Karšta naujiena: Savivaldybės pozicija – ginti viešąjį interesą

UAB „RetroPlast“ ketinimai upelį paversti grioviu nepripažįstami

Beržės upelis ties planuotos įmonės vieta (maps.lt)

Beržės upelis ties planuotos įmonės vieta (maps.lt)

Šiandien, 2019-01-09, 13.30 val. Aplinkos apsaugos agentūros prie Aplinkos ministerijos vyks susitikimas dėl sprendimo priėmimo dėl Beržės upės ištakų vietos tikslinimo Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre ir Georeferencinio pagrindo kadastre. Į susitikimą išsakyti savo poziciją pakviesti ir Širvintų r. savivaldybės atstovai, o tik vakar gautas kvietimas, skirtas rajono gyventojams. 

Kadangi šis klausimas tiesiogiai susijęs su UAB „RetroPlast“ ketinimu statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą 3,1 ha plote Beržės kaime, Beržės g. 1 Širvintų rajone, ir tai yra aktualu daugeliui Širvintų miesto, o taip pat ir priemiesčio gyventojų, į susitikimą deleguoti Savivaldybės administracijos atstovai, pateiks tokią poziciją.

Savivaldybės administracija 2017-05-11 pagal UAB „RetroPlast“ pateiktą prašymą yra išdavusi statybos leidimą. Leidimas išduotas nuosavybės teise UAB „Retroplast“ priklausančiame sklype nugriauti seną ir pastatyti naują negyvenamosios paskirties pastatą. Bendrajame rajono plane (patvirtintame 2009-05-29, rajonui vadovaujant merui Kęstučiui Pakalniui) minimoje teritorijoje Beržės k. yra numatyta pramonės ir sandėliavimo paskirtis. Kadangi UAB „Retroplast“ prašyme nurodyta paskirtis atitiko bendrąjį planą, Savivaldybės administracija statybos leidimą išdavė. Atkreipiame dėmesį, kad teisės aktų nustatyta tvarka išduoti statybos leidimus yra tiesioginė Savivaldybės administracijos funkcija.

Savivaldybės vaidmuo šiame procese tuo ir baigėsi. Tačiau atstovaudama rajono gyventojų interesus, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Savivaldybės administracija ne vienu raštu kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą su reikalavimu, kad būtų atliktas išsamus UAB „RetroPlast“ numatomos ūkinės veiklos Poveikio aplinkai vertinimas, taip pat būtų pateikti susitikimų ir svarstymų su visuomene protokolai (iki šios dienos jokie dokumentai nepateikti). Būtent nuo Aplinkos apsaugos agentūros sprendimo tiesiogiai priklausys, ar bus išduotas leidimas UAB „RetroPlast“ planuojamai antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimo, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamybos veiklai.

Vykdyti ar nevykdyti išsamų poveikio aplinkai vertinimą labai stipriai priklauso nuo to, kaip traktuojama Beržės upelio ir jo ištakų tiksli vieta.

Šiuo metu UAB „RetroPlast“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą, prašydama pakeisti Beržės upelio ištakų vietą esamuose dokumentuose. Įmonė siekia, kad toje teritorijoje tekančio upelio ištakos būtų pripažintos tiesiog melioracijos grioviu. Toks traktavimas palengvintų derinimo procesus ir tokiu atveju poveikio aplinkai išsamus vertinimas nebūtų privalomas.

Širvintų rajono savivaldybės pozicija, kurią šiandien Administracijos atstovai pristatys susitikimo Aplinkos apsaugos agentūroje metu, yra vienareikšmė – visi dokumentai rodo Beržės upelio ištakas būtent šioje teritorijoje. (Apie tai kalba tiek archyviniai 1966 m. melioracijos planai, tiek vėlesni dokumentai – Širvintų rajono savivaldybės teritorijos gamtinių karkasų teritorijų naudojimo specialusis planas, Kraštovaizdžio tvarkymo specialusis planas). Todėl kalbos, kad ten yra griovys, negali būti.

Širvintų rajono savivaldybės atstovai šiame susitikime gins viešąjį interesą ir pateiks pakartotinį reikalavimą, kad įmonei „RetroPlast“ privaloma atlikti išsamų ketinamos vykdyti ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimą.

     
Naujausi komentarai
 • paskutiniam    2019-01-13 06:15         

  Turbut reikia uztvanka nuversti, vandeni nuleisti ir padaryti cia naturalu upeli, apzelusi karklais viksvomis ir kitomis nesamonemis. Jau tiek naturalumo atsirado dabar eistose ir nedirbamose zemese, kad ne dziaugtis, o verkti reikia.

 • vilkelis    2019-01-12 22:02         

  Kadaise ir toje vietoje,kur stovi savyvaldybė tekėjo upelis,o Širvintos ir Musės upės pradžioje tekėjo savo vagomis pasipuoosios gražia gamta,bet ne,viską suligino ir iškasė griovius,tad drasiai naikinkime visą,kas liko naturalaus,pagal poaskį;po mūsų,nors ir tvanas.

 • gugu    2019-01-12 20:53         

  reikia dziaugtis kad verslas nori pas mus ateiti ir darbo vietu sukurtu ko cia priesintis? be verslo mirs tas musu krastas, reikia dziaugtis tik kad kazkas nori bijo visokiu issigalvotu baubu neismaneliai

 • joniene    2019-01-12 15:53         

  Reikia statyt, jeigu kas nors stato!

 • tadas    2019-01-12 12:17         

  greiciau statykit, zmonems darbo vietu atsiras, technologijos pazengusios, ko cia bijot???

 • to Berzas    2019-01-11 19:44         

  Politikieriams tikras lobis sita gamykla. Gales dabar paplaut smegenine naivuoliams ir pagasdinti pasaulio pabaiga. Normaliai mastantys žmones supranta, kad už lango XXI amzius ir technologijos zengia greičiau uz kai kurias smegenines.

 • Berzas    2019-01-11 19:41         

  Darbo zmonems reikia,o ne skundu!Geriau greiciau statytu!!!!

 • birute    2019-01-11 19:13         

  Galetu pastatyti gamykla ir darbo vietu butu daugiau, jeigu gamykla pastatyutu. As uz.

 • Anile    2019-01-11 19:05         

  to Jonui
  Dieve mano, kokia baisi grėsmė, gal nusiųskite paklausimą į savivaldybę, kaip dabar madinga, o gal paprašykite kompensacijos už artėjančias kenksmingas sąlygas, nes žinote, šiame akmens amžiuje tikrai taip reikia padaryti.

 • alana    2019-01-11 14:16         

  Nusibodo! Siuolaikines technologijos leidzia saugiai statyti atomines elektrines, o cia del akzkokio fabrikelio triuksmas. Ko netriuksmavote, kai Lipuvkoje dujine pastate? Pavyzdziui ji man labai nepatinka, o ka darysi? Ana valdzia pasistenge.

 • jonas    2019-01-11 09:33         

  Didžiulė grėsmė, kad kenksmingos nuotekos atitekės į miesto tvenkinius

 • Anonimas    2019-01-10 15:27         

  Sita tema gerokai pabodo. Per daug ispustas burbulas ir per daug politizuota.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.