+

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Komisijos narę Daivą Puzinienę sudomino vidaus ryšio „gamyklinis“ telefonas Aido Medeišio sodyboje.

Apžiūros-konkurso vertinimo komisija liepos 18 dieną aplankė Jauniūnų seniūnijos gražiausias sodybas. Komisijos pirmininko seniūno Ramūno Jasevičiaus siūlymu, komisijos nariai – Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai Daiva Puzinienė, Remigijus Bonikatas ir Jauniūnų seniūnijos kvalifikuota specialistė Diana Jacyno apžiūrėjo trijų sodybų teritorijas.

Buvo apžiūrėtos Aido Medeišio (Užublendžių kaimas), Ingos Latvytės ir Piotro Grediuško (Jauniūnų kaimas) ir Helenos ir Vladislavo Puzevičių (Gudulinės kaimas) sodybos.

Vasara savo pozicijų užleisti nė nemano. Pats vidurvasaris. Dvejose pirmose aplankytose sodybose „karaliauja“ vyrai, todėl pasigirti daugybe gėlių negalėjo. Jų buvo, tačiau nedaug, gėlės augo tik tam tikrose vietose. Kaip būtinas vasaros akcentas. Užtat komisijos narius džiugino puikiai prižiūrimos vejos. Juk kiekvienas svajoja apie žalią ir vešlią veją šalia savo namų. Vasarą ji suteikia daugiau kaip pusę grožio visai kiemo aplinkai. Gerai prižiūrima veja džiugina minkštu, tankiu kilimu, ant kurio smagu degintis ar išsitiesus skaityti knygą.

Aido Medeišio sodyboje visi statiniai suręsti iš tvirtų rąstų. Pasak Aido, šiuo metu tokius statinius iš rąstų statyti draudžia įstatymas, nes „specialistų“ nuomone jame gyventi šalta ir jį reikia apšiltinti, kitaip sakant paslėpti sienojus. Tačiau užėjus į kiemą į akis krenta būtent rąstų grožis, nejučia mintys nuklysta į mūsų senolių laikus. Lyg muziejuje ant kelių pastatų sienų pakabintos akėčios, arklas, ratas nuo lapų smulkintuvo, sanitariniai neštuvai.

Pavėsinės kelios, tačiau viena – ypatinga. Jos sienos pagamintos iš įvairių formų storų lentų, kuriose talentingas skulptorius išdrožė visų Lietuvos sostinių pavadinimus ir jų simbolius. Pavyzdžiui, užrašas „Trakai“, o žemiau puikuojasi Trakų pilis. Yra ir Kernavė, ir Kaunas, ir Vilnius. Viduryje ąžuolinis stalas, o prie jo sostas su karūna, ant kurios išdrožtas vardas „Mindaugas“, apačioje karūnos – „Lietuvos karalius“, o ant atlošo – Lietuvos herbas. Nė vienas komisijos narys nedrįso į sostą atsisėsti… Sodyboje didžiulis tvenkinys su ištisa lieptų sistema, aptverta tinklu įspūdinga paplūdimio tinklinio aikštelė, kurioje ir Lietuvos pirmenybes ne gėda būtų surengti.

Piotras Grediuško garsėja kaip nagingas meistras. Jo sodyboje daug iš medžio pagamintų ir aplinką puošiančių daiktų – stalų, kėdžių, yra net medinis malūnas, netikras, tačiau jo sparnai sukasi. Iš didžiulio tvenkinio tarsi iš geizerio trykšta vandens fontanas. Yra šulinys, į kurį įlindus galima vasarą bokalą šalto gaivinančio alaus paskanauti. Tiesa, tik pirmiausia reikia į kibirėlį įdėti. Labai įdomiai sukaltas poilsio suolelis dviems su nedideliu staliuku viduryje, o po juo sukalta speciali ertmė katinui. Katinas čia labai gerbiamas – ant kiekvieno šeimininko gaminio yra išpjaustytas katino simbolis. Tai lyg ir meistro išskirtinis ženklas. Sodyboje Piotras sumeistravo vasaros dušą, pasistatė pavėsinę su kaimiška krosnele. Ant aukšto kelmo įtaisyta ypatingo grožio lesyklėlė, kurioje yra tvenkinys, žvejys su meškere, stalas su kėdėmis, laipteliai į namą, teritorija aptverta tvora… Pasak šeimininko, paukšteliai į šį grožį dėmesio nekreipia, tačiau ir pačiam, ir svečiui malonu pažiūrėti.

Gudulinės kaime komisijos narius pasitiko Helena ir Vladislovas Puzevič. Svečius išgąsdino kieme ant vienų durų užrašas: „Uwaga kot! Z charakterem” (Atsargiai katinas! Su charakteriu). Šeimininkai nuramino pasakę, jog katinas paseno ir nebekelia jokio pavojaus. Teritorija nedidelė, tačiau, pasak komisijos narių moterų, labai miela širdžiai. Mat šioje sodyboje ryškus akcentas – gėlės. Kartu su komisijos nariais vaikščiojo ir visur dalyvavo mažoji Agnė, kurią seneliai meiliai vadino Agnieška. Mergaitė spėjo ir supuoklėse pasisupti, ir fotografui papozuoti, o pamačiusi, jog svečiai ruošiasi išvažiuoti, pasigyrė, jog turi daug triušiukų ir nuvedė juos parodyti.

Apžiūros-konkurso laureatai bus paskelbti rudenį Derliaus šventės metu.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+