Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

UAB „Irdaiva“ direktorius Vitas Lopinys (DELFI nuotr.)

Kur vyks miesto šventė? Kada pagaliau galėsime į paplūdimį eiti naujuoju tiltu? Kodėl vis dar nepabaigtas pėsčiųjų takas palei tvenkinį? Šios temos dabar turbūt dažniausios tarp širvintiškių. Šių klausimų nuolat sulaukia ir „Širvintų krašto“ redakcija. Kur bepasisukus, vis kas nors ima kalbėti, o iš tokių aptarimų gimsta ne viena versija, kuri kaip sugedęs telefonas toliau plinta mūsų mieste. Tenka išgirsti, kad Savivaldybė neturi pinigų ir nemoka rangovui, kad rangovo įmonė prisiėmusi visoje Lietuvoje objektų, turi kur kas didesnių sutarčių ir nebespėja…

Tam, kad savo skaitytojams pateiktume tikrą informaciją, kreipėmės pirmiausia į Savivaldybės administraciją. Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė mums patvirtino, kad rangos sutartis jau pasibaigusi, rangovui taikomos sutartyje numatytos sankcijos. Iš Administracijos pusės skiriama daug dėmesio darbų kokybės priežiūrai. Tačiau kol darbai nėra užbaigti, į visus klausimus apie terminus, gali atsakyti tik rangovas. Administracijos direktorė pabrėžė, kad dažnai širvintiškiai mano, jog aikštė prie skulptūros „Širvinta“, pėsčiųjų tiltas ir takas palei tvenkinį yra atskiri objektai, bet visi šie darbai yra vienas projektas „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“, kurio rangovas – UAB „Irdaiva“.

Pavykus susisiekti su UAB „Irdaiva“ generaliniu direktoriumi Vitu Lopiniu, pateikiame atsakymus „iš pirmų lūpų“.

-Širvintose sklando net kelios legendos apie Jūsų įmonės pradėtus, bet niekaip nebaigiamus darbus. Patvirtinkite arba paneikite, ar Širvintų rajono savivaldybė yra skolinga, todėl darbai specialiai yra vilkinami.

-Savivaldybė mums neskolinga. Jokių pretenzijų dėl apmokėjimų neturime.

-Iš viešai skelbiamos informacijos matome, kad rangos sutartis, pasirašyta su Savivaldybe, baigėsi 2019 m. I ketvirtį. Ar Savivaldybė taiko Jūsų įmonei kokias nors sankcijas?

-Taip, pasibaigus rangos sutarčiai mums yra skaičiuojami delspinigiai.

-Gyventojai sako, kad prie tilto dirbantys darbininkai, paklausti, kada pagaliau baigs darbus, atkerta, esą kaip moka, taip ir dirba. Gal nemokate savo darbuotojams?

-Įmonė turi savo vidinius įsipareigojimus, kurių laikosi.

-Ar tiesa, kad visoje Lietuvoje turite daugybę objektų, o darbininkų trūksta, juos vežiojate tai ten, tai šen, todėl ir šio projekto sutarties nespėjote laiku įvykdyti?

-Mūsų įmonė tikrai turi objektų visoje Lietuvoje. Žmonės dirba. Ir Širvintose dėsime visas pastangas, kad darbus užbaigtume kuo greičiau.

-Iki miesto šventės liko 15 darbo dienų. Mieste vyks ir bėgimo maratonas. Laukiame svečių iš visos Lietuvos ir užsienio. Ar bus užbaigta aikštė prie skulptūros „Širvinta“?

-Aikštės įrengimą užbaigsime, išvalysime ir sutvarkysime aplinką per savaitę. Ji bus parengta eksploatuoti.

-O kaip pėsčiųjų tiltas? Liko labai nedaug, bet nesimato, kad Jūsų įmonės žmonės ten intensyviau darbuotųsi?

-Liko įrengti tilto turėklus ir apšvietimą. Darbai „apstojo“, nes turėjome problemų su medžiagomis. Galiu patikinti, kad tai buvo tiekėjų, o ne užsakovo ar mūsų įmonės problema. Darbus planuojame užbaigti per liepos mėnesį.

-O kaip skveras prie „Norfos“? Žmonės piktinasi, kad išrausėte, iškasinėjote ir palikote, jokie darbai nevyksta.

-Kol vyko griovimo darbai, žmonėms gal taip ir atrodė. Tačiau darbai vyksta, o skverą pabaigti numatoma rugpjūčio viduryje.

-Taip pat rūpi sužinoti, kodėl niekaip nepabaigiamas pėsčiųjų takas? Liko visai nedidelė atkarpa, bet ji taip ir stovi. Šalia tako veši piktžolės, nepjaunama žolė.

-Įrengiant pėsčiųjų taką, buvo tam tikrų trikdžių. Buvo būtinas drenažas, kad nesikauptų paviršinis vanduo. Likusią atkarpą sudėsime per dvi savaites. O gerbūvį sutvarkysime, nušienausime prieš priduodami objektą.

-Minėjote, kad įmonei skaičiuojami delspinigiai. Todėl įdomu, ar tai nėra pakankamai skausminga sankcija, kad darbai vyktų bent kiek sparčiau?

-Patikėkite, mums tos sankcijos tikrai skausmingos ir dėsime visas pastangas, kad kuo greičiau užbaigtume darbus.

-Dėkojame už atsakymus.

Ką gi pažadų iš tiesų daug. Kaip sakoma, žodis ne žvirblis, todėl tiek „Širvintų krašto“ redakcija, tiek mūsų skaitytojai, žinodami tai, ką pažadėjo UAB „Irdaiva“ generalinis direktorius Vitas Lopinys, akylai stebėsime, kaip vyksta darbai. Su viltimi, kad miesto šventę tikrai švęsime naujojoje aikštėje.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Anonimas parašė:

  Cia pirmiausia sausra buvo del klimato atsilimo. O dabar liutys ir visa tai del klimato atsilimo. O atsals irgi del klimato atsilimo. O del to viso kaltas zmogus, todel reikia moketi

 • Aidas parašė:

  Tiltą galėjo jau seniai baigt,kiek galima vaiksčiot aplink

 • Kleopatra 5 parašė:

  O jums kad būtų prie prisikabint rasei vos neturit ką veikti eikit miškan uogų rinkti bent naudos bus

 • svarbu parašė:

  svarbu nepavestu

 • kaimieciui parašė:

  nu jo, pinskuviene turbut turetu pati plytas montuot ir tureklus prisukti, tikrai kad kaimietis

 • Rasa parašė:

  Tikiuosi sis pazadukas ivykdys, ka pazadejo

 • kaimietis parašė:

  Iš straipsnio Pinskų laikraštyje galima suprasti, kad Pinskuvienė nekalta

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos