Atvykęs į Kernavę, Patrikas nustebo sužinojęs jos istoriją

UAB turizmo agentūros „Taiga Euro Baltika“ vadovas Patrikas Lionas
Anot Patriko Liono, šis automobilis yra pravažiavęs apie vieną milijoną kilometrų, tačiau variklis užsivedė po pirmo raktelio pasukimo…

Kernavėje, buvusio kolūkio patalpose gyvena UAB turizmo agentūros „Taiga Euro Baltika“ vadovas Patrikas Lionas. Patrikas puikiai kalba lietuviškai. Pradžioje lietuviškai visai nekalbėjo. Bendraudamas įterpdavo rusiškus, angliškus, suomiškus, prancūziškus žodžius. Akcentas pas Patriką gražus, tačiau keistas. Negirdėtas. Gal todėl, kad dar neteko bendrauti su lietuviškai kalbančiu prancūzu. Jo gimtinė – Pietų Prancūzijoja, Marselis, prie Viduržemio jūros. Pasak Patriko, jų įmonė tarp užsienietiškų yra seniausiai įregistruota nepriklausomose Baltijos šalyse. Į Lietuvą prancūzas atvažiavo iš Suomijos dar 1989 metais. Patrikas pasakoja, kad norėjo dalyvauti Lietuvos laisvės kelyje. Jis tikėjo, jog lietuviai iškovos nepriklausomybę, o vėliau pamilo šią šalį ir pasiliko.

Prieš mūsų pokalbį Patrikas paprašė neuždavinėti kvailų klausimų, kuriuos dažnai girdi iš jį kalbinančių žurnalistų. Tokių, kaip: „ar mėgstate cepelinus“, „ar patinka Lietuvos moterys ir pan. „Lyg nebūtų rimtų klausimų…“ – sako Patrikas.

-Tada norėčiau paklausti, kokie, jūsų nuomone, yra tie „rimti klausimai“?

-Reikia kalbėti apie Lietuvos kaimą. Apie jo ateitį, apie šiandieninę kaimo degradaciją. Jeigu netikite, galite užsukti į bet kurią kaimo parduotuvę kelios minutės po dešimtos… Tai yra rimtas dalykas. Mano nuomone, valdžia nemoka bendrauti su žmonėmis, ji paskendusi savose intrigose. O kaimas miršta. Aš esu verslininkas, investuoju nemažai pinigų, tačiau negaliu surasti gerų darbininkų. O ir kam gi dirbti, jeigu gauni pašalpą? Kiekvieną mėnesį „nukrenta“ garantuoti pinigėliai. Tuo ir baigiasi valdžios geri darbai… Aš žinau šias problemas, tai yra faktas. Kyla klausimas, ką darysime toliau? Aš šiandien turiu dirbt su žmonėmis ir kaip psichologas padėti išsikapanoti iš alkoholizmo liūno. Mano politika – kiek įmanoma burti žmones, tada atsiras jėga, galinti įveikti visas kliūtis.

-Jūs esate UAB „Taiga Euro Baltika“ vadovas. Kuo užsiima jūsų firma?

-Kultūriniu pažintiniu turizmu. Turime savo tinklalapį, kuriame pateikiame informaciją apie visas Baltijos šalis, yra daug informacijos apie Kernavę, tiesa prancūzų kalba, nes maršrutas daugiau orientuotas į mano tėvynainius. Į mūsų kultūrinio pažinimo maršrutus patenka Suomija, Švedija, Kaliningradas, Lenkija, Baltarusija ir Baltijos šalys. Ir žinoma – Kernavė. Kada atvykau čia pirmą kartą, mane nustebino ne tik nuostabi gamta, tačiau ir Kernavės istorija, todėl nutariau pritraukti užsieniečius įvairiomis programomis. Pavyzdžiui, supažindindamas juos su Lietuvos keturiomis sostinėmis. „Taiga Euro Baltika“ turi savo gidus, kurie yra tikri istorijos žinovai. Jie gali užsieniečiams daug ką papasakoti. Yra tema „Per šalis“. Kiekvienas gidas yra tarsi savo šalies ambasadorius, suteikiantis apie ją daug žinių. Mūsų firmos „Taiga Euro Baltika“ gidai yra visose šio maršruto šalyse.

Mes daug prisidėjome prie to, kad Baltijos šalys ir jos išskirtinis kultūros paveldas būtų žinomas, mes dalyvaujame pagrindinėse turizmo mugėse visoje Europoje, taip pat labai aktyviai dalyvaujame daugelyje projektų, susijusių su visų formų turizmo plėtra. O Kernavėje svečiai lankosi archeologinės vietovės muziejuje, grožisi panorama, pasakoju apie Kernavės istoriją, įpindamas vikingus, Napaleono laikus, Rusijos okupacijos metus, kalbu apie kolūkius Baltijos šalyse. Turiu daug daiktų, likusių iš tų metų.

-Turistų grupes po Kernavės apylinkes vežioja, ko gero, vienintelis pasaulyje medinis autobusas su išdrožtu iš medžio užrašu „Kernavė“. Tai turbūt didelė atrakcija užsieniečiams?

-Kernavetė (autobuso pavadinimas) tapo kaimo žvaigžde, šis automobilis, buvęs mikroautobusas „Mercedes MB 509“, nuo devintojo dešimtmečio pradžios turi gana įdomią istoriją. Pagamintas Vokietijoje kaip mikroautobusas, jis buvo importuotas į Suomiją, kur pradėjo mokyklinio transporto karjerą izoliuotuose regionuose, o vėliau buvo naudojama vežioti miško darbininkus. Dar vėliau jis buvo nupirktas Suomijos ralio vairuotojo, kuris jį radikaliai pertvarkė ir pavertė „automobiliu“. Mirus pilotui, jo našlė pardavė šią transporto priemonę man.

Taip ji atkeliavo į Lietuvą. Visi techniniai taškai vis dar veikė normaliai, o variklis dirbo kaip laikrodis, nepaisant pravažiuotų beveik 1 milijono kilometrų. Tačiau pats kėbulas buvo nepataisomai surūdijęs. Reikėjo priimti sprendimą: arba jį perparduoti, ar atiduoti į metalo laužą, arba kažkaip grąžinti jaunystę. Kol vyko diskusija dėl kėbulo remonto, mechanikai automobilį išardė… Susierzinęs, kad jie taip greitai „užmušė“ mano mašiną ir nenorėdamas „prarasti veido“, turėjau greitai pasiūlyti naują idėją. Žiūrėdamas į nuolaužų krūvą, sakau jiems: „Na, mes darysime tai dar kartą, bet … iš medžio!

Kernavės pažiba – medinis mikroautobusas „Mercedes MB 509“.

„Flinstonų“ automobilis! Pirmasis toks automobilis, pagamintas Lietuvoje, Kernavės kolchoze … “ Ir štai rezultatas! Per dvejus metus jis tapo unikalia transporto priemone, Kernavės žvaigžde! Dar prieš Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą automobilis buvo įregistruotas kaip „Speciali transporto priemonė, su neapibrėžta spalva ir natūraliu kėbulu …“ Taigi šis unikalus MB 509, išėjęs į pensiją, toliau gyvena. Jis gali sutalpinti 16 žmonių, važiuoja vidutiniu 20 km/h greičiu, beveik nenaudoja dyzelino, visur gali pravažiuoti, net miške turi savo trasą. Be šios transporto priemonės greitu laiku turėsime mobilią pirtį ir barą.

Remigijus Bonikatas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Daugiau apie tai skaitykite balandžio 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Atvykęs į Kernavę, Patrikas nustebo sužinojęs jos istoriją"

  1. Napoleonas parašė:

    Idomu kaip jis preina TA, o gal jam miško trasoje Lietuvos įstatymai negalioja?

Comments are closed.

scroll to top