„Visa atsakomybė už nepriduotą objektą tenka rangovui“

Širvintų baseinas. Vizualizacija. Iliustr. tiksliforma.lt

Kiek daugiau nei prieš keturis mėnesius „Širvintų kraštas“ spausdino išskirtinį pokalbį su UAB „Irdaiva“ direktoriumi Vitu Lopiniu. Jo tada paprašėme atsakyti į širvintiškių dažniausiai užduodamus klausimus: kada pagaliau galėsime į paplūdimį eiti naujuoju tiltu?; kodėl vis dar nepabaigtas pėsčiųjų takas palei tvenkinį?

Tada direktorius patikino, kad kalbos apie tai, jog darbai stringa dėl vėluojančių Savivaldybės atsiskaitymų, neturi pagrindo. „Savivaldybė mums neskolinga. Jokių pretenzijų dėl apmokėjimų neturime,“ – sakė Vitas Lopinys ir pridūrė, kad dėl 2019 metų I ketvirtį pasibaigusios projekto „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“ darbų rangos sutarties, t. y. dėl vėluojančio priduoti objekto, įmonei yra skaičiuojami delspinigiai.

UAB „Irdaiva“ direktorius tada žadėjo, kad statomas pėsčiųjų tiltas bus baigtas per liepą, o skvero prie „Norfos“ įrengimą numatoma baigti rugpjūčio viduryje.

„Patikėkite, mums tos sankcijos tikrai skausmingos ir dėsime visas pastangas, kad kuo greičiau užbaigtume darbus,“ – žadėjo Vitas Lopinys.

Ne visi pažadai įgyvendinti

Kalendoriuje – lapkričio vidurys, tačiau ne visi pažadai įgyvendinti. Juo labiau kad UAB „Irdaiva“ direktorius tada nė žodžiu neužsiminė apie dar vieną šios bendrovės statomą objektą Širvintose – naująjį baseiną su sporto sale. Nors dalis objekto, t. y. baseinas jau visiškai pastatytas, dar nepadaryta statinio užbaigimo procedūra. Viskas pakibo, kai „Irdaiva“, pakeitusi pavadinimą į „Active Construction Management“, paskelbė apie savo bankrotą.

Kaip apie situaciją neseniai rašė interneto naujienų portalas 15min.lt, su „Irdaiva“ tame konkurse dalyvavusiai „Tiksliai formai“, kuri ir projektavo šį 6,85 mln. eurų vertės kompleksą, teks ieškotis kitų partnerių, o kiek gali užtrukti šios procedūros, neaišku.

„Pirmas jo etapas – baseinas, antruoju etapu turėjo būti pastatyta ir sporto salė. Pagal rangos sutartį baseinas turėjo būti baigtas šių metų lapkričio 23 dieną, tačiau pastato statytojai „Irdaivai“ paskelbus bankrotą jo atidarymas gali nusitęsti. Statinys yra pastatytas, tvirtina rajono valdžia, tačiau įmonė nespėjo sukelti visų dokumentų į informacinę sistemą „Infostatyba“ ir atiduoti pastato naudojimui,“ – rašo 15min.lt.

Cituojama Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė teigia, kad baseino pastato pridavimo procedūros yra rangovo atsakomybė. Kai rangovas „Irdaiva“ paskelbė apie bankrotą, šios procedūros sustojo: „Mums toks šokas, kad net negalite įsivaizduoti. Baseinas pabaigtas. Žinome, kad pusė dokumentacijos sukelta į „Infostatybą“, liko pusė ir viskas stoja. Ir visiškai neaišku, kuriam laikui“.

Rašoma, kad „Irdaivos“ partneris „Tiksli forma“ šiuo metu aiškinasi, kaip toliau vyks darbų perėmimas. Šiuo metu vyksta dialogas dėl tolimesnių veiksmų su jungtinės veiklos partneriais, kurie pagal sutartį turi solidarią atsakomybę, 15min.lt teigė Živilė Pinskuvienė.

Nors Savivaldybė žinojo, kad „Irdaiva“ planuoja skelbti bankrotą, teisiškai nieko negalėjo daryti, kol spalio 28 dieną į Vilniaus apygardos teismą kreipėsi įmonės vadovas Vitas Lopinys.

Savivaldybė nuostolių nepatyrė

Širvintų rajono savivaldybės merė 15min.lt sakė, kad finansinių nuostolių savivaldybė nepatyrė. „Pats didžiausias nuostolis yra tai, kad baseinas yra pastatytas, o žmonės juo naudotis negali“, – cituojama merė.

Dar iki „Irdaivos“ bankroto pastatas buvo užbaigtas. Jame įrengtas 4 plaukimo takelių 25 m ilgio plaukimo baseinas, sporto salė, trys pirtys, baseinas vaikams, administracinės patalpos.

