Pasiryžkite savo gyvenimo nuotykiui – tapkite draugystės telefonu savanoriais, padedančiais seneliams įveikti vienišumą

Sidabrinė linija

Apsilankykite Sidabrinės linijos svetainėje! Paspauskite paveikslėlį.

Nes vienišumas – žudo! Žudo tiesiogine šio žodžio prasme: anot daugybės viešai prieinamų tyrimų, mokslinių straipsnių, medikų išvadų, vienišumas laikytinas viena iš ankstyvos mirties priežasčių; jo poveikis žmogaus organizmui prilygsta 15 kasdien surūkomų cigarečių (!); jis kenkia labiau nei nutukimas ir fizinis pasyvumas;  vieniši žmonės labiau rizikuoja susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis; vienišumas padidina mirties tikimybę net 26 proc. Ypač daug vienišių yra tarp senyvo amžiaus žmonių. Čikagos universiteto profesoriaus Johno Cacioppo komanda ištyrė, kad vyresniems žmonėms artima draugystė padeda išlaikyti atsparumą ligoms ir atsigauti po nelaimių, lengviau išgyventi streso periodus, pagerinti miego kokybę, sumažinti kraujospūdį ir streso hormono kortizolio kiekį kraujyje, netgi sustiprina imunitetą!
Todėl mes, jau ketvirtus metus skaičiuojantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, kviečiame Jus tarti „Taip!” draugystei ir bendravimui – stebuklingam eliksyrui, ilginančiam ir gražinančiam senolių gyvenimą.
Išsikėlę sau tikslą sukurti geresnes gyvenimo ir slaugos sąlygas tiems, kurie negali savimi pasirūpinti patys, pastaruosius trejus metus rūpinamės senyvo amžiaus žmonėmis – „Sidabrine linija“ nemokamai teikiame telefoninės draugystės, bendravimo ir psichosocialinės pagalbos paslaugą visiems jos stokojantiems šešiasdešimtmečiams ir vyresniems.
Šiais metais pradėjome įgyvendinti projektą „Mokykis ir savanoriauk! Nauji įgūdžiai profesiniam tobulėjimui ir savanorystei“. Tai iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas, skirtas vyresniems nei 54 metų amžiaus žmonėms, norintiems atrasti naujų domėjimosi sričių, realizuoti savo talentus ar įgyti naujų, savanoriauti, lengviau įsidarbinti. Kviečiame vidutinio amžiaus Širvintų rajono gyventojus įsitraukti į  projekto veiklas – dalyvauti mokymuose, sužinoti naudingos informacijos, pasidalyti turima patirtimi, atrasti bendraminčių, įsitraukti į savanorišką veiklą.
Šį projektą įgyvendina VšĮ „Soros International House“ ir M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, jame gali dalyvauti gyventojai, kurie pirmąją dalyvavimo projekte dieną yra sulaukę 55 metų ir yra iki Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus (moterys – iki 62 metų ir 4 mėn., vyrai – iki 63 metų ir 8 mėn.).
Jums siūlome praktinius psichologinio konsultavimo telefonu mokymus ir įsitraukimą į savanorišką veiklą „Sidabrinėje linijoje“. Šiuos mokymus bei veiklą ypač rekomenduojame tiems, kurie bendruomenėse dirba senyvo amžiaus asmenų gerovės užtikrinimo srityje, kuriems tenka slaugyti artimuosius, taip pat išgyvenantiems netektis. Dalyvavimas mokymuose – nemokamas. Dalyviams bus išduodami mokymų baigimo pažymėjimai.
Susidomėjusius kviečiame kreiptis į Neringą Šideikytę (tel. 8 686 05761 arba el.p. neringa.sideikyte@sidabrinelinija.lt).

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 8 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.