Kaip išvilioti prisijungimo kodus? Užsidėk žinomo politiko kaukę ir pasiūlyk vietą prie lovio

Be politinių kvailysčių nemokame net švęsti didžiųjų metų švenčių. Užuot artimųjų ratelyje aptarusi prabėgusius metus ir pasidalijusi, ko tikisi iš ateinančių, ne viena šeima aptarinėjo viešojoje erdvėje nuvilnijusį skandalą, kai kandidatas į Prezidentus Naglis Puteikis per Facebook’ą ieškojo, kas sutiktų atstovauti jo partijai savivaldybių tarybų rinkimuose. Kaip rašo „Lietuvos rytas“, jam kandidatų trūko aštuoniuose rajonuose ir savivaldybėse. Pretendentams buvo keliamas vienintelis reikalavimas – turėti elektroninę bankininkystę arba elektroninį parašą. Situacija tapo ypač kurioziška, kai paaiškėjo, kad galbūt būsimasis šalies prezidentas iki 2 valandos nakties susirašinėjo su apsimetėliu kandidatu į partijos sąrašą. Žinutės rodo, kad kovotoju su blogiu besidedančiam Nagliui Puteikiui tiko net teistas, neišsilavinęs žmogus.

Pirma mintis, atėjusi į galvą, buvo: o tai Širvintose kompanija jau surinkta, kad ponas Puteikis mūsų rajono neįvardija tarp tų, kuriuose jaučiamas kandidatų deficitas? Kad „puteikiečius“ mūsų rajonas galėtų dominti liudija 2016 metų patirtis, kai per Seimo rinkimus vienmandatėje Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje kandidatavusią ir beviltiškai pasirodžiusią Laimą Meškauskienę, buvusią Širvintų ligoninės vadovę, iškėlė būtent Naglio Puteikio vairuojama Lietuvos centro partija.

Abejones išsklaidė Vyriausiosios rinkimų komisijos priimtų sprendimų bazė, iš kurios paaiškėjo, kad bent kol kas ši partija mūsų rajone nebebandys sėkmės rinkimuose, o jei tiksliau – čia jokių šansų, ko gero, net nemato.

Paskui toptelėjo, kad visa tai gali būti tiesiog apgaulė! Negi išsilavinęs žmogus, Seimo narys, kandidatas į Prezidentus nusileis iki tokio lygio, kad vidury nakties lauks skambučių ir SMS-ų iš tų, kurie tokiu būdu nori kandidatuoti į vietos valdžią?

Abejones sustiprino gilesnė situacijos analizė. O gal tai sėdintieji už grotų taip suįžūlėjo, jog sumanė pasinaudoti šių dienų aktualijomis, kad iš lengvatikių išviliotų pinigų?! Juk sukurti melagingą Facebook’o paskyrą su vogta Naglio Puteikio nuotrauka – dažnam pradinukui jau įkandama užduotis. Apsimesk kandidatu į Prezidentus, nugręžk keliolika lengvatikių, ir bus už ką zonoje žolytės nusipirkti. Jei iš norinčių šturmuoti politines aukštumas „puteikis“ mainais paprašytų prisijungimo kodų, tai kitų minčių net neliktų, gali drąsiai kreiptis į policiją.

Visgi jau kitą dieną akivaizdi kalinių sukčiavimo schema sprogo kaip muilo burbulas, nors informacija apie prašomus pasakyti prisijungimo kodus vienaip ar kitaip buvo patvirtinta. Paprasčiausiai Naglis Puteikis pats prisipažino tokiu būdu tikrai pats ieškojęs savo partijai kandidatų. Štai tada tapo nebesvarbu, kad kažkas galimai ant to kabliuko užkibo ar tuo nepatikėjo, nesvarbu ir tai, ar tai Puteikis „patrolino“ jį demaskavusį veikėją, ar tai tas veikėjas „pasitrolino“, kai Puteikis jį perkando. Svarbu tai, kad į didžiąją politiką patekusių asmenų žaidimai pirmiausia signalizuoja jų politinį nebrandumą ir veidmainiškumą, tik ar eilinis rinkėjas tai mato?

Kita vertus, kaip danguje – taip ir ant žemės, sako liaudis. Juk blogos idėjos, kaip išlikti ar patekti prie lovio, – ne naujiena ir yra užkrečiamos. Pakanka prisiminti, kaip kilo triukšmas dėl to, jog bilietais į SEL koncertą Širvintose galimai buvo „perkami“ nauji nariai už šmeižtą nuteisto Alfredo Astiko vadovaujamam Darbo partijos rajono skyriui. Tada „darbietis“ išsisukinėjo ir gudravo, o ir žiniasklaida labai greitai rado naujų temų. Kiek ši schema pasitvirtino (pavyzdžiui, Puteikis giriasi prisiviliojęs keliolika kandidatų!), ko gero, pamatysime paskelbus kandidatų sąrašus…

Gintaras Bielskis

     

Kiti straipsniai:

Nusikalstamų veikų mažiau, bet vagysčių daugėja

Kovo 7-14 d. policijos užregistruotų įvykių suvestinė: Įtaria padegimus

Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais

Policininkai trukdė aplenkti jų automobilį, o paskui dar ir nubaudė už tariamą Kelių eismo taisyklių pažeidimą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Policijos vadovams pareigūnų išvarymas į gatves atrodo laimėjimas, prokurorai tuo abejoja

Širvintiškis – į Elektrėnus, šalčininkietis – į Širvintas

Šįkart neaiškino, kad cigaretes ir dyzeliną laikė norėdamas išdalyti kaimo žmonėms

Švenčioniškiai vagišių tampydavo už ausų, o štai širvintiškiai – „paglostė“

Girto vairuotojo nesuvaldytas vogtas automobilis supleškėjo atsitrenkęs į medį

Pranešama apie pasirodžiusius sukčius

Informacija iš naujausio numerio: Nusikaltimo dėmė biografijoje – ne kliūtis kai kurių veikėjų ambicijoms?

Pernai – du gerieji rekordai, vienas pakartotas

Skriaudikas aiškus. Bet ar jis vienas kaltas dėl to, kas nutiko?

Už sulaužytus dantų protezus atsilygino spyriu į tarpukojį

„Kol kas aš vienintelė moteris Širvintų komisariate, turinti tokį laipsnį…“

Pritrūko vos dvejų metų iki nepriekaištingo vairavimo „auksinio jubiliejaus“

Kaip išvilioti prisijungimo kodus? Užsidėk žinomo politiko kaukę ir pasiūlyk vietą prie lovio

Didysis brolis stebi tave

Savivaldos rinkimus šturmuoja teisti kandidatai?

Informacija iš naujausio numerio: Dėl didelio narkotinių medžiagų kiekio nuteistas buvęs Vyto Šimonėlio bendražygis nesulaukė Aukščiausiojo Teismo malonės

Kandidatu į merus prisistatantis A. Astikas antrą kartą į teisiamųjų suolą už šmeižtą?

Savivaldybė siekia, kad „Lelijos“ nenaudojamas sklypas būtų skirtas visuomenės poreikiams

Palaičio nepavyko apdergti. Kaip bus su Pinskuviene?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

  • Kasyba.com
  • VSA

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.