„Jis įrengtas, sutvarkytas, gražu, švaru, išplauta, blizga. Pirtys, burbulinės vonios įjungtos. Yra ventiliacija, pastatas šildomas. Tokia stadija. Sunku pasakyti, kada jis galėtų būti atidarytas. Tiek jau priprognozavę. Jis jau galėjo ir pavasarį, ir vasarą atsidaryti, tai dabar bijome kalbėti. Norime, kad teisininkai sudėliotų popierius. Kiek viskas gali užtrukti, tik ponas Dievas težino“, – interneto naujienų portalui tvirtino Živilė Pinskuvienė.

Skelbiama, kad antrame etape likę atlikti 1,5 mln. eurų vertės sporto salės statybos darbų.

Prognozuoja, kad objektas bus baigtas kitąmet

„Širvintų kraštas“ pasiteiravo Savivaldybės, kokia situacija šiuo metu. Gavome tokius atsakymus:

-Kiek per dieną Savivaldybei kainuoja naujai pastatyto, bet dar neperduoto naudoti baseino išlaikymas?

-Savivaldybei išlaikymas nekainuoja.

Kas turėtų padengti nepriduoto objekto eksploatacijos (šildymo, elektros, vandens, apsaugos ir pan.) kaštus? Ar jie turi būti dengiami iš savivaldybės biudžeto?

-Visa atsakomybė už nepriduotą objektą yra rangovo. Visus kaštus privalės padengti jungtinės veiklos partneris.

Kada pagal projektą prie baseino turėtų būti baigta statyti sporto salė?

-Pagal sutartį projekto pabaiga -2019 m. lapkričio 23 d.

Kokia dabar prognozuojama tolesnė sporto salės statybos eiga ir galima statybos pabaiga?

-2020 m.

Kokia situacija dėl finansinių atsiskaitymų už šių abiejų objektų statybą? Ar skirtos visos lėšos? Kokia dalis jau panaudota, sumokėta „Irdaivai“? Ar yra lėšų trūkumas?

-Lėšų trūkumo nėra. Rangovui už atliktus darbus apmokėta.

Kokie rajone dar yra šiuo metu „Irdaivos“ statomų ir nebaigtų objektų?

-Kompleksinis teritorijos sutvarkymas (pėsčiųjų takas, tiltas, skverai prie „Norfos“ ir skulptūros „Širvinta“).

O kokia situacija dėl senojo baseino?

-Baseinas veikia. Žmonės paslaugas gauna.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (1 įvert.)

9 Atsakymai į “„Visa atsakomybė už nepriduotą objektą tenka rangovui“”

 1. Aldona parašė:

  Gal kas žino, kokioje savivaldybės svetainėje galima rasti šią informaciją:
  Kokie objektai buvo numatyti statyti?
  Kiek iš jų statomi“
  Kiek iš jų pastatyta ir priduota, pagal visus reikalavimus, kad būtų galima naudoti?
  Kiek gauta lėšų atskiriems objektams ir kiek jų panausdota?
  Šiame straipsnyje merė teigia, kad rangovas neša atsakomybė už baseino, tilto statybas. Bet labai įdomu, kaip bankrutuojanti UAB „Irdaiva“ gali nešti atsakomybę. Merė jau seniai žinojo, kad UAB „Irdaiva“ nepatikinamas rangovas, Kadangi statoma estrada išgriūvo, pradėjus baseino statybą buvo nekokybiškai atliktų darbų (cemento luitai gulėjo prie baseino). Bet buvo tylu, ramu. Tuo labiau, kad pradedant statybas Širvintų savivaldybė sumokėjo net 68500 Eur baudą už pažeidimus.Matomai didesnę atsakomybę turėjo jausti savivaldybės vadovas.

 2. rinkejas parašė:

  Musu mere labai stengiasi del rajono. Sunku juk nugaleti stagnacini mastymą, kai reikia viska is esmes keisti!

 3. optimistas parašė:

  viskas bus gerai su tuo baseinu, kantryes, roma per para nepasistate, ne taip paprasta per kelerius metus prikelt rajona is griuvesiu nustekenta

 4. jane parašė:

  Mūsu mere tikrai suras iseitį. O nelaimingiems ne baseinas dabar galvoj, o eglute. Sita dar per mazai apdeta, isgirsime to, ko negirdeje. Vragsai bargsiukai, o mere saunuole.

 5. tadas parašė:

  rangovo kalte, jie ir mokes, o baseias vistiek bus, tiek metu nebuvo, dar biski palauksim, nieko nenutiks, visi tik rekia, yra zmonu, kuriems visada viskas blogai

 6. paskutiniam parašė:

  dabar tai visu nepatenkintuju ir ju klapciuku demesys bus nukreiptas i eglute, vis spjaudysis purvais, kokia negrazi

  Na tokiems viskas negerai

 7. Zofija. parašė:

  Kur yra šie baseinai? Kokiu adresu?

 8. Veronika parašė:

  Kur Širvintose yra minimi baseinai?kokiu adresu?gal kas galite pasakyti? Ačiū.

 9. Vietinis parašė:

  O tai jūs norit pasakyti, kad naujo baseino dabar ir šildyti nereikia?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+