Nauji metai – seni lapai?

Kasmet žiniasklaida su viltimi laukia naujų metų pradžios, kadangi netrukus po Naujųjų skelbiama, kokie kultūriniai ir švietėjiški žiniasklaidos projektai laimėjo valstybės paramą ir kokia ta parama bus. 

Daugelį metų Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui švietėjiškus bei kultūrinius projektus pateikia ir „Širvintų kraštas“. Tai, kad mūsų puslapiuose galite paskaityti istorinių-tiriamųjų straipsnių, pamatyti retų, dažnai dar niekur nepublikuotų nuotraukų yra tų projektų rezultatas. Galima pasidžiaugti, kad tradiciškai sulaukiame paramos įgyvendinti vieną ar kitą sumanymą, nors ta parama, palyginti su kitomis žiniasklaidos priemonėmis, kartais panaši į simbolinę atkišą. Nieko nepadarysi: esame maži – tai suprantame ir nepagrįstų vilčių nepuoselėjame.

Tenka tik apgailestauti, kad Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos verdikto paskelbimas tradiciškai sutampa su kampanija, kurią atitinkamos politizuotos jėgos nukreipia prieš „Širvintų kraštą“. Matyt, lyg balionus pučiamais skandalais viliamasi įtikinti fondo tarybą, kad mūsų laikraščio puslapiuose skelbiama kultūrinė-patriotinė informacija nėra verta jokios paramos. Tik tai daroma neišradingai: tiek pernai, tiek šįmet bandoma mušti ta pačia lazda – tariamai „Širvintų kraštas“ ir taip yra remiamas iš biudžeto.

Antradienį viename šalies interneto portalų pasirodė publikacija, kurioje teigiama, kad Širvintų rajono savivaldybė dvejus metus iš eilės informacijos viešinimo paslaugą perka iš bendrovės, kurios akcininkė – Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės dukra Daniela. Pernai rugsėjį Širvintų rajono savivaldybės administracija ir bendrovė „Danielita“ sudarė sutartį, pagal kurią Savivaldybė laikraštyje „Širvintų kraštas“ metus spausdins įvairią informaciją ir skelbimus. Didžiąją dalį šios informacijos mūsų laikraščio skaitytojai antrus metus gali perskaityti skyrelyje „Savivaldybės žinios“. Kaip suprantate, tai joks rėmimas iš biudžeto, tai įprasta paslauga, kuriai teikti naudojami įmonės resursai, patiriama išlaidų, yra patvirtinti paslaugos įkainiai.

Susidomėjimas sutartimi kilo, kai Širvintose viešėjęs Seimo kontrolierius dėl to sulaukė opozicijai prijaučiančių laikraščio konkurentų ir šiaip „pilietiškai nusiteikusiųjų“ skundų. Puolę vaizduoti skriaudžiamus, besiskundusieji ne tik pamiršo, kad prie buvusiųjų be jokios apklausos jie buvo pasirinkti teikti analogiškas viešinimo paslaugas, bet ir tai, kad rajone pasikeitus valdžiai, 2016 metais Savivaldybei apklausiant visus informacijos priemonių leidėjus dėl tokios paslaugos, vienas jų atsisakė dalyvauti, o registruotu paštu siųstas kvietimas kito leidėjo taip ir nesurado. Gal todėl, kad mūsų rajone faktiškai veikianti įmonė yra registruota kažkur kitur, „pas senelį kaime“.

Teisės aktai leidžia apklausos būdu vykdyti iki 10 tūkst. eurų pirkimus, o apklausti kad ir vieną tiekėją, ką 2017 metais Savivaldybė, įvertinusi 2016 metų pirkimo metu surinktą informaciją ir viešus duomenis apie rajono laikraščius, padarė. Beje, tos sutarties suma gerokai mažesnė, nei nustatyta riba. Tačiau dar neseniai konkurentų nesudominusi apklausa šįkart užkliuvo skundikams, kurie galimai tik ir laukė naujos progos išpilti dar vieną kibirą pamazgų ant „Širvintų krašto“. O kodėl ne, jei kai kam tai vienintelis būdas konkuruoti?

Šį pirkimą analizavusi Viešųjų pirkimų tarnyba, kaip galima suprasti, pažeidimo nenustatė ir apsiribojo tik rekomendacija: patarė Širvintų rajono savivaldybei perkant neskelbiamos apklausos būdu kreiptis į daugiau nei vieną tiekėją, pasidomėti kainų skirtumais, sužinoti, ar neatsirado naujų tiekėjų. Lyg ir taip buvo nežinoma: laikraščiai – ne grybai, per naktį neišdygsta, po lapais nesislepia.

Beje, Viešųjų pirkimų tarnybos skelbiamais duomenimis, 2016 metais iš 16 apklausų į „Danielitą“ buvo kreiptasi tik 6 kartus.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

15 Atsakymų į “Nauji metai – seni lapai?”

 1. manau, parašė:

  kad nei kapsiukai, nei maisukai, nei terbiukai ŠK vertės nesumažins.

 2. ? parašė:

  o ten kas nors siuncia? :)))

 3. to antosei parašė:

  Siūskite i saskaita, kur nuolat praso pinigu.

 4. antosei parašė:

  ar labai nukentėjote? gal paramos tamstai reikia? su mielu noriu galiu pagelbėti jei nukentėjote, tik nurodykite sąskaitą ir paremsiu kiek galėsiu

 5. kava parašė:

  Tik pirmyn, nes kitiems toli iki jūsų.

 6. Rimui parašė:

  tai anie gi patys atsisake dalyvauti pirkime, tai daugiau ir nera sirvintose tai ka daryt???

 7. oho parašė:

  Kiek visokių laikraštelių bande nukonkuruoti Širvintų krasta, bet dar nei vienam nepavyko. Nepavyks ir sitam.

 8. antose parašė:

  Labai gerai, kad nespausdino, nes yra kur spausdina be jokiu moraliniu stabdziu. Kazkoks cenzas kliedesiams turi buti uzdetas, nes per tokius „rasytojus“ kencia niekuo deti zmones. Gerai, kad redakcija turi nuomone ir neskelbia bet ko, nes tai yra perkamas produktas, o ne veltui dalijamas.

 9. Rimas parašė:

  Ranka ranka plauna, savivaldybei vadovauja merė, laikraštis priklauso dukrai. Aš suprantu kad manot jok saugumu durniausia yra nu bet gi ne ant tiek

 10. Robertas parašė:

  laikrastis turi teise pasirinkti, ka spausdinti, ka ne, gal neatitiko savaites laikrascio konteksto, negirdejau, kad nebutu kazko ispausdine, na nebent tai butu neleistina del kitu priezasciu, bet objektyvius tekstus visada spausdina

 11. Anonimas parašė:

  paskutinei
  Visų spausdina, o jusu ne?

 12. Irgi vacyte parašė:

  Pabandykite laikraščiui pateikti kitokią nei Pinskuvienės nuomonę. Aš bandžiau. „Demokratiškai“ paprasčiausiai nespausdina, nieko nepaaiškinę. Ką rodo tokia lairaščio pozicija?

 13. - parašė:

  tikrai esate laukiami ir skaitomi

 14. vacyte parašė:

  SK yra geriausias laikrastis, skaitome labai daug metu.

 15. Aiai parašė:

  Jeigu jau tokie teisūs.tai kam dar teisintis.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+