+

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

30 trispalvių iškilmingai nešė rajono šauliai ir ugniagesiai.

Praėjęs savaitgalis buvo ypatingas visai Lietuvai, ypatingas ir mums, širvintiškiams. 30 metų praėjo nuo tos dienos, kai per 2 milijonus žmonių nuo Vilniaus iki Rygos ir Talino, susikibę už rankų, sustojo į taikų protestą, nustebinusį visą pasaulį – Baltijos kelią.

Penktadienio pavakarę, šalia prieš 30 metų širvintiškių melioratorių ir kelininkų atgabento akmens su užrašu „Akcija Baltijos kelias“, vėl rinkosi tie, kurie prisimena, tie, kuriems svarbu, o labai gražu, kad ir daug vaikų bei jaunimo. Tam, kad minėjimą pasiektų visi norintys, Širvintų r. savivaldybė organizavo nemokamą pavežėjimą – iš kiekvienos seniūnijos važiavo mokykliniai autobusai.

Kaip paminėjome „Baltijos kelio“ jubiliejų? Vieningai, darniai ir prasmingai. Susirinko daugybė žmonių. Už rankų susikibo ir jauni, ir maži, ir seni. Rajono ugniagesiai ir šauliai nešė 30 trispalvių, simbolizuojančių Baltijos kelio sukaktį.

„Baltijos kelias buvo ginamasis-puolamasis mūšis. Akivaizdus trijų tautų sukilimas. Ginkluotės būna skirtingos. Mes apskaičiavome instinktyviai, bet teisingai. Mūsų ginkluotė buvo visos ir visi, įskaitant moteris ir vaikus. Informacinės technologijos epochoje tokių dalykų negalima nuslėpti. Po valandos apie „Kelią“ sužinojo visas pasaulis. Europa suprato, kad jos žemėlapiai neteisingai nubraižyti. Mūsų sukilimo narsa ir geležinė tvarka iššaukė visuotinę europiečių, amerikiečių, viso civilizuoto pasaulio nuostabą ir simpatiją,“ – žymaus publicisto, šimtmečio širvintiškio Algimanto Čekuolio mintimis savo sveikinimo kalbą pradėjo Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, palinkėjusi visiems širdyse kuo dažniau justi tą pasididžiavimo savo tauta, savo gimtine, savo draugais ir kaimynais jausmą ir „Baltijos kelio“ drąsos siekiant svajonių bei bendrystės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus.

Kartu su renginio vedėju merė šalia paminklinio Baltijos kelio akmens iškėlė Širvintų krašto vėliavą – kad kiekvienas, važiuojantis automagistrale iš tolo matytų – čia yra Širvintos. O šalia vėliavos stūksantis Baltijos kelio atminimo akmuo visuomet primins – čia žmonės vieningi stovėjo susikibę už rankų 1989 metais Baltijos kelyje.

Minėjime skambėjo širdį virpinančios dainos, tarp kurių – ir mūsų krašto žmonių sukurta, antrąją vietą „Baltijos kelio“ dainų konkurse Lietuvoje užėmusi D. Miliukienės ir V. Keliuočio daina „Baltijos kelyje“. Dainavo atlikėja Evelina Greiciūnaitė, Kultūros centro jaunimo grupė „Name goes here“, vadovaujama A. ir G. Svilų. Renginį vedė Kultūros centro darbuotojai Dovilė Žalpytė ir Egidijus Sinkevičius.

Renginio metu merė Ž. Pinskuvienė perdavė Širvintų krašto vėliavą rugpjūčio 24 d. Lietuvoje vykusios dar vienos iniciatyvos – didžiulio motociklininkų Lietuvos pažinimo žygio dalyvių komandai, atstovavusiai Širvintų kraštui. Ralio finiše mūsų vėliavą išskleidė Paulius Radzevičius, Eugenijus Radzevičius, Vytautas Stražnickas, Tomas Vaičiukauskas, Solveiga Vaičiukauskienė, Raimondas Krasauskas, Žydrūnė Radzevičienė, Rūta Radzevičienė.

Galime tik pasidžiaugti itin patogia mūsų krašto geografine padėtimi, kuri lėmė, kad vienas iš mažiausių Lietuvoje Širvintų rajonas buvo nemaža dalis šio didelio istorinio įvykio. Autostradoje mūsų rajone prieš 30 stovėjo ne tik širvintiškiai, bet ir žmonės iš Birštono, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Alytaus, Kaišiadorių, Trakų, Elektrėnų krašto. Visą penktadienį, iki pat vėlyvo vakaro atminimo vietose jie vėl rinkosi. Svečius iš kitų rajonų ir su gražia sukaktimi pasveikino mūsų rajono vadovės.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+