Zumba – kiekviena treniruotė, lyg pašėlęs vakarėlis

Gedvilė Kaliūnaitė (tupi viduryje) yra licencijuota Zumba trenerė.
Gedvilė Kaliūnaitė su jos treniruotes lankančiomis merginomis labdaringoje Zumba treniruoteje. Ją širvintiškė vedė su 2 draugėmis – Zumba trenerėmis, o surinkti pinigai buvo skirti programai prieš krūties vėžį „Nedelsk“.

Fizinis judėjimas ir sveika gyvensena šiuo metu yra neatsiejama gyvenimo dalis. Tie, kas nemėgsta prakaituoti sporto salėse ar jaučia, kad nėra sutverti sportui – renkasi kitus fizinio judėjimo būdus: vaikščiojimą, bėgiojimą, įvairias mankštas ar šokių, pavyzdžiui – Zumba, treniruotes. Kam pavyksta atrasti tinkamą aktyvaus judėjimo būdą, tai tampa ne tik pomėgiu ar reikiamybe, bet dažnas negali be to įsivaizduoti kasdienybės ir nuolat stengiasi tobulėti.

Būtent taip nutiko 29-erių širvintiškei Gedvilei Kaliūnaitei, kuri šiuo metu neįsivaizduoja savo gyvenimo be Zumbos. Mergina visą laiką mėgo tiek sportuoti, tiek šokti ir stengėsi visur suspėti, kol, galiausiai, atrado sritį, kurioje sportas susipina su Lotynų Amerikos šokių ritmu. Šiuo metu Gedvilė turi išsilaikiusi Zumbos trenerės licenciją ir Vilniuje veda užsiėmimus. Tad pažvelkime, kas tai per sritis ir kaip širvintiškei pavyko viso to pasiekti.

-Gedvile, ar būdama abituriente jau žinojai, ką toliau veiksi gyvenime? Kokiu keliu pasukai baigusi Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją?

-Oi, tikrai nežinojau. Tiesą pasakius, ne itin mane domino kurios nors Lietuvoje siūlomos studijos, tačiau įstojau į Finansų Ekonomikos studijas ir sėkmingai jas pabaigiau. Tiek besimokant Širvintose, tiek studijuojant Vilniuje lankiau įvairius šokius, mokantis Širvintose net važinėjau į Vilnių, į šokių pamokas.

Gedvilė Kaliūnaitė - pirmoje eilėje ketvirta iš dešinės.
Pavasarį vykęs „Zumba Party 2019“ renginys, kuriame dalyvavo Zumba treneriai iš Lietuvos ir Ispanijos. Gedvilė renginyje dalyvavo kaip prezenterė. Vadim Bicon nuotr.
Zumba trenerė Gedvilė Kaliūnaitė (viduryje).
„Zumba Party 2019“. Gedvilė – palaikymo komandoje. Vadim Bicon nuotr.
Gedvilė Rygoje išsilaikė egzaminą „Strong by Zumba“ fitneso licencijai gauti. Kairėje – treneris Mario Gutierez iš Izraelio.

Zumba – tai šokių fitnesas

-Jau kurį laiką tenka tave matyti aktyviai besisukančia „Zumbos“ ritmu. Koks tai šokio žanras? Iš kur kilęs? Kuo jis ypatingas, galbūt, naudingas žmogui?

-Zumba yra šokių fitnesas (kilęs Lotynų Amerikoje, Kolumbijoje), kuriame susipina begalė šokių stilių, tokių kaip Salsa, Bachata, Cumbia, Reaggeton, Tango, Flamenco ir daugybe, kitose šalyse kilusių, šokių stilių, dėl to Zumba dar vadinama, kaip kelionė aplink pasaulį. Šios kardio treniruotės gerina laikyseną, lankstumą, širdies veiklą, ištvermę, ugdo moteriškumą ir pasitikėjimą savimi. Treniruotės tokios smagios, kad net nejauti, jog sportuoji, o kalorijų sudeginama 500-800 kcal per treniruotę! Zumbą šokti gali kiekvienas ir tam nereikia specialaus fizinio pasirengimo ar šokių patirties.

-Kuo tave tai sužavėjo ir kodėl nusprendei pasukti šiuo keliu? Tai tapo tavo pomėgiu ar pagrindine veikla?

-Mokantis mokykloje bėgiojau ir lankiau šokius. Studijuojant to taip pat neapleidau, išbandžiau įvairių sporto šakų bei šokių stilių, pati vedžiau bachatos šokių pamokas. Vieną dieną atėjo laikas, kai sportavau ir šokau tiek daug, jog nebespėjau suderinti abiejų veiklų. Viename renginyje pamačiau, kas yra Zumba, labai susižavėjau, nors iškart nebuvo minties laikytis licenciją. Po šio renginio praėjo keleri metai, atsidūriau dar viename renginyje, prisiminiau, kaip man tai patiko ir nusprendžiau, kad pati noriu vesti Zumbos treniruotes. Šios šokių fitneso treniruotės mane sužavėjo šokių stilių įvairove ir tai, jog Zumba yra šokiai ir sportas viename, smagios treniruotės, sudeginančios galybę kalorijų to net nepajuntant. Iki dabar nejaučiu poreikio atskirai šokti ar sportuoti, nors raumenis stiprinu, kad atlaikytų mano savaitinį fizinį krūvį. Tai nėra mano pagrindinė veikla, bent kol kas. Dirbu vienoje tarptautinėje kompanijoje, „Vidinių žmogiškųjų išteklių specialiste“, rūpinuosi esamų kompanijos darbuotojų karjera.

-Socialiniuose tinkluose dažnai tave matau dalyvaujančią įvairiose šokių stovyklose, renginiuose ar kitose, panašaus pobūdžio, susibūrimo vietose? Papasakok plačiau apie tai, kokiais būdais stengiesi tobulėti, su kokiais šios srities specialistais dirbi ir kiek metų tuo užsiimi?

Gedvilė Kaliūnaitė: „Esu zumbos trenerė…“

-Esu Zumbos trenerė jau kiek daugiau nei vienerius metus, nors jausmas toks, jog vesčiau treniruotes jau labai ilgą laiką. Nuo pat licencijos išsilaikymo iki dabar dalyvauju beveik visuose mokymuose, rengiamuose Zumbos treneriams: choreografijų mokymuose, kitų trenerių organizuojamuose renginiuose, tiek su savo merginomis, kurios lanko mano treniruotes, tiek ant scenos su kitais treneriais. Iki šiandien esu išsilaikiusi 3 licencijas – pagrindinę, būtiną vesti Zumbos treniruotes, papildomą, išmokiusią dar papildomų šokių stilių Zumbos variantų (tokių kaip flamenco, tango ir kt.) bei „Strong by Zumba“, kuri suteikia teisę vesti stiprias, aukšto intensyvumo treniruotes, paremtas fitneso judesiais pagal labai galingą ir efektyvią muziką, kuri itin motyvuoja. Taip pat dalyvavau seminare „Pro skills“, kuriame treneriai mokomi vesti profesionalias ir įdomias treniruotes. Visus mano išvardintus licencijų mokymus vedė mokymų treneriai iš Švedijos bei Izraelio. Bus tikrai dar daugiau mokymų ir tobulėjimo, nes myliu Zumbą ir neplanuoju sustoti tobulėjant.

-Žinau, kad esi subūrusi „Zumbos“ šokių užsiėmimus? Kada ir kur jie vyksta? Kokia tokių užsiėmimų kaina? Ar reikalinga speciali apranga bei avalynė?

-Zumbos treniruotes vedu antradieniais ir ketvirtadieniais, Šiaurės miestelyje 17.10 val. ir Karoliniškėse 19.00 val. Kaina priklauso nuo lankomų treniruočių skaičiaus. Apranga sportinė, patogi, avalynė taip pat, rekomenduoju turėti sportinius batus, skirtus treniruotėms.

Galbūt Zumba bus šokama ir Širvintose

-Kokie planai ateičiai, siejant juos su šia sritimi? Turi minčių toliau visą tai plėtoti? Galbūt teko svarstyti apie Zumbos šokių užsiėmimus ir grupės rinkimą gimtajame mieste Širvintose?

-Planų tikrai yra, nes Zumba man patinka, tad noriu jos kur kas daugiau savo gyvenime. Taip, svarsčiau ir yra tikimybė, kad ateityje Zumbos treniruotes vesiu ir Širvintose.

-Kokie pagrindiniai tavo gyvenimo tikslai, kurie veda tave pirmyn ir kaip stengiesi semtis motyvacijos bei neblėstančios energijos?

-Noras tobulėti ir augti mane nuolat skatina judėti pirmyn. Mylint tai, ką darai, energijos semtis man nereikia, ji atsiranda tuo užsiimant. Net ir po labai sunkios darbo dienos negaliu nesišypsoti vedant treniruotes ir matant, kad jos patinka lankančioms merginoms. Zumba – man ne sportas, ne šokiai, o kiekviena treniruotė lyg pašėlęs vakarėlis, kuriame pamiršti viską ir pasikrauni begale gerų emocijų.

-Gedvile, linkime tau kuo didžiausios sėkmės ir laukiame tavo Zumbos treniruočių Širvintose!

Odeta Bagdžiūnė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)
scroll to top
+