RetroPlast

Karšta naujiena: Savivaldybės pozicija – ginti viešąjį interesą

UAB „RetroPlast“ ketinimai upelį paversti grioviu nepripažįstami

Beržės upelis ties planuotos įmonės vieta (maps.lt)

Beržės upelis ties planuotos įmonės vieta (maps.lt)

Šiandien, 2019-01-09, 13.30 val. Aplinkos apsaugos agentūros prie Aplinkos ministerijos vyks susitikimas dėl sprendimo priėmimo dėl Beržės upės ištakų vietos tikslinimo Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre ir Georeferencinio pagrindo kadastre. Į susitikimą išsakyti savo poziciją pakviesti ir Širvintų r. savivaldybės atstovai, o tik vakar gautas kvietimas, skirtas rajono gyventojams.  Skaityti daugiau »

„RetroPlast“ gamyklos klausimas arba kai pabunda „miegančioji gražuolė“…

Šioje vietoje planuojama statyti plastiko perdirbimo gamyklą.

Šioje vietoje planuojama statyti plastiko perdirbimo gamyklą.

Vis netyla kalbos apie UAB „Retroplast“ ketinamą statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą Širvintų rajone, Beržės kaime.

Kaip jau esame rašę, žemės sklypas, kuriame planuojama veikla, yra privatus. Todėl sprendimus dėl ūkinės veiklos priima Aplinkos ministerijai pavaldi Aplinkos apsaugos agentūra, Poveikio aplinkai vertinimo departamentas. Šiame procese Savivaldybė neturi jokio sprendžiamojo balso. Nors tema – Tačiau rajono veikėjai, pagarsėję savo kritika, o neretai net ir šmeižtu, svarsto itin atkakliai: leis ar neleis Savivaldybė (ir, aišku, merė Živilė Pinskuvienė) statyti gamyklą. Skaityti daugiau »

„Baubas“ yra baisus, kai trūksta informacijos?

Būti ar nebūti gamyklai Beržės kaime

Po to, kai gruodžio mėnesį išspausdinome straipsnį apie Beržės kaime, senų „griaučių“ vietoje, planuojamą statyti antrinių žaliavų atliekų perdirbimo gamyklą, sulaukėme ne vieno skambučio ir komentaro.

Lapkričio 25 d. numeryje buvo išspausdintas pranešimas apie atrankos išvadą dėl UAB „RetroPlast“ antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimo, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamybos Beržės kaime poveikio aplinkai vertinimo. Pagal šį vertinimą, įmonės veikla būtų vykdoma 3,1 ha plote Beržės kaime, Beržės g. 1. Skaityti daugiau »

Į Širvintų rajoną ateina pusantro šimto darbų vietų sukursianti plastiko gamykla

Beržės kaime, senų „griaučių“ vietoje, per dvejus metus iškils palstiko, popieriaus, metalo atliekų perdirbimo gamykla.

Beržės kaime, senų „griaučių“ vietoje, per dvejus metus iškils palstiko, popieriaus, metalo atliekų perdirbimo gamykla.

Esame trumpai užsiminę, kad Vyriausybėje bręsta naujas Lietuvos apskričių reformos planas, kurio viena dalių – specializuoti funkciniai regionai. Pagal vieną iš svarstomų variantų, Lietuvoje būtų suformuoti keturi regionai – aplink Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių traukos centrus. Ekonominių teritorijų specializacijos studiją Ūkio ministerijos užsakymu rengia verslo konsultavimo įmonės „Strategy Labs“ specialistai, kurie susitikinėjo su regionų plėtros tarybomis.  Skaityti daugiau »

Apklausa

Jūsų finansinės galimybės per mėnesį:

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos