Dvinarė rinkliava keisis. Sprendimai seni, o už juos mokėsime visi?

Dvinarė rinkliava, anot Aido Skardžiaus, bus keičiama.
Aidas Skardžius

Rodos, visai neseniai daug rašėme apie tai, kad Širvintų rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, įvedama dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą.

Aiškinome skaitytojams apie pasikeitusius įstatymus, apie nustatytus įkainius. Nuo to laiko jau praėjo daugiau nei metai ir ateinantį ketvirtadienį, lapkričio 28 d., vyks Širvintų r. savivaldybės tarybos posėdis, kuriame kartu su kitais bus svarstomas ir sprendimo projektas, kuriuo siūloma pakeisti Širvintų rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus. Trumpai tariant – šiuo projektu siūloma pakeisti komunalinių atliekų surinkimo įkainius.

Teks sumokėti 333 447,04 Eur už dar 2009 m. uždarytą sąvartyną

Į klausimus, kas nulėmė šį sprendimą, paprašėme atsakyti Širvintų rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėją Aidą Skardžių.

-Kodėl iškilo poreikis keisti patvirtintus įkainius?

-Pagal galiojančius teisės aktus, rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą yra peržiūrimos kiekvienais metais. Dabartiniai įkainiai galioja nuo 2018 m.

-Ar pagal naująjį sprendimo projektą kainos už komunalinių atliekų surinkimą gyventojams bei įmonėms didės?

-Daugiabučių gyventojams mėnesio kintamosios dalies įmoka pakils 0,50 – 0,58 Eur per mėnesį, individualių namų gyventojams – 0,75-0,58 Eur per mėnesį. Taip pat padidės ir pastoviosios dalies dydis. Įmonėms pastovioji dalis padidės iki 8,00 Eur/100 kub.m.

-Kokios priežastys nulėmė mokesčio kėlimą?

-Perskaičiavus būtinąsias sąnaudas ateinantiems finansiniams metams nustatyta, kad jos padidėjo 13,98 %, lyginant su 2017 m. Visų pirma, dėl mokesčio kėlimo įtakos turi Savivaldybės įsipareigojimai prisidėti prie regioninės infrastruktūros. Širvintų rajono savivaldybės administracija UAB VAATC per 2020-2025 metus privalės sumokėti 333 447,04 Eur Širvintų rajono savivaldybės įnašą už dar 2009 m. uždarytą Širvintų rajone Šniponių k. buvusį seną sąvartyną bei už didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės pastatymą 2013 m. Taip pat Savivaldybė privalės mokėti ir už Vilniaus regiono mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginių statybą. Be to kainą perskaičiuoti privalėjome ir dėl gyventojų daugiabučiuose namuose pokyčio: 2016 – 2017 metais šis skaičius buvo 6027, o 2019 – 2020 metais – 4103, t.y. sumažėjo 31,92 proc. Tuo tarpu individualių namų skaičius 2016 – 2017 metais buvo 5327 vnt., o 2019 – 2020 metais padidėjo iki 6185 vnt.

Dvinarė rinkliava keisis, tačiau kaina išliks viena iš mažesnių

-Ar galėtumėt palyginti Širvintų r. savivaldybės ir kitų rajonų gyventojų mokamus mokesčius už atliekų surinkimą?

-Palyginti galima. Manau, skaitytojai visą vaizdą geriau susidarys iš šių grafikų.

Metinė dvinarė rinkliava
Metinė dvinarė rinkliava

-Dėkojame už atsakymus.

Taigi, gerbiami skaitytojai, galima tik pagrūmoti kumščiu tiems, kurie dar 2010 m. ir 2011 m. priėmė sprendimus, palaimino darbus, tačiau už juos nemokėjo. Turime, ką turime ir už E. Davidavičienės, K. Pakalnio bei V. Jasiukevičiaus ir jų valdančiosios koalicijos „žaidimus“ sumokėsime visi dabar. Guodžia gal tik tai, kad net ir padidėjusi kaina, kuri, beje, bus skaičiuojama nuo 2020 m. sausio 1 d., jei sprendimas bus priimtas, išliks viena iš mažesnių tarp aplinkinių rajonų.

Pagal šiuos sprendimus darbai buvo atlikti, bet pinigai nebuvo mokami.
Dokumentai iš www.sirvintos.lt
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+