Ekspertės išvada: kodėl alėjoje nyksta liepos?

Širvintų rajono savivaldybės administracija, siekdama išsiaiškinti Igno Šeiniaus alėjoje augančių jaunų liepų nykimo priežastis, birželio pradžioje pakvietė VDU Miškų ir ekologijos fakulteto docentę, ekspertę dr. Liną Straigytę. Birželio 14 dieną buvo atlikta visų 60 vnt. alėjoje augančių liepaičių ekspertizė.

Vakar gautos dr. Linos Straigytės liepų būklės ekspertizės išvados liūdina: beveik pusė medelių yra pažeisti. Viena iš pagrindinių lapų praradimo priežasčių – išdžiūvimas dėl vandens trūkumo. Tačiau tai nėra tik sauso ir karšto pavasario kaltė. Ekspertė, ištyrusi ir gruntą, kuriame auga medeliai, konstatuoja:

„Medelių dirvožemio mitybinis plotas paliktas per mažas po bulvaro įrengimo darbų – visa supanti medelių dirvožemį aplinka pakeista žvyru, kuris labai laidus drėgmei. Tokioje aplinkoje auginami medeliai užprogramuoti nuolatiniam džiūvimui ir skurdimui dėl maisto medžiagų stokos. Lietaus vanduo nepajėgus pakankamai palaistyti, nes paliktas nedidelis atviro dirvožemio tarpas, o toliau visur užklotos plytelės su nuolydžiu į šaligatvio šonus. Dėl to vanduo nesurenkamas augalams.“

Liepaičių išsidėstymo schema pagal jų būklę.

Taigi, 2009 m. vykdant I. Šeiniaus gatvės rekonstrukciją, apie sodinamus medžius pagalvota nebuvo. Juk net ir ne ekspertams aišku, kad žvyre joks medis ilgai neaugs. Be to, ekspertės išvados teigia, kad prie prastos liepų būklės prisidėjo ir tai, kad praėjusių metų ūgliai pažeisti grybinės ligos – liepų tirostromozės. Šis grybas pažeidė pasilpusias liepaites, tačiau ši liga augalo nepražudo.

„Galima pasiguosti tik tuo, kad medžiai dar ne galutinai žuvę. UAB „Širvintų šilumai“, prižiūrinčiai miestą, perduotos ekspertės išvados ir visas sąrašas priemonių, reikalingų medelių būklei pagerinti. Bandysime gelbėti alėjos liepaites, kurias kažkas sugebėjo pasodinti tiesiog į žvyrą,“ – sakė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 85.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • olimpija parašė:

  Galvoju, kad merė dės visas pastangas, kad liepos būtų atgaivintos.

 • birute parašė:

  tai ne mere sako,kad blogai liepos pasodintos,o eksperte o del kvapo tai turbut komentatores darbas norint pakenkt merei

 • paskutinei parašė:

  Džiūsta ne tik liepos, džiūsta medžiai dažnoje sodyboje. Dar niekas su Dievuliu sutarties dėl lietaus trūkumo nepasirašė, todėl nereikia durnų komentarų rašinėti.

 • Rita parašė:

  Visu pirma liepu šaknys nėra paviršinės. Jai jos būtų blogai susodintos kaip ponia merė teigia tai jos sunyktu per penkelius metus. Cia jau nėr prie ko prikibti, turbūt galimai ir ana valdžia 2009 prišiko pleže ir užkase tai dėl to dabar smirda smėlis.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Rugsėjį „Briedžių taku“ sugrįš skulptorių pleneras

Informacija sodybų, namų ir kolektyvinių sodų gyventojams

Priėmimas Nyderlandų ambasadorės rezidencijoje – startas futbolo šventei

Susitikimas su sveiko gyvenimo būdo motyvatore Vlada Musvydaite

Statybvietė – ne vieta pasivaikščioti ir vedžioti augintinius

Atlikta Širvintų paplūdimio vandens kokybės stebėsena: maudytis yra saugu

Merė pasveikino medžiotojus

Keičiasi pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka

Ką būtina žinoti norint gauti socialinę paramą mokiniams?

Ekspertės išvada: kodėl alėjoje nyksta liepos?

Nemalonus kvapas paplūdimyje – kodėl?

Merė Živilė Pinskuvienė: jei buvo pasakyta – vadinasi, bus padaryta

Družai jau turi naują sporto erdvę

Zibalų daugiafunkcėje žaidimų aikštelėje jau šurmuliuoja jaunimas

Svarbi informacija Širvintų rajono žemdirbiams dėl 2018 m. sausros patirtų nuostolių

Širvintose pažadai virsta realybe

Laimėjimas, laimėjimas, laimėjimas

Rajono merė: neturime ko slėpti

Elenai Andrikonienei – nuoširdūs sveikinimai 90-mečio proga

Nykstančios liepos alėjoje: tyrimus atliks ekspertė

Gėda. Patys širvintiškiai teršia savo miestą

Ž.Pinskuvienė: Širvintos yra puikus pavyzdys didiesiems miestams

Širvintų miesto riboženklis demontuotas

Nauji darbai Širvintų paplūdimyje

Šilčiausi sveikinimai 90-mečio proga

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos