Kai pažiūrima dovanotam arkliui į dantis

Laimutė Kaminskienė neapsidžiaugė dovanų gavusi tokį fotelį-lovą, o štai Jadvyga Maišelienė sakė esanti laiminga įgijusi tokį daiktą.

Laimutė Kaminskienė neapsidžiaugė dovanų gavusi tokį fotelį-lovą, o štai Jadvyga Maišelienė sakė esanti laiminga įgijusi tokį daiktą.

Širvintose, Kalnalaukio gatvėje, gyvenanti Laimutė Kaminskienė žino, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, tačiau teigia, kad dovana neturi tapti našta tiems, kam ji skirta. Būtent į tokią padėtį ji teigia pakliuvusi, kai antradienį Širvintų vaikų dienos centras jos globojamai dukterėčios mergaitei perdavė fotelį-lovą.

Tokio baldo Laimutei Kaminskienei reikėjo. Vieno kambario bute pas tolimą giminaitę besiglaudžianti dvylikametė mergaitė daugiau kaip pusmetį miega beveik ant grindų laikinai paklotame gulte.

– Aš per mėnesį gaunu šešis šimtus litų, už mergaitės globą prideda dar penkis šimtus. Komunalinės paslaugos ir maistais suryja didžiąją dalį šių pajamų, niekaip neišeina sutaupyti baldui, – dūsavo Laimutė.

Tačiau Vaikų dienos centro dovanotą fotelį-lovą Laimutė norėtų išmesti, tik ligotai moteriai nepakanka jėgų. O ir stambiagabaričių daiktų šiaip sau išmesti negalima – reikia užsakyti papildomą „Ecoservice“ paslaugą, už tai sumokėti.

– Išsigandau, pamačiusi, ką atbogino į mano namus. Gal ant šio baldo šuo ir negulėdavo, tačiau nenustebčiau, jei taip buvo. Išdraskytas, pradegintas, visas dvokiantis, sunkiai išsilanksto. Ne pagalba mums, o našta, kurios reikės atsikratyti. Ant tokio baldo mergaitės tikrai neguldysiu. Maža to, per jį namuose nebėra kuo kvėpuoti, o man – bronchitas, – rodydama voratinkliais apkibusį fotelį-lovą kosčiojo Laimutė.

Moteris sakė pasijutusi pažeminta, nes save gerbiantys žmonės tokių daiktų paprasčiausiai nedovanoja, o išmeta. Nebent ši „dovana“ – dėl paukščiuko, papildomo sakinio pagyrų ataskaitoje?

Dvidešimt metų paveikslus tapanti moteris sako nemaniusi, kad kada nors taip bus įvertinta savojo rajono valdžios. Dienos centro vadovė Elena Petkūnienė, galimas dalykas, girdėjo, kad Laimutės Kaminskienės nutapytas paveikslas rajono vadovų buvo padovanotas norvegams – su Širvintomis draugaujančiai Opegiordo savivaldybei. Už tą paveikslą Laimutei nebuvo sumokėta nė cento.

– Jei tai atlygis už tą paveikslą, tai geriau tegul sumoka pinigų, už juos mergaitei nupirksiu sofą, – sako širvintiškė.

Laimutė Kaminskienė prisipažino slapta tikinti, kad rajone atsiras žmogus, kuris mergaitei padovanos sofą. Kitas baldas kambaryje netilptų, o štai sofai vietos atsirastų – dalį sekcijos moteris perkeltų į kitą kambario vietą.

Norintys padovanoti sofą, prašomi skambinti Laimutei Kaminskienei tel. 8~676 29966.

Širvintų vaikų dienos centro vadovė Elena Petkūnienė apgailestavo, kad taip nutiko.

– Daug baldų esame padovanoję, niekas nesakė, kad netinkami ar prasti. Jei taip nutiko, tikrai tą fotelį-lovą išsivešime, – sakė Elena Petkūnienė.

Po valandos Vaikų dienos centro vadovė į redakciją atsivedė Alionių I kaimo gyventoją Jadvygą Maišelienę. Moteris sakė, kad Laimutei Kaminskienei nuvežtas fotelis-lova buvo perduotas jai, ir dėl tokio gero baldo ji yra labai laiminga, džiaugiasi. Moteris sakė dėkinga, kad ankstesnė fotelio-lovos šeimininkė metus garaže gulėjusio baldo neišmetė, o atidavė kitiems.

Elena Petkūnienė pridūrė, kad rajone yra nemažai vargingai gyvenančių šeimų, kurie apsidžiaugtų ką nors gavę iš kitų. Būtų šaunu, jei nebereikalingą turtą norintys išmesti žmonės pirmiausia pagalvotų, kad tie daiktai dar gali pasitarnauti kitiems. Anot Vaikų dienos centro vadovės, jie paimtų ir kitiems perduotų dar tinkamų naudoti baldų, buitinės technikos. Tereikia paskambinti 8~686 91547.

Tiesa, prieš kitiems atiduodant daiktą vis dėlto reikėtų ir įvertinti, ar ši dovana nebus tik proga sutaupyti iš namų išvežant bevertes atliekas…

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Kai pažiūrima dovanotam arkliui į dantis”

 1. Milda parašė:

  Jei soc.remtinas,tai nereiškia, kad pas jį turi būti šiukšlinas. Jeigu yra pavydinčių globos 500 litų, tai kodėl neima globoti vaikų iš globos namų – tokie turtuoliai būtų…

 2. taip taip parašė:

  tai vat ,tikrai pritariu +++++. jau paskui jie net ir dirbt neeina nes neapsimoka, kam dirbti jei soc. gauni daugiau negu dirbant.

 3. skaitytoja parašė:

  tikras pasityčiojimas iš žmogaus duodant tokį pūvėką prasysiotą

 4. paste parašė:

  Rudeninės spalvos atrodo magiškai ir traukia akį, tačiau tai gali atitraukti jūsų dėmesį nuo vairavimo. Norėdami saugiai pasiekti kelionės tikslą, grožėjimąsi rudenine gamta palikite keleiviams. Be to, stebėkite ir kitus vairuotojus, kurie gali neatsispirti pagundai paspoksoti į lietuviškos trispalvės atspalviais nusidažiusius medžius. Jeigu tikrai norite pasigrožėti rudens spalvomis, išeikite pasivaikščioti į parką.

 5. +++++ parašė:

  Prieš kelis metus pasakojo moteris pasiūlė atiduoti šaldytuvą, geras, nereikalingas jai. Atėjo moteriškė, apžiūrėjo. Nepatiko, kad kamera viršuje. Neėmė. Per daug tiems remtiniems žmonėms. Viskas duota, už juos sugalvota, o jie dar renkasi matai….

Comments are closed.

scroll to top