Karšta naujiena: Savivaldybės pozicija – ginti viešąjį interesą

UAB „RetroPlast“ ketinimai upelį paversti grioviu nepripažįstami

Beržės upelis ties planuotos įmonės vieta (maps.lt)

Beržės upelis ties planuotos įmonės vieta (maps.lt)

Šiandien, 2019-01-09, 13.30 val. Aplinkos apsaugos agentūros prie Aplinkos ministerijos vyks susitikimas dėl sprendimo priėmimo dėl Beržės upės ištakų vietos tikslinimo Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre ir Georeferencinio pagrindo kadastre. Į susitikimą išsakyti savo poziciją pakviesti ir Širvintų r. savivaldybės atstovai, o tik vakar gautas kvietimas, skirtas rajono gyventojams. 

Kadangi šis klausimas tiesiogiai susijęs su UAB „RetroPlast“ ketinimu statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą 3,1 ha plote Beržės kaime, Beržės g. 1 Širvintų rajone, ir tai yra aktualu daugeliui Širvintų miesto, o taip pat ir priemiesčio gyventojų, į susitikimą deleguoti Savivaldybės administracijos atstovai, pateiks tokią poziciją.

Savivaldybės administracija 2017-05-11 pagal UAB „RetroPlast“ pateiktą prašymą yra išdavusi statybos leidimą. Leidimas išduotas nuosavybės teise UAB „Retroplast“ priklausančiame sklype nugriauti seną ir pastatyti naują negyvenamosios paskirties pastatą. Bendrajame rajono plane (patvirtintame 2009-05-29, rajonui vadovaujant merui Kęstučiui Pakalniui) minimoje teritorijoje Beržės k. yra numatyta pramonės ir sandėliavimo paskirtis. Kadangi UAB „Retroplast“ prašyme nurodyta paskirtis atitiko bendrąjį planą, Savivaldybės administracija statybos leidimą išdavė. Atkreipiame dėmesį, kad teisės aktų nustatyta tvarka išduoti statybos leidimus yra tiesioginė Savivaldybės administracijos funkcija.

Savivaldybės vaidmuo šiame procese tuo ir baigėsi. Tačiau atstovaudama rajono gyventojų interesus, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Savivaldybės administracija ne vienu raštu kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą su reikalavimu, kad būtų atliktas išsamus UAB „RetroPlast“ numatomos ūkinės veiklos Poveikio aplinkai vertinimas, taip pat būtų pateikti susitikimų ir svarstymų su visuomene protokolai (iki šios dienos jokie dokumentai nepateikti). Būtent nuo Aplinkos apsaugos agentūros sprendimo tiesiogiai priklausys, ar bus išduotas leidimas UAB „RetroPlast“ planuojamai antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimo, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamybos veiklai.

Vykdyti ar nevykdyti išsamų poveikio aplinkai vertinimą labai stipriai priklauso nuo to, kaip traktuojama Beržės upelio ir jo ištakų tiksli vieta.

Šiuo metu UAB „RetroPlast“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą, prašydama pakeisti Beržės upelio ištakų vietą esamuose dokumentuose. Įmonė siekia, kad toje teritorijoje tekančio upelio ištakos būtų pripažintos tiesiog melioracijos grioviu. Toks traktavimas palengvintų derinimo procesus ir tokiu atveju poveikio aplinkai išsamus vertinimas nebūtų privalomas.

Širvintų rajono savivaldybės pozicija, kurią šiandien Administracijos atstovai pristatys susitikimo Aplinkos apsaugos agentūroje metu, yra vienareikšmė – visi dokumentai rodo Beržės upelio ištakas būtent šioje teritorijoje. (Apie tai kalba tiek archyviniai 1966 m. melioracijos planai, tiek vėlesni dokumentai – Širvintų rajono savivaldybės teritorijos gamtinių karkasų teritorijų naudojimo specialusis planas, Kraštovaizdžio tvarkymo specialusis planas). Todėl kalbos, kad ten yra griovys, negali būti.

Širvintų rajono savivaldybės atstovai šiame susitikime gins viešąjį interesą ir pateiks pakartotinį reikalavimą, kad įmonei „RetroPlast“ privaloma atlikti išsamų ketinamos vykdyti ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

12 Atsakymų į “Karšta naujiena: Savivaldybės pozicija – ginti viešąjį interesą”

 1. paskutiniam parašė:

  Turbut reikia uztvanka nuversti, vandeni nuleisti ir padaryti cia naturalu upeli, apzelusi karklais viksvomis ir kitomis nesamonemis. Jau tiek naturalumo atsirado dabar eistose ir nedirbamose zemese, kad ne dziaugtis, o verkti reikia.

 2. vilkelis parašė:

  Kadaise ir toje vietoje,kur stovi savyvaldybė tekėjo upelis,o Širvintos ir Musės upės pradžioje tekėjo savo vagomis pasipuoosios gražia gamta,bet ne,viską suligino ir iškasė griovius,tad drasiai naikinkime visą,kas liko naturalaus,pagal poaskį;po mūsų,nors ir tvanas.

 3. gugu parašė:

  reikia dziaugtis kad verslas nori pas mus ateiti ir darbo vietu sukurtu ko cia priesintis? be verslo mirs tas musu krastas, reikia dziaugtis tik kad kazkas nori bijo visokiu issigalvotu baubu neismaneliai

 4. joniene parašė:

  Reikia statyt, jeigu kas nors stato!

 5. tadas parašė:

  greiciau statykit, zmonems darbo vietu atsiras, technologijos pazengusios, ko cia bijot???

 6. to Berzas parašė:

  Politikieriams tikras lobis sita gamykla. Gales dabar paplaut smegenine naivuoliams ir pagasdinti pasaulio pabaiga. Normaliai mastantys žmones supranta, kad už lango XXI amzius ir technologijos zengia greičiau uz kai kurias smegenines.

 7. Berzas parašė:

  Darbo zmonems reikia,o ne skundu!Geriau greiciau statytu!!!!

 8. birute parašė:

  Galetu pastatyti gamykla ir darbo vietu butu daugiau, jeigu gamykla pastatyutu. As uz.

 9. Anile parašė:

  to Jonui
  Dieve mano, kokia baisi grėsmė, gal nusiųskite paklausimą į savivaldybę, kaip dabar madinga, o gal paprašykite kompensacijos už artėjančias kenksmingas sąlygas, nes žinote, šiame akmens amžiuje tikrai taip reikia padaryti.

 10. alana parašė:

  Nusibodo! Siuolaikines technologijos leidzia saugiai statyti atomines elektrines, o cia del akzkokio fabrikelio triuksmas. Ko netriuksmavote, kai Lipuvkoje dujine pastate? Pavyzdziui ji man labai nepatinka, o ka darysi? Ana valdzia pasistenge.

 11. jonas parašė:

  Didžiulė grėsmė, kad kenksmingos nuotekos atitekės į miesto tvenkinius

 12. Anonimas parašė:

  Sita tema gerokai pabodo. Per daug ispustas burbulas ir per daug politizuota.

Comments are closed.

scroll to top
+