+

Ekspertės išvada: kodėl alėjoje nyksta liepos?

Širvintų rajono savivaldybės administracija, siekdama išsiaiškinti Igno Šeiniaus alėjoje augančių jaunų liepų nykimo priežastis, birželio pradžioje pakvietė VDU Miškų ir ekologijos fakulteto docentę, ekspertę dr. Liną Straigytę. Birželio 14 dieną buvo atlikta visų 60 vnt. alėjoje augančių liepaičių ekspertizė.

Vakar gautos dr. Linos Straigytės liepų būklės ekspertizės išvados liūdina: beveik pusė medelių yra pažeisti. Viena iš pagrindinių lapų praradimo priežasčių – išdžiūvimas dėl vandens trūkumo. Tačiau tai nėra tik sauso ir karšto pavasario kaltė. Ekspertė, ištyrusi ir gruntą, kuriame auga medeliai, konstatuoja:

„Medelių dirvožemio mitybinis plotas paliktas per mažas po bulvaro įrengimo darbų – visa supanti medelių dirvožemį aplinka pakeista žvyru, kuris labai laidus drėgmei. Tokioje aplinkoje auginami medeliai užprogramuoti nuolatiniam džiūvimui ir skurdimui dėl maisto medžiagų stokos. Lietaus vanduo nepajėgus pakankamai palaistyti, nes paliktas nedidelis atviro dirvožemio tarpas, o toliau visur užklotos plytelės su nuolydžiu į šaligatvio šonus. Dėl to vanduo nesurenkamas augalams.“

Liepaičių išsidėstymo schema pagal jų būklę.

Taigi, 2009 m. vykdant I. Šeiniaus gatvės rekonstrukciją, apie sodinamus medžius pagalvota nebuvo. Juk net ir ne ekspertams aišku, kad žvyre joks medis ilgai neaugs. Be to, ekspertės išvados teigia, kad prie prastos liepų būklės prisidėjo ir tai, kad praėjusių metų ūgliai pažeisti grybinės ligos – liepų tirostromozės. Šis grybas pažeidė pasilpusias liepaites, tačiau ši liga augalo nepražudo.

„Galima pasiguosti tik tuo, kad medžiai dar ne galutinai žuvę. UAB „Širvintų šilumai“, prižiūrinčiai miestą, perduotos ekspertės išvados ir visas sąrašas priemonių, reikalingų medelių būklei pagerinti. Bandysime gelbėti alėjos liepaites, kurias kažkas sugebėjo pasodinti tiesiog į žvyrą,“ – sakė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 85.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • olimpija parašė:

  Galvoju, kad merė dės visas pastangas, kad liepos būtų atgaivintos.

 • birute parašė:

  tai ne mere sako,kad blogai liepos pasodintos,o eksperte o del kvapo tai turbut komentatores darbas norint pakenkt merei

 • paskutinei parašė:

  Džiūsta ne tik liepos, džiūsta medžiai dažnoje sodyboje. Dar niekas su Dievuliu sutarties dėl lietaus trūkumo nepasirašė, todėl nereikia durnų komentarų rašinėti.

 • Rita parašė:

  Visu pirma liepu šaknys nėra paviršinės. Jai jos būtų blogai susodintos kaip ponia merė teigia tai jos sunyktu per penkelius metus. Cia jau nėr prie ko prikibti, turbūt galimai ir ana valdžia 2009 prišiko pleže ir užkase tai dėl to dabar smirda smėlis.

Kiti straipsniai:

Jaunimo sodas atidarytas – saugokime ir tausokime tai, kas mūsų visų

Darbą pradės dar vienuolika seniūnaičių

Prasideda senojo kino teatro transformacija!

Susitikimas su gyventojais

Bartkuškyje atidaryta nauja daugiafunkcė sporto aikštelė – jau 4-oji Širvintų rajone

Nauji mokslo metai – įkurtuvės Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

Susitikime su gyventojais paaiškėjo: problemos tos pačios

Širvintos vėl tapo medžio skulptūros centru

Pristatytas naujosios žiedinės sankryžos Žarnavagių k. projektas

Naująjį rugsėjį pasitiko dar gausesnis pirmokų būrys

Pasirašydami nepamirškite atsakomybės

Širvintose rugsėjį gims 8 nauji briedžiai

Pažymėjimai – naujai išrinktiems seniūnaičiams

Širvintų rajonas tvarkosi – išvežamas asbestinis šiferis

Merė sutiko tarptautinio bėgimo dalyvius

Merė Ž. Pinskuvienė: šeimoms reikia konkrečios pagalbos, o ne brangių strategijų

Projektai pasiekia ir mažesnes kaimiškas vietoves

Gyventojai išreiškė nuomonę

Susitikimas su pakuočių tvarkymo organizacijomis – ką svarbu žinoti kiekvienam

Širvintose įrengtas lauko batutų parkas

Ansamblis „Czerwone Maki“ minėjo 30-ties metų gyvavimo sukaktį

Kiek Širvintų rajono įmonių atsiras Šeimos kortelės partnerių sąraše?

Medžiukuose įrengiama daugiafunkcė sporto aikštelė

Žaisti statybvietėje nesaugu!

Pinskuvienė: tikiu, jog mūsų rajono verslininkai noriai prisidės prie Šeimos kortelės idėjos įgyvendinimo

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+