Gyventojai domisi, kur Širvintų gyvenvietės pradžia?

Širvintų kaimo gyventojams keista, kad kelininkams gyvenvietė baigiasi maždaug ties jos viduriu.

Širvintų kaimo gyventojams keista, kad kelininkams gyvenvietė baigiasi maždaug ties jos viduriu.

Į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi keletas Širvintų kaimo gyventojų, prašydami išsiaiškinti, kodėl, važiuojant keliu iš Žemųjų Viesų, nurodomasis kelio ženklas „Gyvenvietės pradžia“ ir „Gyvenvietės pabaiga“, rodantis Širvintų gyvenvietės pradžią ir pabaigą, pastatytas būtent prie kelio į Družus?

Žmonės norėtų, kad šie ženklai būtų perkelti keletą šimtų metrų toliau Žemųjų Viesų link.

Kitoje šalia Širvintų kaimo einančio kelio pusėje gyvenamųjų namų mažai, tačiau kitoje kelio pusėje – gyventojų ganyklos, daržai, todėl šalia judraus kelio įsikūrusiems gyventojams dažnai įvairiais reikalais tenka pereiti kelią. „Dabar keliu mašinos važiuoja apie 100 kilometrų per valandą. O jeigu vedama karvytė, ar koks išdykėlis veršiukas pasibaidys, užsiožiuos viduryje kelio? Tokiu atveju vairuotojas vargu ar suspėtų sustabdyti automobilį. Ką ten karvei, ir žmogui šis perėjimas pavojingas, ypač pagyvenusiems… Iki nelaimės trūksta labai nedaug…“ – piktinosi vienas Širvintų kaimo gyventojas.

Pasak jo, nuo seno Širvintų miesto riba laikomas kelias į Zibalus. Toliau prasideda Širvintų kaimas. Logiškai mąstant, šis kelio ženklas turėtų stovėti arba ties šia gatve, arba Širvintų kaimo pabaigoje. Dabar jis stovi nei šiaip, nei taip, beveik ties Širvintų kaimo viduriu. Iš kitos pusės žiūrint, galima būtų galvoti, kad tai ne gatvė, o paprastas asfaltuotas kelias, einantis šalia kaimo, iki Žemųjų Viesų. Tačiau internetiniame puslapyje maps.lt aiškiai matome nurodytus gatvių pavadinimus: ties sankryža su Sodžiaus gatve baigiasi Plento gatvė, toliau eina Gaisrinės gatvė, kuri tęsiasi iki sankryžos su Alyvų gatve, nuo kurios prasideda Aitvarų gatvė. Be to, pastaraisiais metais ir kitoje kelio pusėje iki pat automagistralės žmonės ėmė statytis namus. Todėl ir logiškiausia, ir saugiausia būtų patraukti kelio ženklus „Gyvenvietės pradžia“ ir „Gyvenvietės pabaiga“ su pavadinimu „Širvintos“ į Širvintų kaimo pabaigą, sakykime, lygiagrečiai su Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pastatu.

Ir pačiam teko matyti, kaip močiutė, pasikabinusi ant dviračio du pilnus bidonus, vis taikė momentą „peršokti“ kelią, kuriuo dideliu greičiu į abi puses vis zvimbė mašinos. Išplėtusi akis kelias minutes sukiojo galvą, kol pagaliau laimingai persikėlė į kitą pusę. Perkėlus kelio ženklą, visame kelio ruože ties Širvintų kaimu įsigaliotų gyvenvietėje taikomos Kelių eismo taisyklės. Žinoma, greitis sumažėtų dvigubai, tačiau dvigubai sumažėtų ir nelaimingų atsitikimų rizika.

Remigijus Bonikatas

Googlemaps kadras

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Gyventojai domisi, kur Širvintų gyvenvietės pradžia?"

  1. va taip parašė:

    Policijos pareigūnai Šiaurės Graikijoje tiria įvykį, kurio metu buvo palaidota gyva moteris, skelbia BBC.

Comments are closed.

scroll to top