Ateities vizija jau nebeatrodo kaip sapnas atmerktomis akimis. Žmonės tiki, kad taip bus

Širvintų turgaus vizija

15 tūkst. peržiūrų per 4 dienas, beveik 600 įvertinimų, dešimtys komentarų. „Mianiatiūrų parkas – tai super idėja. Jei bus gerai įgyvendinta, tai, manau, taps vienas lankomiausių objektų, jei ne visoj LT, tai bent Vilniaus apskrity“, „Vau, jau noriu čia gyvent!“, „Panašu kad Širvintos neužilgo taps kurortiniu miesteliu“, „Vat, kaip reikia dirbti! Širvintoms pasisekė! Ačiū merei ir jos komandai!“, „Aš tikiu, kad tikrai taip bus“, „Reiks kraustytis atgal į Širvintas“, „Ai, nebenervuokit geriau. Vat pasisek tu man Širvintoms su tokia mere…“, „Gražu žiūrėti, šaunuolė, viską daro dėl žmonių gerovės, kad taip Jurbarke tvarkytų… Sėkmės Jums…“, „Strateguoja žmonės, juda į priekį, respect!“, „Širvintoms nuskilo tokią žemietę turėti“…

Tai tik pirmos dėmesį patraukusios socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų reakcijos į Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės paskelbtą „Širvintų infrastruktūros vizija 2021 m. – 2025 m.“.

„Kaip Širvintos keisis iki 2025 metų? Mieli širvintiškiai, prieš 2015 metų rinkimus vartydami mūsų rinkiminį leidinį, daugelis šypsojotės. Vis tik savo balsus dvejus rinkimus iš eilės didžioji Jūsų dauguma skyrė mūsų komandai. Vadinasi, pasitikėjot. Laikas bėga, o matymas, kurį su komanda turime ir kurį jums pristatėme, žingsnis po žingsnio tampa tikrove. Šiandien, įpusėjus antrajai kadencijai, turime matymą į priekį. Nes sustoti ir tenkintis tuo, ką jau nuveikėme – ne mums. Mums svarbu, kaip Širvintų krašte žmonės jausis ir gyvens, kaip keisis mūsų kraštas. Kai turi tikslą, kuris veda į priekį. Kai turi žmonių palaikymą, kuris užveda variklį. Kai turi komandą, kuriai irgi svarbu ne tik tai, kas yra šiandien, bet ir tai, kas bus rytoj,“ – „Facebook“ paskyroje paskelbtą viziją pristatantį vaizdo filmą pakomentavo merė.

Ko gero, tikrai atsiras tokių, kurie tuo nepatikės. Atsiras ir tokių, kurie pasijuoks, kad svajonės neįgyvendinamos. Tačiau vargu ar atsiras tokių, kurie pasakys nenorintys gyventi tokiose ateities Širvintose. Tikrai taip nepasakys, nes žmogui būdinga rinktis tai, kas yra geriau, nei šiandien, o poryt geriau, nei rytoj. Ir tie didžiausi kritikai, kurie šaipėsi iš priešrinkiminių vizijų 2015-aisiais ar ateities matymo 2019-aisiais, jaukiai jaučiasi besikeičiančiame mieste. Akivaizdus to įrodymas – išaugęs visuomenės palaikymas tiems, kas ne tik svajoja, bet ir svajones verčia tikrove.

Galima būtų išskirti kelis ateities vizijos aspektus, kurie yra svarbiausi. Pirmiausia, tai Širvintų turgaus ir prekybos centro Kalnalaukio gatvėje, vietoje senojo baseino, vizijos. Apie pasikeisiantį turgų jau nemažai kalbėta, o štai prekybos centro idėja spaudoje dar mažai apkalbėta. Šiame miesto mikrorajone seniai reikėjo šiuolaikinio prekybos centro, kurio atsiradimas ne tik padarytų gyvenimą patogesnį, bet ir pakeltų Kalnalaukio gatvės prestižą. Juk vyresnė karta dar pamena, kad kažkada tarp širvintiškių buvo populiarus šio rajono pavadinimas „Džiunglės“.

Pastaraisiais dešimtmečiais Kalnalaukio gatvės rajone įsikūrę individualių namų mikrorajono gyventojai, reikia manyti, tos dienos laukia su nekantrumu. Duris atvėręs prekybos centras padidintų ir šiame mikrorajone esančio nekilnojamojo turto rinkos kainą.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

33 Atsakymai į “Ateities vizija jau nebeatrodo kaip sapnas atmerktomis akimis. Žmonės tiki, kad taip bus”

 1. vytas parašė:

  siandien buvome pas gimines ukmerges raj, tai labai isgyre musu mere ir net su tokiu pavydu, tipo pas jus tai labai grazu, o kad pas mus taip butu. Tai mes ir sakome, kad mere viena, o norinciu tokio vadovo rajonui yra daug.

