Pastarąsias dvi savaites Širvintų rajone nebuvo nustatyta užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu

Pirmadienio ryto duomenimis, Širvintų rajone 100 tūkst. gyventojų teko užregistruoti 6,6 susirgimo COVID-19 infekcija atvejai, tačiau tądien sirgo tik 1 žmogus. Kaimyninėse savivaldybėse situacija buvo tokia: Ukmergės rajone – 12 (sirgo 4 žmonės), Molėtų rajone – 11,7 (sirgo 2 žmonės), Vilniaus rajone – 77,9 (sirgo 78 žmonės), Elektrėnų savivaldybėje – 12,5 (sirgo 3 žmonės), Kaišiadorių ir Jonavos rajonuose – 0 atvejų. Vilnaius mieste 100 tūkst. gyventojų tenka 27,9 susirgimo COVID-19 atvejo (sirgo 157 žmonės). VĮ Registrų centro žemėlapio fragmentas.

Įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo pirmadienio, birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.

Profilaktinis testavimas bus vykdomas skirtingai, atsižvelgus į kiekvienoje konkrečioje savivaldybėje užfiksuotus sergamumo rodiklius, palygintus su bendru sergamumo šalyje vidurkiu. Tai reiškia, kad savivaldybės bus skirstomos į dvi grupes: mažos ir didelės rizikos. Pirmajai grupei priklausys tos savivaldybės, kuriose 14-likos dienų laikotarpio sergamumas, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, bus mažesnis už bendrą Lietuvos vidurkį, antrajai – tos, kuriose sergamumas jį viršys.

Taigi, pavyzdžiui, kai sergamumo Lietuvoje vidurkis, remiantis gegužės 11-24 dienų duomenimis, yra 5,37 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, tai rizikingomis pagal šią tvarką būtų laikomos visos savivaldybės, kuriose sergamumas yra didesnis nei šis rodiklis, kaip, pavyzdžiui – Vilniaus miesto (14,60), Vilniaus rajono (34,95) ir kitos.

Per paskutines dvi gegužės savaites situacija kiek pakito, tačiau tendencijos panašios. Mūsų rajono gyventojams svarbiausia tai, kad gegužės 31-osios duomenimis, per pastarąsias 14 pavasario dienų Širvintų rajone nebuvo užregistruota nė vieno COVID-19 atvejo.

Per tą patį laikotarpį didžiausias sergamumas buvo nustatytas Vilniaus rajone – 37,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Tarp „lyderių“ taip pat buvo Lazdijų rajonas (16,4) ir Vilniaus miestas (10,9). Ignalinos, Šalčininkų ir Skuodo rajonuose per paskutines dvi pavasario savaites buvo nustatyta kiek daugiau nei po 6 atvejus, tenkančius 100 tūkst. gyventojų.

Sekmadienio duomenimis, COVID-19 virusas per paskutines dvi gegužės savaites buvo nustatytas penkiolikoje šalies savivaldybių. Vilniaus rajonas buvo vienintelis iš jų, su kuriuo ribojasi Širvintų rajonas.

Gintaras Bielskis

Tai sutrumpinta pažintinė publikacijos versija. Visą straipsnį skaitykite birželio 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+