Informacija iš naujausio numerio: Didžiausi mokytojų atlyginimų kilimo šuoliai fiksuojami būtent mūsų rajone

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Jau skaičiuojame pirmąsias naujųjų, 2019-ųjų metų dienas. Atsisveikinę su 2018-aisiais, dairomės aplinkui, skaičiuodami ir vardindami, kas pasikeitė, kas naujo atsirado aplink mus. Tai nuolat daro ir mūsų skaitytojai. Sulaukiame įvairiausių klausimų, ieškome atsakymų. Todėl tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, apie tai, kokie buvo 2018-ieji – Valstybės atkūrimo šimtmečio metai Širvintų rajono savivaldybei paprašėme pakomentuoti Savivaldybės administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės.

– Koks buvo 2018-ųjų metų Savivaldybės biudžetas?

– Metų pradžioje patvirtintas biudžetas sudarė 14 645 300 Eur., o metų pabaigoje jis siekė 21 202 100 Eur.

– Kaip pasiekta, kad biudžetas per metus padidėjo daugiau nei 6 milijonais eurų?

– Nuoseklaus, atsakingo darbo dėka. Ryžtas ir drąsa kreiptis, prašyti, aiškiai pagrįsti savo prašymus nulėmė, kad gauta papildomų lėšų iš valstybės biudžeto tiek didiesiems projektams, tiek kelių tvarkymui, mokytojų atlyginimams ir kt.

– Neretai sulaukiame klausimų ir skaitytojų komentarų neva Širvintų rajono savivaldybė skendi skolose. Kad tiek darbų atliekama tik todėl, kad imamos didžiulės paskolos. Kaip jūs, kaip atsakinga už visą Administracijos darbą, pakomentuotumėt finansinę situaciją?

– Kalbos apie Savivaldybės praskolinimą yra visiškas melas. Atvirkščiai, visą šį laikotarpį atidavinėjame buvusių kadencijų sukauptas skolas. Ir tegu niekas nedrįsta transliuoti žinią apie praskolintą Savivaldybę, nes tai menkina visus darbuotojus, kurie stengiasi ir dirba, bei patį Savivaldybės, Širvintų rajono įvaizdį. Kaip jau minėjau, atkakliu ir nuosekliu darbu sugebėjome metinį biudžetą padidinti daugiau nei 6 milijonais eurų. Ir galiu tik pasidžiaugti, kad 2018-uosius užbaigėme nepadidindami Savivaldybės skolos nė vienu euru. Priešingai – per praėjusius metus atidavėme 318 000 Eur. paskolų. Kaip numato dabartiniai įstatymai, tik tokio dydžio paskolą planavome paimti. Tačiau mums pavyko iš Valstybės investicijų programos gauti lėšų naujojo sporto komplekso statybai, todėl tos paskolos neprireikė. O už šį objektą rangovui nesame skolingi nė euro.

– Taip pat daugeliui rajono žmonių labai svarbus klausimas yra kelių būklė. „Širvintų kraštas“ nuolat stebi ir informuoja savo skaitytojus apie atliekamus ir jau užbaigtus darbus. Tačiau kaip yra su piniginiais klausimais? Kiek lėšų keliams buvo gauta? Ar pavyko įsisavinti visas gautas lėšas, ar neteko jų grąžinti? Gal prie kelių tvarkymo darbų prisidėta iš Savivaldybės biudžeto?

– Keliams 2018 m. iš valstybės buvo gauta 1 042 000 Eur. Iš Savivaldybės biudžeto prie darbų prisidėjome dar 517 000 Eur. O apie jokį lėšų grąžinimą negali būti nė kalbos. Kadangi darbų vykdoma daugybė, o dar daugiau yra jų suplanuota, sugebame dirbti operatyviai ir nepraleisti nė menkiausios galimybės. Suprasdami, kad rajono žmonės kenčia dėl prastos būklės kelių, kasmet teikiame ne vieną prašymą dėl papildomo finansavimo. Ir 2018 metų pabaigoje Širvintų r. savivaldybei dar gavome 134 200 Eur valstybės rezervo ir tikslinių lėšų.

– Kiek lėšų buvo gauta Sporto komplekso statybai?

– Pačioje 2018 metų pabaigoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu naujojo Širvintų sporto komplekso statybai buvo skirta 1 292 000 Eur, o iš viso iš valstybės biudžeto šiam ES finansuojamam projektui gauta 2 792 000 Eur.

– Tad kada galima tikėtis šio objekto atidarymo? Tai turbūt dažniausias klausimas, kurio sulaukiame iš savo skaitytojų.

– Rangos sutartyje yra numatyta, kad darbai turi būti užbaigti iki 2019 m. rugsėjo 23 d., tačiau planuojame, kad baseinas bus atidarytas šių metų I ketvirtyje.

– Žinoma, viena iš džiaugsmingiausių žinių buvo ir tai, kad užbaigtas statyti socialinių būstų daugiabutis. Kaip vertinate kritikuojančių oponentų kalbas apie per didelę kainą?

– Manau, kad kritikuodami oponentai iškreipia informaciją neįvardindami, kad už projekto lėšas buvo ne tik pastatytas naujas daugiabutis, visiškai įrengti 18 būstų, keli iš jų pritaikyti žmonėms su negalia, bet ir tai, kad buvo nugriautas senas, grėsmę keliantis buvusių gimdymo namų pastatas, sutvarkyta visa teritorija, įrengtos automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų aikštelės. Tai buvo Europos Sąjungos projektas, kuriam dar buvo gauta ir valstybės dotacija. Be to, reikėtų paminėti ir tai, kad Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų per 2018 m. suremontavo dar 7 socialinius būstus. Šiems darbams buvo skirta 93 440,15 Eur.

– 2018 m. bene labiausiai matomi buvo du objektai – naujasis stadionas ir iš naujo atgimusi Širvintų meno mokykla. Kiek Širvintų rajono savivaldybei kainavo šie objektai?

– Pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad abu šie objektai buvo finansuojami Europos Sąjungos. Meno mokyklos modernizavimo projektui buvo skirta 127 400 Eur, o naujojo stadiono statybai – 1 269 532 Eur.

– Ko gero, 2018 m. svarbūs ir dėl to, jog kilo mokytojų atlyginimai?

– Žinoma, reiktų pasidžiaugti dėl jau pasiekto pedagogų atlyginimo kilimo, juo labiau, kad Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, didžiausi mokytojų atlyginimų kilimo šuoliai fiksuojami būtent mūsų rajone – net 31 proc. Tačiau šioje srityje dar reikia tikėtis tolygumo, apie ką ir kalba daugelyje šalies rajonų streikavę mokytojai.

– Ar tiesa, kad 2018 m. socialinėms pašalpos Širvintų rajono gyventojams buvo skirta pusė milijono eurų?

– Kompensacijoms, socialinėms pašalpoms, vienkartinei socialinei paramai, paramai kurui ir kt. Širvintų rajono gyventojams 2018 m. buvo skirta 464 600 Eur.

– Dėkojame už atsakymus.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Marytė parašė:

  Eilinis pjaras 😀

 • to ??? parašė:

  fredi, cia tu rasineji?

 • ??? parašė:

  Kažkodėl nėra klausimo apie Širvintų ligoninę? Užduoti „patogius“ klausimus smagiau:)

 • Rugile parašė:

  sekmes siai jaunai ir protingai moteriai, aciu uz dabartines Sirvintas, jusu komanda sauni

 • vincas parašė:

  tik tiek??

 • Ugnė parašė:

  Šaunuolė Ingrida kaip administracijos direktorė ir kaip žmogus labai nuoširdi ir taktiška moteris.

 • usnė parašė:

  Tai pavyzdys, kaip turi dirbti administracijos direktorė. Nesigirdėjo, kad jos valdymo laiku būtų kam nors tekę eiti nemokamų atostogų arba dirbti dalį valandų be atlygio.

 • Rokas parašė:

  sekmes darbuose, neabejoju kad liksite ir tesite pradetus darbus

 • tutis parašė:

  ….respect

 • upapa parašė:

  saunuoles vadoves, atgaivinote rajona

 • Širvintų liaudies partijos narys parašė:

  Mano manymu, tai vienintelis žmogus turintis gauti daug daugiau už tai ką daro ir padarė. pateikti skaičiai yra gauti tik jos dėka. ačiū Ingrida už tai. O kitiems patarčiau nesižerti pagyrų, nuopelnų ……. nes jų verta tik šis žmogus

Kiti straipsniai:

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos