Kas trečias savininkas prašo utilizuoti jo automobilio skeletą

Automanas.lt nuotr.

Aplinkos apsaugos instituto 2018 metais atliktas Transporto priemonių rinkos ir jų atliekų tvarkymo sistemos vertinimo tyrimas atskleidė, kad kasmet Lietuvoje susidaro apie 130 tūkst. eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, iš kurių net 82 proc. (!) išardoma neteisėtai.

Neišlaidaudamas atliekų sutvarkymui, nemokėdamas jokių mokesčių, nelegalus supirkėjas siūlosi sumokėti šiek tiek daugiau, o automobilių savininkai tuo susigundo, negalvodami nei apie tolesnį atliekų likimą, nei teisėtą savo transporto priemonės išregistravimą.

UAB „Dovydo transportas“ – vienintelė rajone veikianti įmonė, esanti minėtos asociacijos narė. Įmonė superka automobilius, juos išardo, o susidariusias naudingas ir nenaudingas atliekas perduota tvarkytojams.

-Laikai, kai bet kuri automobilio detalė tiko pakartotiniam naudojimui, praėjo. Šiandien senesnių kaip 2000 metų automobilių detalių faktiškai nebeįmanoma parduoti, nes nelikę jų paklausos. O didelė dalis utilizuojamų automobilių būtent tokie ir yra – pagaminti praėjusio amžiaus pabaigoje, – sako Marija Gudonienė.

Žinia, Dovanų karalius dabar vos bekvėpuoja. Anot UAB „Dovydo transportas“ vadovės, dalis pageidaujamų utilizuoti automobilių jų savininkų jau būna iškomplektuoti. Mazgai ir detalės, kuriuos dar būtų galima pakartotinai naudoti, jau išimti, tinkamos padangos pakeistos į nebetinkamas, akumuliatorių ir papildomos įrangos nėra. Faktiškai tai – tik tepaluotas metalo laužas su stiklais ir niekam netinkančiais ratais. Būna, kad pabandžius jį užsitempti ant tralo, automobilis pabyra rūdimis. Tai jau net ne metalo laužas, o niekam nebetinkami trūnėsiai.

Gintaras Bielskis

Visą straipsnį skaitykite gegužės 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+