Taryba nepatikėjo UAB „Retroplast“ pažadais ir paprašė juos teisiškai įtvirtinti

Gegužės 28 dieną vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje ilgiausiai užtruko ir daugiausia aistrų sulaukė svarstymas, ar pritarti investicijų į Širvintų rajono savivaldybės infrastruktūrą sutarčiai.

Į Tarybą kreipęsi „Retroplast“ atstovai prašė leisti suremontuoti į objektą vedantį valstybinėje žemėje esantį kelią, tiksliau – maždaug 512 m ilgio atkarpą. Kelias reikalingas, kad būtų galima patekti į jai priklausantį sklypą. Pristatyta, kad jame įmonė ketina statyti nebe gamybos, o sandėliavimo patalpas, o jas pastačius – nuomoti.

Pritarus investicijų sutarčiai, būtų įrengta 3,5 ir 4,5 m asfalto dangos važiuojamoji dalis, kelkraščiai bei inžinerines eismo saugumo priemones. Įmonė savo sąskaita, ištekliais ir medžiagomis bei rizika ir atsakomybe organizuotų gatvės atkarpos įregistravimą VĮ Registrų centre Savivaldybės vardu.

Tačiau Tarybos nariams kilo abejonių, ar kelio remontas nėra tik mėginimas įžengti į objektą, kurio paskirtis paskui stebuklingai pasikeis. Kas gali garantuoti, kad tai, kas pasakyta, iš tiesų ir bus daroma. Kas gali užtikrinti, kad tada jau nuomininkas čia neveš pavojingų medžiagų ar nevykdys rajono gyventojams kenksmingos veiklos. Galbūt reikėtų, kad įmonė ir nuomininkas savo ketinimus įformintų sutartimi, kur šie dalykai būtų įtvirtinti. Turint tokį dokumentą, kaip sakė tarybos narys Alfonsas Romas Maršalka, jau būtų galima priimti sprendimą dėl leidimo remontuoti valstybei priklausantį kelią.

Tarybos narių balsų dauguma priimta, kad „Retroplast“ per 4 mėnesius pateiktų sutarties variantą, kur būtų įtvirtinti įmonės ketinimai ir reikalavimai jos turto nuomininkui.

Gintaras Bielskis

Tai sutrumpinta pažintinė publikacijos versija. Visą straipsnį skaitykite birželio 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+