Išduotų statybos dokumentų skaičiumi Širvintų rajonas dvigubai lenkia Ukmergės savivaldybę

Suprojektuoti globos namai Jauniūnuose.

Kas draugauja su „Širvintų kraštu“, yra skaitę apie planuojamas naujas statybas mieste ar rajone. Nors šiuo metu išgyvename sunkmetį, nereikia abejoti, kad po metų kitų rajono veidas dar labiau keisis, statybos vyks ne tik mieste.

Statistikos departamento pateikiami skaičiai išraiškingi: 2021 metais Širvintų rajone buvo išduoti 64 naujų gyvenamųjų patalpų statybą leidžiantys dokumentai, visi jie – 1 ir 2 butų statybai. Nors išgyvenome pandemiją, tokių leidimų, palyginti su 2020-aisiais, buvo išduota vos vienu mažiau, o jų skaičius gerokai didesnis, lyginant su ankstesniais metais: 2019 metais išduoti 37, 2018 metais – 28, 2017 metais – 31 dokumentas.

Šie skaičiai ypač išraiškingi, jei pažvelgtume, kokia situacija, sakykime, Ukmergėje. Daugiau nei dvigubai didesniame kaimyniniame rajone 2021 metais buvo išduota dvigubai mažiau analogiškų dokumentų, vos 29. 2020 metais Ukmergės rajone išduoti 47 dokumentai, 2019 metais – 26, 2018 metais – tiek pat, 28, o 2017 metais 42, taigi gerokai daugiau, nei pas mus.

Pavasarį rašėme, kad Kabaldos kaime, priešais BP degalinę pradėtos automobilių plovyklos statybos. Vienu metu savitarnos būdu galės būti plaunamos šešios mašinos – penkios po stogine, viena atvirai. Suprojektuota plovykla bus visiškai automatizuota ir dirbančiųjų nebus.

Tačiau tai nebus vienintelė savitarnos plovykla automobiliams, kurią ketinama pastatyti Širvintose. Toliau už prekybos centro „Maxima“, dabar esančiame miškelyje, 16,6 a sklype suprojektuota 4 vietų rankinės plovyklos stoginė. Ketinama įrengti vieną elektromobilio įkrovimo vietą.

Tokia plovykla suprojektuota I. Šeiniaus gatvėje.

Įdomus objektas suprojektuotas Jauniūnuose, kur vietoje senosios mokyklos rekonstravimo būdu turėtų būti pastatyti slaugos namai. 10,6 a sklype išdygusio pastato pirmame aukšte bus gydymo palatos, o antrame aukšte – gyvenamosios patalpos tikslinei socialinei grupei – pagyvenusio amžiaus žmonėms.

Tuščiame sklype Nepriklausomybės aikštėje suprojektuotas štai toks gyvenamasis pastatas įvairių socialinių grupių asmenims.

Labai įdomus statinys suprojektuotas ir Širvintų mieste, Nepriklausomybės aikštėje. Kažkada čia, greta buvusios parduotuvės stovėjo senas medinis namas, kurį dar ana valdžia nuvertė surengusi „subotniką“. Pagal šių metų balandį pristatytą projektą, Nepriklausomybės aikštėje esančiame 15 a sklype turėtų išdygti 244 kv. m gyvenamosios paskirties (įvairių socialinių grupių asmenims) vieno aukšto pastatas. Projektą užsakė Savivaldybės administracija.

Name suprojektuotos 166 kv. m užimsiančios gyvenamosios 10 vietų (lovų) patalpos, bus pagalbinės ir personalui skirtos patalpos.

Kaip galima suprasti, nakvynės ar pusiaukelės namus primenantis pastatas bus skirtas laikinai apgyvendinti gyvenamosios vietos neturinčius asmenis. Du kambariai bus dviviečiai, kiti – vienviečiai. Keturi kambariai bus pritaikyti ir neįgaliesiems. Bus įrengtos keliems kambariams skirtos higienos patalpos su dušinėmis ar voniomis. Pastate suprojektuota virtuvėle, valgomasis, vieša poilsio erdvė.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.33 (9 įvert.)

8 Atsakymai į “Išduotų statybos dokumentų skaičiumi Širvintų rajonas dvigubai lenkia Ukmergės savivaldybę”

 1. Anonimas parašė:

  Tikimes kad daugiau tokios stagnacijos ,kokia buvo anksciau nebebus.

 2. alfre parašė:

  Balsą atiduosiu už Pinskuvenę.

 3. Anonimas parašė:

  Tikras artistas tas aldona PENSININKAS 🙂

 4. skaitytojas fredziui-aldonai parašė:

  griūnu iš juoko laikykit. fredis pastatė Šniponių punktą. anekdotų anekdotas.kiaulės akis reikia turėti kad taip nusipaistyti. ar ne jūsų valdžia iš teismų neišėjo besiteisdama kad tik pinigų neduoti???

 5. Aldona parašė:

  jūsų žiniai Aldona yra paprastas žmogelis – pensininkas. Niekada valdžioje nebuvau ir nebūsiu. Tik žinau, kad žmonėms reikia stogo virš galvos, gerų sveikatos apsaugos paslaugų, kad kiekviene name ar bute žmogus turėtų vadnentiekį, kanalizaciją. Rajone būtų sukurtos darbo vietos. Prie darbo vietų sukūrimo galėtų rajono valdžia prisidėti; padėti finansiškai.
  Tada būtų puiku į gražius paveiksliukus pasižiūrėti. Širvintų turgaus paveiksliukas taip pat buvo gražus, o kur turgus?
  Labai pakilo sekmadienio ryto nuotaika, kad mane laiko buvusiu vicemeru. Ar ne tuo metu buvo pastatytas gerai visiems reikalingas objektas, kai stambių gabaritinių atliekų priėmimo punktas? Daugiau tokių objektų!!!!!!!!!

 6. a? parašė:

  Aldona, o kai pats vicemeras buvai, kas buvo padaryta??

 7. Aldona parašė:

  Laikinai apsigyventi, o kur gyventi? Kodėl nevykdomi projektai, kurie pagerintų gyventojų nuolatinį apgyvendinimą?
  Anksčiau visas dėmesys buvo skirtas gyventojų gyvenamajam plotui gauti, švietimui. sveikatos apsaugai. Šiuo metu projektai laikinam pagerinimui. Kodėl Jauniūnuose bus įkurtos tokios paslaugos, o ne mieste? Negi vietos maža mieste?
  Paveiksliukai gražūs. Širvintos ir anksčiau 2015 m. matė daug paveiksliukų. Kai kurie paveiksliukai į tikrovę nepavirto. Kodėl?
  2022 m. Širvintose išvis nieko nestatoma. Kodėl? Kodėl mūsų gyvenimo lygis turėtų būtų lyginamas su Ukmerge? Negi rajono vadovas neturi savo nuomonės? Kodėl Širvintų rajonas nelyginamas su ES valstybių pragyvenimo lygiu, kaip Italija, Vokietija ir pan.

 8. arto.jas parašė:

  ploviklos labai laukiam

Comments are closed.

scroll to top