Kuo daugiau rizikos – tuo daugiau galimybių

Mokykloje širvintiškė Eglė Matulytė priklausė aktyvaus jaunimo kategorijai: dalyvavo įvairaus pobūdžio renginiuose, savanoriavo miesto šventėse, lyderiavo „Sniego gniužtės“ komandoje, lankė Širvintų vaikų dienos centrą ir žavėjo savo atkaklumu.

Merginai teko dirbti įvairiausius darbus, nuo braškių rinkimo laukuose iki gėlių sodinimo. Tad šiuo metu nei vienas darbas širvintiškei nėra svetimas, kas sukuria lankstumą šiandieninėje darbo rinkoje. Ją džiugina įvairiapusė patirtis, nes tai yra asmenybės augimas, „užsigrūdinimas“ būsimiems gyvenimo iššūkiams. Tačiau ji visą tą laiką jautė, kad jos pašaukimas – kūrybinis kelias vaikų apsuptyje.

-Kuomet mokiausi 11-oje klasėje – susiradau animatorės darbą Vilniuje. Nuvažiavau į darbo pokalbį, nes buvo naujai atidaroma vaikų žaidimų studija. Kadangi atrankoje dalyvavo nemažai pretendenčių, tai nesitikėjau, kad būsiu įdarbinta. Neramino darbo valandos nuo 9-tos ryto iki 17 val. vakaro, nes tokiu metu man vyko pamokos. Tačiau didžiulis noras nugalėjo nerimą ir nusprendžiau įsidarbinti. Pamaniau, kad mokytojai labai nesupyks, jei pavyks viską suderinti. Juo labiau tai buvo balandžio mėnuo, vienuolikta klasė, tad mokslai neturėjo nukentėti, bent jau pradžioje taip maniau, kol neužsitraukiau klasės auklėtojos pykčio. Galiausiai sulaukiau grasinimų, jog dėl pamokų nelankymo būsiu išmesta iš mokyklos ir dėl to teko atsisakyti šio darbo. Džiaugiuosi, kad spėjau pasisemti daug naudingos, renginių vedimo mažiesiems, patirties, nes vasarą sulaukiau pasiūlymo iš Daivos Chadusevičienės, vesti vaikams užsiėmimus Širvintose įsikūrusiame žaidimų kambaryje „Pipiras“. Tad nusprendžiau pabandyti. Vos tik patalpinau skelbimą – pasipylė skambučiai. Tad su mamos leidimu išsiėmiau individualios veiklos pažymą. Aš tai vadinu įmonės įkurimu. Man tai yra didžiulis pasiekimas. Manau, kad ne kiekvienas tokių metų gali pasiryžti šiam žingsniui bei aktyviai vystyti savo veiklą.

Šiuo metu Eglė studijuoja Vilniaus kolegijoje, dirba įmonėje „AGNI apranga Tau“ su internetinės svetainės veikla ir, kaip jau pati minėjo, vakarais bei savaitgaliais užsiima renginių vedimu.

-Egle, ką patartum jaunimui? Ko reikia, kad atrastum save?

-Reikia kuo daugiau patirčių. Nebijoti rizikos ir savęs išbandymo kuo įvairiausiose srityse. Aktyvus gyvenimas mokykloje – kelrodė žvaigždė ateities perspektyvoms, – teigia širvintiškė.

Kalbino Odeta Bagdžiūnė

Visą straipsnį skaitykite gegužės 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Kuo daugiau rizikos – tuo daugiau galimybių"

  1. marta parašė:

    straipsnelio pavadinimas tai sukelia juoka tik debilas gali taip parasyti

Comments are closed.

scroll to top
+