštaka. Vestuvių dalyvis negalėjo tiksliai pasakyti, kada ir kokiu būdu jam buvo sužalota ranka, tačiau mano, kad greičiausiai buvo sužeistas kirvio ašmenimis, kai atiminėjo įrankį. Tik vėliau pajuto skausmą, iš žaizdos smarkiai bėgo kraujas. Tas į sodybą atėjęs vyriškis apsiramino tik pasibaigus jo jėgoms, kai pavargo.

Vestuvininkai iškvietė Greitąją medicinos pagalbą ir policiją. Medikai sužalotą N.R.E. išvežė į ligoninę, kur jam buvo diagnozuotos dešinės plaštakos pjautinės žaizdos. Taip pat buvo diagnozuotos poodinės kraujosruvos dešiniajame žaste ir dešinėje blauzdoje, daugybiniai odos įbrėžimai dešiniame dilbyje, odos nubrozdinimas dešinėje blauzdoje.

Pasirodo, tą naktį pas besilinksminančius vestuvininkus atėjo Vytautas U. Kaip jis pats teigė, jau po vidurnakčio, žiūrėdamas televizorių, išgirdo didelį triukšmą, kuris kilo dėl netoliese esančioje sodyboje leidžiamų fejerverkų. Nuo tos sodybos iki jo namo yra apie 150 metrų. Ten dažnai vyksta šventės, bet kiti žmonės šaudo fejerverkus į miško pusę, o štai tą kartą fejerverkai buvo leidžiami į jo namo pusę, todėl garsas net sudrebino namą, prabudo ir pradėjo verkti namuose miegojęs 3 metų amžiaus anūkas, taip pat kaimynų vaikai. Tas garsas jį „išbalansavo“, jis labai susinervino ir, paėmęs kieme prie garažo gulėjusį kirvį „Fiskars“, nuėjo į kaimo turizmo sodybą. Lauke prie terasos jis pamatė stovinčių žmonių būrį, priėjo prie jų ir žodžiais bandė paaiškinti, kad dėl leidžiamų fejerverkų keliamo triukšmo negalima ramiai ilsėtis. Tarp jo ir ten stovėjusių žmonių kilo konfliktas. Tuo metu arčiausiai jo stovėję maždaug penki vyrai stvėrė jam už rankų ir jas užlaužė.

Vytautas U. prisipažino tą vakarą gėręs alkoholio, tačiau nesijautė apsvaigęs, kai ėjo aiškintis pas vestuvininkus.

Iškviesta policija nustatė, kad Vytautas Ul. yra lengvai apgirtęs – jam nustatytas 0,65 prom. girtumas.

Tą dieną sutuoktuves šventęs A.Z. teigė, kad dėl Vytauto U. veiksmų buvo sugadinta vestuvių šventė, kirviu apsiginklavęs vyriškis sukėlė grėsmę šventės svečiams, išgąsdino vestuvėse buvusius vaikus ir moteris, svečiai jautėsi nejaukiai, tiek didžėjai, tiek barmenai, tiek fejerverkų organizatoriai išvažiavo anksčiau, šventės dalyviai neturėjo nuotaikos, nenorėjo linksmintis. Dėl šio incidento buvo sugadinta vestuvių šventė, užuot pabuvęs su žmona, artimaisiais, jis buvo kviečiamas į policiją atlikti procedūrinių veiksmų. Patirtą moralinę žalą A.Z. įvertino 4000 Eur.

Sutuoktinė paantrino, kad nepažįstamas vyriškis sugadino visą vakarinę programą ir nuotaiką likusiam vakarui, nutraukė jų taip lauktas ir planuotas vestuves, sutrikdė rimtį ir tvarką sodyboje, sukėlė sumaištį, išgąsdino svečius. Jaunieji paskui nuėjo miegoti, nes nebuvo nuotaikos toliau švęsti, svečiai taip pat pradėjo skirstytis, liko tik keletas žmonių prie stalo su gėrimais.

Atsižvelgęs į tai, kad teisiamojo darbdavys sutiko laiduoti, Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai atleido Vytautą U. nuo baudžiamosios atsakomybės su laiduotojo 500 Eur užstatu ir nustatė 1 metų laidavimo terminą, o baudžiamąją bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo nutraukė. Tam įtakos turėjo ne tik tas faktas, kad Vytautas U. iki tol nebuvo teistas, bet ir tai, kad vyras su nukentėjusiais asmenimis sudarė taikos sutartį: atlygino jaunavedžiams 4000 Eur kompensaciją dėl padarytos žalos, 1000 Eur padengė dalį bylinėjimosi išlaidų.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+