Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

Įtariama, kad viename iš renovuojamo namo butų vonios grindų šildymas buvo prijungtas nuo „gyvatuko“.

Ar daug kas iš jūsų pagalvotų, kad be jokių derinimų galima savo bute pasikeisti radiatorius į didesnius? Arba „gyvatuko“ sąskaita įsirengti grindų šildymą? Arba išgriauti vieną ar kitą sieną? Tikriausiai, nedaug. Nes tokie pakeitimai reikalauja tam tikrų žinių ir dar… sąžinės trūkumo, nes dėl to gali nukentėti ne kas kitas – o visi jūsų kaimynai.

Praėjusią savaitę UAB „Širvintų šiluma“ savo interneto svetainėje išplatino pranešimą, kad gautas daugiabučio namo Vilniaus g. 45 gyventojų skundas dėl galimai nelegalaus veikimo, kuriame išdėstyti nuogąstavimai, kad vienam iš gyventojų galimai nelegaliai prijungus savo buto grindų šildymą nuo „gyvatuko“, už tai moka visi.

„Atsižvelgdama į gyventojų prašymą, įmonė atliks patikrinimą.

Atkreipiame daugiabučių namų gyventojų dėmesį, kad savavališkai yra draudžiama keisti savo buto šildymo sistemas nesuderinus to su šilumos tiekėju.

Artimiausiu metu Širvintų mieste prasidės dar kelių daugiabučių namų renovacija. Darbų metu tikrinamas ir šildymo sistemos veikimas,“ – rašoma UAB „Širvintų šiluma“ pranešime.

Mieste žmonės kalbasi. Gandų sklando įvairių. Esą šis atvejis susijęs su vienu iš šįmet į mero postą kandidatavusių rajono politikos naujokų, išgarsėjusių Savivaldybės vykdomų projektų „pilietine kontrole“.

Norėdami išsiaiškinti konkrečiau, UAB „Širvintų šiluma“ uždavėme kelis klausimus apie šį įvykį. Kaip galima suprasti iš atsakymo, kol kas įtariama, kad Vilniaus g. 45 namo 5 aukšto dviejuose butuose buvo atliktos rekonstrukcijos. Aiškinamasi, ar jos buvo teisėtos. Sudaryta darbo grupė gyventojų skundui tirti. Jos nariai vyko į minimus daugiabučio namo butus, esančius 5 aukšte, kadangi skunde tikslus butas nebuvo nurodytas.

„Abiejų butų savininkai bendrovei yra žinomi,“ – į mūsų klausimą atsakė UAB „Širvintų šiluma“ ir patvirtino, kad, vieno iš gyventojų skunde minimų tos laiptinės 5 aukšto butų savininkas galimai yra susijęs giminystės ryšiais su vienu iš dabartinių tarybos narių. Patvirtino ir tai, kad vienas iš minimų butų savininkų ne iš pirmo karto įsileido bendrovės darbuotojus atlikti patikrinimą.

Negi apie galimą apgaulingą šilumos energijos naudojimą pažeidžiant tvarką paaiškėjo tik dabar?

UAB „Širvintų šiluma“ savo atsakyme informavo, kad nusiskundimų dėl šio namo (Vilniaus g. 45) kraštiniuose butuose šąlančių gyventojų buvo gauta anksčiau šildymo sezono metu. Tuos skundus bendrovei perdavė Savivaldybė.

Paprašyta konkretizuoti galimą pažeidimą, UAB „Širvintų šiluma“ informavo, kad darbo grupė nustatė, jog viename iš skunde minimų butų vonios patalpų išplanavimas yra pakeistas – gyvatukas be leidimo yra perkeltas į kitą vietą ne pagal pirminį namo projektą, dalis gyvatuko vamzdyno eina po grindimis, dėl to šyla vonios patalpos grindys. Taip pat ir tai, kad iki daugiabučio namo renovacijos Vilniaus g. 45 namo viename iš skunde minimų butų buvo sumontuoti didesni radiatoriai, kurie viršijo suminę projektinę instaliuotą galią. Be to, viename iš skunde minimų butų yra išgriauta vidinė pertvara. O savininkas administruojančiai įmonei nepateikė bylos apie pakeistą išplanavimą.

„Viename iš skunde minimų butų buvo rasti didesni radiatoriai, nei buvo numatyti daugiabučio namo buto projekte. Radiatorių keitimo projektas buvo suderintas 2008 m. vasario 6 d. su UAB „Širvintų šiluma“ ūkiskaitinio baro meistru Petru Pociumi. Kitame bute radiatoriai atitiko daugiabučio namo buto projektą,“ – rašoma šilumininkų atsakyme.

Širvintų rajono savivaldybės administracija patvirtino šilumininkų teiginį, kad rajono Savivaldybė anksčiau yra gavusi skundų dėl šildymo kokybės šiame name, dėl gyventojų mokamų didelių mokesčių už prastą paslaugą.

„Skundui ir skunde nurodytoms aplinkybėms išnagrinėti Administracijos direktoriaus įsakymu yra sudaryta darbo grupė. Administracija kreipėsi į UAB „Širvintų šiluma“, kad karšto vandens ir šilumos tiekėjas atliktų skunde nurodytų aplinkybių patikrinimą ir pateiktų savo išvadą. Administracijos žiniomis, gyventojų skundui ir skunde nurodytoms aplinkybėms išnagrinėti UAB „Širvintų šiluma“ yra sudaryta darbo grupė. Komisija dar nėra baigusi tyrimo, todėl išsamiau galėsime pakomentuoti vėliau,“ – rašoma Savivaldybės atsakyme redakcijai.

Į klausimą, ar Savivaldybei žinomas šio buto, kuriame atlikta šiluminių pertvarkymų, savininkas, gavome teigiamą atsakymą.

Tačiau konkrečiai įvardinti galimą pažeidėją Širvintų rajono savivaldybės administracija kol vyksta tyrimas atsisakė.

Iš šilumininkų ir Savivaldybės atsakymų aišku, kad daugiau apie šį atvejį bus pranešta, kai darbo grupė pateiks savo išvadas, o faktas bus teisiškai įvertintas ir priimti oficialūs sprendimai. Na o kol kas tiksliausią vertinimą gali duoti patys šio namo gyventojai, kurie ne vienerius metus galbūt dėl minėtų pakeitimų šalo ir papildomai mokėjo už tai, kad viename butų visų sąskaita būtų susikurtos „liukso“ sąlygos.

„Širvintų krašte“ būtinai dar sugrįšime prie šios istorijos. O jei atsirastų gyventojų, kažką žinančių apie šią situaciją Vilniaus g. 45 name, prašome kreiptis į redakciją. Juk tokios situacijos yra gera pamoka visiems mums – tam, kad nebūtume apgauti ir tam, kad gudresni už gudrius nesinaudotų mūsų visų kišene.

Naudinga žinoti

Senos statybos daugiabučiuose namuose įrengta šildymo ir karšto vandens tiekimo bei cirkuliacijos sistema veikia lyg vientisas organizmas, tad šilumininkai dažnai įspėja: norėdami suremontuoti ar rekonstruoti šią sistemą, prieš tai planus būtinai suderinkite su namo administratoriumi, priešingu atveju dėl pakitusios cirkuliacijos gali nukentėti kaimynai. Be to, yra nustatyta tvarka, kaip tai gali būti daroma. Pavyzdžiui, keičiant buto radiatorius privalomas pastato paprastojo remonto aprašas.

Tartis nereikia, kai remontuojama ar rekonstruojama buto santechnikos įranga – klozetas, praustuvė, vonia, vandens maišytuvas ir pan.

Už nesuderintus darbus numatytos per pusę tūkstančio eurų siekiančios baudos.