 2. Dainius Graužinis parašė:

  „Kada ateis meras iš protingų, taktiškų, suprantančių žmonių bendravimą, praktikas, pats užsidirbęs pinigų, žinantis darbų planavimą, kreipiantis į kitų žmonių nuomonę“

  Paiūlykite Kęstučiui Juščiui. Gal ir ateis, jei labai labai kolektyviai paprašysite.
  O šiaip kodėl Jūsų aprašyti žmonės turi eiti dirbti kitų labui, kai 100% žino, kad bus nuolatos apspjaudomi oponentų?
  Živilė gera vadybininkė, bet su įsiklausymu pas ją problemos. Kita vertus, ar su vyraujančiu mentalitetu galima gražiai žmones įtikinti greitai ir kokybiškai atlikti savo pareigas? Pavyzdys: opozicija pagal nuotaiką ir orus tai ateina, tai ne į tarybos posėdžius. Balalaika…

 3. anonimui parašė:

  Ataskaita labai išsami ir idomi. Labai daug nuotraukų, daug pažįstamų vietų ir žmonių. Tiesiog visų metų įvykių apžvalga. Negaliu suprasti, kame pasipiktinimas? Ar jusų nuotraukos nera? Ar kaip?Jeigu meres nemegstate, tai jos organizuotuose renginiuose, be abejo, nedalyvavote. Tai kam dabat liejate pyktį? Eikite dabar kur nors, jus nupaveiksluos ir įdes, busite labai laiminga ir nereikes lieti skausmo asarų. O mere yra puiki vadove, ji rajono žmonių isrinkta demokratiškuose rinkimuose. Jeigu jums nepatinka, tai balsuokite uz kitą asmenį. Juk jų buvo gal 10 ir be abejo, vel bus. Kodel jus zeminate tuos, kurie balsavo kitaip nei jus? Kas jums suteike tokią teisę? Keistas kazkokios nervingos aktyvistes poziuris, nuolat kišaamas į viešaja erdvę. Negi jus galvojate, kad darote poveiki rinkejams ir jie uz merę nebalsuos. Stebiuosi, is kur toks naivumas. Tai jus pateikite idejų, kad jos būtų vertos rinkejų demesio, o ne kasdienine demagogijos porciją.

 4. JUOKINGA parašė:

  2015 m. Pinskuvienė nupirko balsus. Nes net du Širvintų rajono gyventojai buvo teismo sprendimais pripažinti kaltais ir nubausti piniginėmis baudomis. Aišku kas „sumokėjo“ tas baudas.

 5. Anonimas parašė:

  Kada ateis meras iš protingų, taktiškų, suprantančių žmonių bendravimą, praktikas, pats užsidirbęs pinigų, žinantis darbų planavimą, kreipiantis į kitų žmonių nuomonę.
  Aš už opoziciją, bet aš neturiu tiek pinigų kiek Pinskuvienės savivaldybė. Pinskuvienė gali išleisti kiek tik jai reikia.
  Ataskaita gali būti paskelbta Pinskuvienės laikraštyje, o nuotraukos, kurios patalpintos knygoje yra ankstesnių laikotarpių. Padaryk nuotrauką ir čia skaitosi ataskaita. Ataskaitoje turi būti konkretūs skaičiai. Pačios pagrindinės informacijos nėra – įvykdytų projektų vertės. Nes Pinskuvienės savivaldybė finansai nebuvo tikrinami nuo 2015 m. Man ne gaila, gali sau paminklą pasistatyti aikštėje prieš savivaldybę. Kad tik žmonėms nemeluotų ir juos nemaustytų. Jos gyvenimo hobis – turtas. Jinai dėl turto gali tokį žingsnį padaryti, kad niekad niekas nepatikėtumėte. Nuo 2015 m. nusibodo melas.

 6. tik nuomone parašė:

  Juokingai atrodo, kaip “ teisingieji“ strateguoja 2023 metu rinkimus. Juokinga iki asaru. Mielieji mano, nepavyks niekaip, kol pilstysite purva ant ziviles komandos ir nieko nepasiulysite savo. Mere 2015 m, dar pati budama opozicijoje pateike savo idejas ir laimejo rinkimus. Gal reiketu palankyti koki ziviles ideju fakultatyva? gal tada pavyktu?

 7. skaitytoja irgi parašė:

  Nepamenu, kad oponuotojai butu parode ka nors pozityvaus, geresnio ir grazesnio. Vien purvo pilstymas po pasislepusiais anonimais vertės nepakelia. O ir tie pasisakymai sau palankioje ziniasklaidoje buna tokie epizodiniai ir arba su panegyrikos prieskoniu, arba labai istempti iki begalybes, kad pamirsti pabaigoje, apie ka skaitei pradzioje. O Grauzinis teisingai raso.

