„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

30 trispalvių iškilmingai nešė rajono šauliai ir ugniagesiai.

Praėjęs savaitgalis buvo ypatingas visai Lietuvai, ypatingas ir mums, širvintiškiams. 30 metų praėjo nuo tos dienos, kai per 2 milijonus žmonių nuo Vilniaus iki Rygos ir Talino, susikibę už rankų, sustojo į taikų protestą, nustebinusį visą pasaulį – Baltijos kelią.

Penktadienio pavakarę, šalia prieš 30 metų širvintiškių melioratorių ir kelininkų atgabento akmens su užrašu „Akcija Baltijos kelias“, vėl rinkosi tie, kurie prisimena, tie, kuriems svarbu, o labai gražu, kad ir daug vaikų bei jaunimo. Tam, kad minėjimą pasiektų visi norintys, Širvintų r. savivaldybė organizavo nemokamą pavežėjimą – iš kiekvienos seniūnijos važiavo mokykliniai autobusai.

Kaip paminėjome „Baltijos kelio“ jubiliejų? Vieningai, darniai ir prasmingai. Susirinko daugybė žmonių. Už rankų susikibo ir jauni, ir maži, ir seni. Rajono ugniagesiai ir šauliai nešė 30 trispalvių, simbolizuojančių Baltijos kelio sukaktį.

„Baltijos kelias buvo ginamasis-puolamasis mūšis. Akivaizdus trijų tautų sukilimas. Ginkluotės būna skirtingos. Mes apskaičiavome instinktyviai, bet teisingai. Mūsų ginkluotė buvo visos ir visi, įskaitant moteris ir vaikus. Informacinės technologijos epochoje tokių dalykų negalima nuslėpti. Po valandos apie „Kelią“ sužinojo visas pasaulis. Europa suprato, kad jos žemėlapiai neteisingai nubraižyti. Mūsų sukilimo narsa ir geležinė tvarka iššaukė visuotinę europiečių, amerikiečių, viso civilizuoto pasaulio nuostabą ir simpatiją,“ – žymaus publicisto, šimtmečio širvintiškio Algimanto Čekuolio mintimis savo sveikinimo kalbą pradėjo Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, palinkėjusi visiems širdyse kuo dažniau justi tą pasididžiavimo savo tauta, savo gimtine, savo draugais ir kaimynais jausmą ir „Baltijos kelio“ drąsos siekiant svajonių bei bendrystės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus.

Kartu su renginio vedėju merė šalia paminklinio Baltijos kelio akmens iškėlė Širvintų krašto vėliavą – kad kiekvienas, važiuojantis automagistrale iš tolo matytų – čia yra Širvintos. O šalia vėliavos stūksantis Baltijos kelio atminimo akmuo visuomet primins – čia žmonės vieningi stovėjo susikibę už rankų 1989 metais Baltijos kelyje.

Minėjime skambėjo širdį virpinančios dainos, tarp kurių – ir mūsų krašto žmonių sukurta, antrąją vietą „Baltijos kelio“ dainų konkurse Lietuvoje užėmusi D. Miliukienės ir V. Keliuočio daina „Baltijos kelyje“. Dainavo atlikėja Evelina Greiciūnaitė, Kultūros centro jaunimo grupė „Name goes here“, vadovaujama A. ir G. Svilų. Renginį vedė Kultūros centro darbuotojai Dovilė Žalpytė ir Egidijus Sinkevičius.

Renginio metu merė Ž. Pinskuvienė perdavė Širvintų krašto vėliavą rugpjūčio 24 d. Lietuvoje vykusios dar vienos iniciatyvos – didžiulio motociklininkų Lietuvos pažinimo žygio dalyvių komandai, atstovavusiai Širvintų kraštui. Ralio finiše mūsų vėliavą išskleidė Paulius Radzevičius, Eugenijus Radzevičius, Vytautas Stražnickas, Tomas Vaičiukauskas, Solveiga Vaičiukauskienė, Raimondas Krasauskas, Žydrūnė Radzevičienė, Rūta Radzevičienė.

Galime tik pasidžiaugti itin patogia mūsų krašto geografine padėtimi, kuri lėmė, kad vienas iš mažiausių Lietuvoje Širvintų rajonas buvo nemaža dalis šio didelio istorinio įvykio. Autostradoje mūsų rajone prieš 30 stovėjo ne tik širvintiškiai, bet ir žmonės iš Birštono, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Alytaus, Kaišiadorių, Trakų, Elektrėnų krašto. Visą penktadienį, iki pat vėlyvo vakaro atminimo vietose jie vėl rinkosi. Svečius iš kitų rajonų ir su gražia sukaktimi pasveikino mūsų rajono vadovės.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą”

  1. Mam parašė:

    Man irgi labai patiko minėjimas.

  2. Rasa parašė:

    labai grazus minejimas buvo

Comments are closed.

scroll to top
+