Dvi dienas progimnazija reagavo į grasinimus (Atnaujinta)

Praėjusią savaitę per šalį nuvilnijo pranešimai, kad švietimo įstaigos masiškai sulaukė grasinimų apie sprogmenis.

Nauja savaitė – nauja banga. Pirmadienį buvo informuota, kad grasinimus gavo dar apie pusantro tūkstančio adresatų, o naktį tris elektroniniai laiškai su identišku tekstu pasiekė dar ir policiją. Visuose juose teigiama, kad įvairiuose objektuose padėti sprogmenys, kurie sprogs 12:12 val.

Pasak policijos, pranešimus gavo gimnazijos, darželiai, savivaldybės, akademijos, saugos įmonės, bibliotekos, žiniasklaida, galerijos, privatūs asmenys ir kiti. Policija nurodo, kad gavus tokį pranešimą, būtina nedelsiant skambinti telefonu 112 ir iki pareigūnų atvykimo, prašoma išlaikyti rimtį ir suburti grupę sprendimus galinčių įgyvendinti žmonių.

Kad tokių pranešimų gavo ir mūsų rajono švietimo įstaigos, rodo tėvų gaunami pranešimai iš ugdymo įstaigų. Štai „Atžalyno“ progimnazija informavo, kad 12 val. vykdys evakuaciją į stadioną. „Ugdymo proceso nenutrauksime. Policija informuota. Tėveliai, kuriems neramu, galite vaikus šiandien pasiimti,“ – TAMO dienyno rašo progimnazijos direktorė.

Apie tai, kad bus evakuacija, kad galima pasiimti vaikus, per pranešimų programą ar socialiniame tinkle tėvus informavo ir lopšelis-darželis „Boružėlė“, ir Širvintų pradinė mokykla.

Antradienį vėl sumaištis. Vos prasidėjus pamokoms, reaguota į naują grasinimą, tad progimnazijos mokiniai evakuoti į stadioną, o paskui ir išleisti į namus.

Popiet tartasi, kaip dirbti toliau. Nors iš pradžių kalbėta apie nuotolinį mokymą, vis dėlto nuspręsta dirbti kontaktiniu būdu. Apie 16.30 val. progimnazija socialiniame tinkle išplatino tokį pranešimą:

„Atsižvelgiant į besikartojančias kibernetines atakas ir gautas papildomas Policijos departamento rekomendacijas (https://policija.lrv.lt/…/naujos-policijos…), pasitarus su visų savivaldybės švietimo įstaigų vadovais, priimtas susitarimas visose mokyklose tęsti ugdymą kontaktiniu būdu.Siekiant užtikrinti mokinių saugumą, trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį bus imtasi papildomų saugumo priemonių:

Mokyklų administracijos pradės darbo dieną nuo 7.00 val. ryto:

bus tikrinamos visos patalpos, elektroniniu paštu gauti pranešimai, patikrinti vaizdo kamerų įrašai (kameros įdiegtos visose švietimo įstaigose).

Mokiniai ir darbuotojai į mokyklą įeiti galės bus tik pro centrinį įėjimą. Visi kiti įėjimai bus užrakinti.

Bus ribojamas mokinių judėjimas mokyklos teritorijoje – mokiniai į mokyklą įleidžiami prieš pamokas ir išleidžiami joms pasibaigus. Pertraukų metu mokyklos durys bus užrakintos (mokyklose nuolat budės darbuotojai).

Mokinių tėvai, pašaliniai asmenys į mokyklą galės patekti tik paskambinę ant durų nurodytu telefono numeriu.Gavus pranešimą apie sprogmenis, mok yklos administracija reaguos taip, kaip nurodyta Policijos departamento parengtose rekomendacijose …“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top