 8. Dainius Graužinis parašė:

  Na, va, Virginijau, pasakė iš esmės tą, patį ką anksčiau rašiau, bet užsikimšę ausis nenorėjote girdėti:
  Daug veiksmingesnis už seną opozicijos veiklos modelį per neigimą ir negatyvą – “jie viską daro blogai, jie purvini” – būtų veikimas per teigimą ir pozityvą “Žiūrėkite, MES GALIME GERIAU !”

  Rodykite pavyzdį, po galais!

 9. paskaiciau parašė:

  Kai yra kuo pasigirti, ko nepasirodyti. Kai nera kuo pasigirti, tuomet galima patyleti.

 10. UBAGAS parašė:

  Kiek objektų neįgyvendinta pagal pirmos knygos paveiksliukus? Pagalvokite.
  Kada atsiras drąsių žurnalistų, kurie gaus medžiagos apie baseino statybą ir mums prašvies protą pagal faktišką padėtį.
  Pinskuvienė užsako žurnalus, knygas tiek rajonui, tiek gretimiems rajonams apie save iš savivaldybės lėšų. Mes kiti gyventojai šito padaryti negalime, kadangi pinigų neturime.
  Jinai švaisto mūsų visų pinigus.

 11. Ropojanti Medūza parašė:

  šaunuolis Grauzinis, jeigu ne jis, tai opozicija ir toliau sėkmingai vaizduotų kankinius.

 12. pries tai rasiusiam parašė:

  Opozicija pas mus silpna ir nieko nepasiulo, o taip vadinama ziniasklaaida tai tik pasitycioti is niekuo detu zmoniu. Lygis labai zemas, nors pavadinimus keicia kaip kojinaaites, bet propoganda ta pati.

 13. Dainius Graužinis parašė:

  „Krašto žiniose“ nuolatos klaidinama visuomenė apie tai, kad opozicijos darbas tik kritikuoji, kad ji negali nieko pozityvaus pasiūlyti, parengti konkrečių projektų.

  Ką gi rašo Širvintų savivaldybės tarybos reglamentas? Jis nedraudžia opozicijai siūlyti projektų širvintiškių gerovei kelti:
  „31. Savivaldybės tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Savivaldybės merui pateikia komitetai, komisijos, Savivaldybės TARYBOS NARIAI, Savivaldybės tarybos narių FRAKCIJOS ir grupės, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, Savivaldybės administracijos direktorius“

 14. salotos parašė:

  O kad tokią mere dar anksčiau būtume turėję……………………………………….

 15. paskutinei parašė:

  o tai ka kaimuose galima padaryti, kai ankstesnieji med. punktus, buitinius, kult. namus, mokyklas uzdare. O uzdare del to, kad zmoniu nebuvo. Pinskuviene i kaimus zmoniu gi nepriveš. Visi mašinuoti, tai rajono centrą pasiekia, o cia atrakcijų pilna.

 16. paskutinei parašė:

  Didesni pokyciai matomi tik mieste, o kaip rajonas? Ten be keliu tvarkymo pagal ES lesas daugiau nieko nesimato. Tai merei tik miesto rinkejai svarbus?

 17. Begonija parašė:

  Pinskuvienė labai gerai 2015 m. parenge savo matymus dėl rajono ateities, nors nebuvo jokia rajono valdinykė, tik paprasta opozicioniere zmones ja patikejo, rinko net du kartus i meres, nors rinkimai buvo visaip trukdomi ir net apskusti, tai visai nenuostabu, kad po tokių matymų dėl rajono ateities iki 2025 m. ji tikrai vel bus isrinkta tarybos nare ir mere. Zmones išalke pokyčių ir nori, kad rajonas vis labiau grazetu, o nebutu toks merdintis kaip buvo iki 2015 ml. Bus didelis darzelis, naujo tipo mokykla, ligonine remontuojama, bus labai gera pas mus gyventi.

 18. Dėl pavydo parašė:

  Širvintams tie pavydi, kurie nežino tikros situacijos. Reikia parodyti Širvintų ligoninę, joje esančias palatas. Dar sužinotų rajono valdymo principą, kokie ryšiai yra tarp tarybos narių jų giminių ir merės. Sužinotų merės pastangas pasirodyti visoje Lietuvoje ne pagal rimtas sprendžiamas problemas rajonui, o pagal blizgučius. Praeitų visas pavydas.

 19. Ats > is kaimo parašė:

  Gal galėtumėte pasakyti, kurie čia tokie rajonai pavydi Širvintoms? Ar rašote tokius komentarus bele rašyt?

 20. is kaimo parašė:

  Pavydi mums kiti rajonai tokios meres, oi pavydi… Su kuo tik pasneki, tai visi tik giria ir giria. Ko mums mandriems nebuti, kai tokia mere turime.

