Šiandien – Pasaulinė pašto diena

Pasaulinė pašto diena minima spalio 9-ąją – būtent tą dieną 1874 m. buvo įkurta Pasaulinė pašto sąjunga – Tautų Sąjungos specializuota institucija tarptautiniams pašto ryšiams organizuoti ir tobulinti.

Kaip apie pašto istoriją leidinyje „Širvintų valsčius“ yra rašęs Kazys Misius, pirmasis paminėjimas, kad mūsų mieste buvo paštas, atkeliauja iš 1797 metų. To meto spaudinyje apie pašto traktus (kelius) nurodytas ir Vilniaus-Mintaujos (Jelgavos) pašto traktas su Mašiagalos, Širvintų, Ukmergės ir kitomis stotimis.

1832 metais dėl didelių atstumų tarp stočių Širvintų pašto stotis buvo panaikinta, bet įkurta po stotį Jauniūnuose ir Viesose, jose laikyta po 24 arklius.

Pašto stotis Širvintose atkurta tik 1879 metais, bet dar veikė ir Jauniūnų bei Viesų pašto stotys, o nuo 1884-ųjų buvo ir stotis Musėje. Greičiausiai kalbama apie gyvenvietę Jauniūnų seniūnijoje, per kurią ėjo senasis kelias iš Maišiagalos.

Pasibaigus I Pasauliniam karui paštas Širvintose buvo panaikintas, o atkurtas, manoma, 1920 metų rugsėjo 3-iąją. Taigi šįmet minime lietuviško Širvintų pašto šimtmetį.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 9 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+