Daugiausia problemų ir nesutarimų kyla, kai neįsigilinę savininkai nutaria įsirengti „modernesnius“ radiatorius, „šiuolaikiškesnį“ ir galingesnį rankšluosčių džiovintuvą („gyvatuką“). Namo šildymo ir karšto vandens cirkuliacijos sistema yra įrengta ir suderinta taip, kad nuolat ratu vamzdynais per visas patalpas ir radiatorius keliauja karštas vanduo, kuris vėsdamas per šildymo prietaisus, t. y. radiatorius, taip pat neizoliuotus vamzdžius ir „gyvatukus“ atiduoda šilumą. Bute susimontavus didesnį ir galingesnį radiatorių, bus atiduodama daugiau šilumos. Deja, dėl pasikeitusios karšto vandens apytakos kai kurie butai ima šalti, dėl to tenka kelti cirkuliuojančio vandens temperatūrą. Būtent taip situaciją, kai „modernizuoti“ butai gauna perteklinės šilumos energijos, o už ją sumoka visi namo gyventojai, tarp jų – pensininkai, neįgalieji, vos galą su galu suduriantys, tačiau kitų išlaidų sąskaita už suteiktas paslaugas dorai ir pareigingai atsiskaitantys žmonės, aiškina šilumininkai.

Internete galima rasti daug aprašytų tokių atvejų. Teigiama, kad jie paaiškėja gavus gyventojų skundus dėl suprastėjusios šildymo kokybės, išaugusių sąskaitų. Išanalizavus šilumos suvartojimo pokyčius dažnai nustatoma, kad tai nutiko dėl minėtų priežasčių.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

17 Atsakymų į “Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?”

 1. Lione parašė:

  Baisu.

 2. tutis parašė:

  kas sirvintuose priziuri ir tvarko ta suknista kabeline televizija…….

 3. išvada parašė:

  O taip kitus puolė, su žemėmis maišė. O va kaip atsitiko!

 4. kaimynas parašė:

  tai, kad visi jau garsiai kalba rajone, kas cia toks

 5. sir sir parašė:

  Ot gudrutis.

 6. hmmm parašė:

  negi varys ant savu 🙂

 7. alixe parašė:

  Ar as cia ko nesuprantu, ar kaip, ar kas gali man paaiskinti, bet kaip cia gali taip buti?

 8. vale parašė:

  tai yra baisu, kodel tyli „teisingoji“ ziniasklaida?

 9. tadeusas parašė:

  nagingas matyt pilietis

 10. Manau parašė:

  Manau, kad kaimynai yra labai pikti, jei uz kazka mokejo

 11. apolinaras parašė:

  Jeigu Pinskuviene dar pabus poste, tai dar kiek aptvarkys miesta, o jei iseis , tai vel 20 metu niekas nejudes pirmyn.

 12. ? parašė:

  o kas atlygins zmonems, kurie visa laika is savo kisenees mokejo uz kazkieno liuksa?

 13. nesupratau parašė:

  Kaip paskui į akis pažiūreti?

 14. REIKIA parašė:

  REIKIA TOKIUS GUDRUCIUS GRIEZTAI BAUST

 15. Šiaip parašė:

  Keičiant juk vandenį iš sistemos reik išleist, be suderinimo su tinklais ir vandens atjungimo niekaip gal . Geras sprendimas miestelio centre namą šį surenovuot, atvykstantys kokie svečiai visgi lankosi dažniau centre- miestelio reprezentacijai gražiau ir kelias prie darželio “ Buratino“ dabar lyg nauja magistralė ar aerodromas-labai prasmingas darbas, kad ir toliau nuo centro, bet ko ne kasdien iš viso rajono sudardèdavo per duobes, sprausdavosi keli šimtai, o kur dar daugiabučių per 10 gyventojai, kartais ir stiklo šukių nuo automobilių, o ir ant žmonių per susigrūdimą kojų, šaligatvių palaipiodavo automobiliai. Ačiū.

 16. pastebėjimas parašė:

  yra ir daugiau daugiabučių su tokiais gudručiais, jie kategoriškai prieš renovaciją

 17. agata parašė:

  Tik merės nuopelnas, kad tokį gražuolį turėsime mieste. Nedaug liko ir bus baigtas. Fantastika.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+