 21. aga parašė:

  Paskaičius invazinius komentarus ir ale žiniasklaidą, lieka visai neaišku, kas čia vyksta žmonėms su praeitimi, juk akys tai yra priekyje, o ne nugaroje, tai ir žvelkime į priekį.

 22. Anonimas parašė:

  Dėl ko Pinskuvienė skelbia Širvintos miesto ateities viziją? Kieno „Faccebok“ paskyroje yra demonstruojamas filmukas? Jeigu jinai medžiagą paskelbus iš savo internetinės paskyros, tai viskas aišku, tada yra jos čia asmeninis verslas. Širvintų turgaus prekiautojai ruoškitės bankrotui, kas iš centro lėks į Kalnalaukį į turgų apsipirkti. Merei turgininkai nepatinka per daug paprasta liaudis, išvaryti. Prekybos centrus stato įmonės, o ne savivaldybė. Nieko čia įdomaus.
  Mano vienas prašymas merės, kad nepraskolintų Širvintų rajono (690 000 Eur ilgalaikė paskola).
  O kad paskyroje peržiūrėjo 14 tūkst., tai todėl, kad ten yra lėktuvas nupieštas. Jeigu būtų prie viešbučio patalpinta graži mergaitė, visu gražumu, būtų ir milijonas. Pažįstami klausia tik apie lėktuvą ir juokiasi.

 23. A. parašė:

  Neracionali ir trupmaregiška vizija

 24. skaitytoja parašė:

  Labai taiklus pavadinimas. Visada labai miela skaityti pozityvą.

 25. Anonimas parašė:

  Čiūčia liūlia Širvintiškiai, ką aš norėsiu tą ir darysiu. Toliau dainuojama tokia lopšinė nuo 2015 metų.
  Merė gauna atlyginimą ir turi dirbti. o ne girtis. Jinai pinigų neuždirba, o pinigai gaunami iš ES visiems rajono gyventojams, tik ne visi juos mato. Panaudojus pinigus racionaliai, Širvintos jau turėtų atrodyti žymiai geriau, kadangi gauti dešimtimis mln. Eur.

 26. Anonimas parašė:

  Pagaliau rajonas turi merą – rajono šeimininką, kuris mato ateitį ir rūpinasi mūsų vaikais.

 27. Dainius Graužinis parašė:

  „Dainiau, apie apklausa tik pasvajoti galima, juk aisku, kad viskas bus nuspresta is auksciau… Tam, kuris auksciau, nelabai rupi paprasto zmogelio nuomone“
  Jeigu atsirastų KOMANDA, kuriai nuoširdžiai rūpi, būtų saulėlydis tiems, kam nerūpi

  „Taip ir norisi paklausti, o kur opozicijos vizijos? Rinkėjai nori žinoti, kokį rajoną mato opozicija. Juk 2023 metų rinkimus laimėti norite?“
  Klausimas vertas Jono milijono. Opozicija nemiegokite! Klausimas anaiptol ne retorinis

 28. rinkejas parašė:

  Taip ir norisi paklausti, o kur opozicijos vizijos? Rinkėjai nori žinoti, kokį rajoną mato opozicija. Juk 2023 metų rinkimus laimėti norite?

 29. R. M. parašė:

  Dainiau, apie apklausa tik pasvajoti galima, juk aisku, kad viskas bus nuspresta is auksciau… Tam, kuris auksciau, nelabai rupi paprasto zmogelio nuomone. Beje, prezentacijoje matyti tik vizija miestui. O kur rajonas? Pamirstas?

 30. birute parašė:

  Aciū merei už tai, ka darote del musų miesto. Labai grazu, kad stengiates ir grazinat musų miestą. Perskaiciau laikrastyje apie projekta ir džiaugiuosi, kad musų mieste bus dar labiau gražiau. Ačiū už viską, ką darote del musų miesto.

 31. aliodija parašė:

  Fantastiskai grazu. Keiciasi Širvintos is pagrindu, net nesinori galvoti apie tą stagnacinį laikotarpį, kuris liko praeityje.

 32. Dainius Graužinis parašė:

  Lėktuvo ir kitų keistų dalykų tikrai nereikia. Prieš įgyvendindami atlikite bendruomenės apklausą – ar tikrai daugumai gyventojų to reikia. Priešingu atveju tik apsikvailinsite.

  Beje, beveik visi komentarai po animacija ne Širvintų rajono gyventojų! Tą lengva patikrinti pačiam, žvilgtelėjus į rašančio profilį

  „Atsiras ir tokių, kurie pasijuoks, kad svajonės neįgyvendinamos “
  Deja, tai ne mano svajonės. Mano svajonė Širvintose matyti stiprų ugdymo ir sveikatos įstaigų tinklą

 33. R. M. parašė:

  Gal kas nors atsakys, kam tas lėktuvas?

Comments are closed.

scroll to top
+