Klauskite ir Jums bus atsakyta: Plento gatvė

Internetiniame portale www.sirvinta.net atvėrėmė galimybę užduoti Jums rūpimus klausimus Širvintų rajono valdžiai. Pagrindiniame portalo puslapyje yra pateikiama kontaktų forma. Džiaugiamės, kad aktyviai mums rašote, jūsų klausimai jau perduoti rajono vadovams. Skelbiame dar vieną atsakymą.

Skaitytojo Jano klausimas: Perskaičius Jūsų 2020-05-15 laikraštyje interviu su rajono mere Živile Pinskuviene apie rajone atliktus darbus. Pritariu, kad darbų padaryta ir dar bus padaryta tikrai nemažai, bet nieko neradau apie mūsų miesto pagrindinę Plento gatvę. Kiekvienas svečias ar gyventojas į Širvintas atvažiuoja Plento gatve. Ir ką pirmiausia pamato? Pamato abipus gatvės iškastus giliausius griovius, per kuriuos žmonėms kapanotis ne taip ir lengva. Tokios gatvės nerasi net didžiausiame užkampyje, o čia – centrinė miesto gatvė.

Noriu paklausti, ar kada nors bus užlyginti šie grioviai ir miesto svečiai bei miestelėnai, bet kurioje Plento gatvės vietoje išlipę iš automobilio, galės lengvai pasiekti šaligatvį ir saugiai tęsti kelionę po Širvintų miestą, juo gėrėtis?

Merės Ž. Pinskuvienės atsakymas skaitytojui:

„Gerbiamas „Širvintų krašto“ skaitytojau, suprantama, kad žmonėms dažnai sunku atskirti, kuriuos kelius tvarko Savivaldybė, kuriuos – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (tai gal net ir neturi rūpėti, nes žmogui tiesiog svarbu, kad keliai būtų saugūs ir tinkamai tvarkomi). Tačiau Lietuvoje galioja kelių klasifikacijos sistema, pagal kurią didžioji dalis pagrindinių kelių, nors yra mūsų rajone, bet priklauso ne Savivaldybei. Taip yra ir su Širvintų miesto Plento, ir su Zibalų gatvėmis.

Matome ir žinome šias problemas. Nuolatinis dialogas, nuolatiniai raštai, pokalbiai su atsakingai Kelių direkcijos ir Susisiekimo ministerijos pareigūnais – tai, ką darome visus šiuos metus. Deja, po eilinio kreipimosi į Susisiekimo ministeriją, visai neseniai sulaukėme dar vieno atsakymo dėl pėsčiųjų ir dviračių takų Širvintų mieste palei Plento gatvę ir šaligatvių Zibalų gatvėje, kurie yra prie regioninių kelių.

Cituojame Direkcijos raštą: „Lietuvoje yra 21 238 km valstybinės reikšmės kelių, iš jų 3844 km eina per gyvenvietes. Daugelyje jų reikia tiesti arba remontuoti pėstiesiems ir dviratininkams skirtą infrastruktūrą…“ Todėl: „Pakartotinis viešojo pirkimo konkursas dėl (…) tako remonto skelbtas nebuvo, kadangi nuspręsta tako būklę vertinti bendrame pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros tinkle. (…) Privalo būti ištirta esamos pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros būklė. Po ištyrimo bus sudaryta tvarkytinų takų prioritetinės eilės sudarymo metodika…“

Užfiksuota pėsčiųjų takų būklė, dėl kurios Savivaldybė jau daug kartų kreipėsi į Kelių direkciją.

Kiek tai truks? Kokių tyrimų dar reikia? Pagal kokius kriterijus bus sudaryta metodika? Tai lieka neaišku. Ponams, sėdintiems šiltose kėdėse Vilniuje galiu pasakyti taip: mes gyvename čia, vietoje. Mūsų žmonės geriausiai žino, kokia yra šių takų būklė. Mes jau ne kartą pateikėme įrodymus, kad dangos trupa, bortai griūva ir šaligatviai, nutiesti dar tarybiniais laikais, yra nesaugūs. O jais ne tik pasivaikščioti, bet ir į darbus bei iš jų eina daugybė širvintiškių.

Deja, turiu pripažinti, kad žiniasklaidos numylėtas buvęs Susisiekimo ministras Rokas Masiulis buvo didžiausias stabdis. Jo darbo metais keliams skirti pinigai buvo nepanaudoti, o mūsų rajone jau net patvirtinti projektai liko popieriuose. Iš viso sąrašo išasfaltuotas vienintelis Musninkų–Liukonėlių kelias. Labai tikiu, kad dabar ledai pajudės. Turime žinių apie Burniškių kelio (Čiobiškio sen.) asfaltavimą, laukiame ir kitų mūsų patvirtintų, o jų suplanuotų darbų.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.67 (3 įvert.)

2 Atsakymai į “Klauskite ir Jums bus atsakyta: Plento gatvė”

  1. pastebėjimas parašė:

    Sužydėjo ir sublizgėjo Širvintos Pinskuvienei vadovaujant! Visur tik darbai kunkuliuoja, žmonės iš visos Lietuvos važiuoja pasižiūrėt. Ar nors prie vieno mero taip buvo???

  2. agata parašė:

    Labai laukiam naujos NORFOS.

Comments are closed.

scroll to top