Nelegalių taškų nebeuždaroma, nors dalis jų greičiausiai tebeveikia

„Lietuva be šešėlio“ žemėlapyje – keturi taškai Širvintose, bet ar tai aktuali informacija? Gal vertėtų nepatvirtintus taškus po kurio laiko pašalinti, iš žemėlapio išbraukti ir uždarytus ar kurį laiką nebepatvirtinamus taškus.

Šiuo metu interneto portalo „Lietuva be šešėlio“ skaitiklis artėja prie pusantro milijardo eurų. Iki šios savaitės pradžios teisėsauga jau uždarė 766 nelegalios prekybos taškus, tačiau sulaukta pranešimu apie 2468 taškus, iš kurių 20 – Širvintų rajono savivaldybėje.

Sunku pasakyti, kiek šie faktai atspindi realią situaciją, kadangi jie buvo užfiksuoti per ilgą laiką. Kaip pranešama, nuo 2013 metų gegužės mūsų rajone buvo uždaryti 8 nelegalios prekybos taškai. Logiška išvada: arba kiti pranešimai nėra teisingi, arba taškai veikia, arba jau seniai užsidarė. Gal todėl per pirmąjį metų ketvirtį buvo pranešta tik apie 1 Širvintų rajone veikiantį tašką, o per balandį tokių parnešimų apskritai nebuvo sulaukta.

Yra vienas paprastas būdas atpažinti, ar gautas pranešimas turi pagrindą. Tai tų pranešimų patvirtinimų skaičius „Lietuva be šešėlio“ žemėlapyje. Jei kalbėti apie Širvintų rajoną, dalis pranešimų turi patvirtinimų, o pas mus lyderis buvo (gal ir tebėra) pranešimas apie nelegalios prekybos alkoholiu tašką Juodiškiuose. Šis pranešimas buvo patvirtintas 6 kartus.

Šiandien „Lietuva be šešėlio“ žemėlapyje yra pažymėti 4 nelegalios prekybos alkoholiu, tabaku taškai, veikiantys Širvintų mieste, tačiau tik du jų buvo patvirtinti kitų asmenų. Vienas jų patvirtintas 6, kitas – 5 kartus. Motiejūnų I kaime pažymėti 3 veikiantys taškai. Vieno jų veikla patvirtinta 2, kito – 3 kartus. Trečias toks taškas nepatvirtintas, taigi galima manyti, jog žinios apie jo veiklą prasilenkia su teisybe. Kadangi širvintiškiai nemažai yra kalbėję apie šiame kaime apsukriai veikiantį nelegalios prekybos tašką, gali būti, kad vienas tų pranešimų buvo paskelbtas pačių prekiautojų, kad įsitikinti, kaip greitai reaguojama, kokius metodus taiko policija.

Iš to, kas buvo pastebėta, galima daryti prielaidas, kad „Lietuva be šešėlio“ projekto autoriai galėtų dar padirbėti, kad pranešimų sistema būtų aktualesne, kad apie vykstančią nelegalią prekybą būtų sulaukiama daugiau informacijos.

Gintaras Bielskis

Tai sutrumpinta pažintinė publikacijos versija. Visą straipsnį skaitykite birželio 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top