Vileikiškiai

Vileikiškiečių sodybą galima pavadinti muziejumi po atviru dangumi

Rimantas, Nedas ir Valė Paciūnai nuolat gražina savo sodybą, esančią Vileikiškiuose.

Rimantas, Nedas ir Valė Paciūnai nuolat gražina savo sodybą, esančią Vileikiškiuose.

Valės ir Rimanto Paciūnų, gyvenančių Vileikiškiuose, sodyba akį traukia ne tik itin išpuoselėta aplinka, gėlių ir žalumynų gausa, skulptūrėlėmis, bet ir senaisiais žemės ūkio padargais. Jie eksponuojami po atviru dangumi, kiekvienas turi savo vietą ir skendi gėlėse.  Skaityti daugiau »

Vileikiškiuose – vandalų siausmas

Suniokotas autopaviljonas Vileikiškiuose

Suniokotas autopaviljonas Vileikiškiuose

Ukmergės kelių tarnybos Širvintų meistrijos darbuotojai skundžiasi vandalais, nuolat niokojančiais autobusų stotelių paviljonus, kelio ženklus, šiukšlinančiais ir kitaip dergiančiais ir pačius paviljonus, ir jų aplinką. Nevisgalvis „žalias“ jaunimėlis (panašu, kad tai tokių darbeliai) nesugeba suvokti, kad šitaip elgdamasis ne tik niokoja turtą, bet ir menkina savo gyvenvietės, savo benduomenės įvaizdį.

Štai naujausias atvejis. Kelininkai kruopščiai nudažė autobusų stotelės paviljoną Vileikiškiuose. Neprabėgo ir pora savaičių, kai vieną naktį „pasidarbavo“ bukagalviai vandalai, ir visas kelininkų triūsas nuėjo niekais (žr. nuotraukas).

Kelininkai kreipiasi į gyventojus ir prašo: gal kas matė, gal atpažino chuliganus, praneškite. Juk ne kažkur užkampyje – gyvenvietėje siautėjo, negi taip niekas nieko ir nepastebėjo? Būkime pilietiški, būkime savo krašto šeimininkai. Skaityti daugiau »

Žvilgsnis į praeitį

Žvilgsnis į praeitį
Senos fotografijos neleidžia pamiršti svarbių žmonių ar įvykių. Jos skatina domėtis praeitimi ir to meto žmonių gyvenimu.
Vartydama senus albumus, aptikau šią nuotrauką, darytą 1965 metais. Joje matyti keturi jaunuoliai – Širvintų krašto gyventojai. Tai Vaclovas Bimbiras, Zenonas Kunigėlis, Algirdas Račelis ir Kazys Ašaka. Tuo metu šie jauni vyrai su dalgiais dirbo Vileikiškių kolūkyje. Žinoma, darbas buvo sunkus, nes viską reikėjo atlikti rankomis. Kadangi dar nebuvo technikos, palengvinančios žmonių triūsą. Vėliau šių keturių bičiulių keliai išsiskyrė. Buvusiame Vileikiškių kolūkyje liko gyventi tik Algirdas Račelis.
Fotografijos – tai neatsiejama istorijos dalis, kuri įvairaus amžiaus žmonėms reiškia labai daug.
Ligita Sinkievičiūtė
Vileikiškių kolūkio kolūkiečiai. 1965 m.
Vileikiškių kolūkio kolūkiečiai. 1965 m.

Vileikiškių kolūkio kolūkiečiai. 1965 m.

Senos fotografijos neleidžia pamiršti svarbių žmonių ar įvykių. Jos skatina domėtis praeitimi ir to meto žmonių gyvenimu. Skaityti daugiau »

Sporto turnyras Vileikiškiuose

Spalio 10 dieną į vileikiškiečių organizuotą sporto šventę atvyko nemažai sporto entuziastų iš kitų vaikų dienos centrų.

Spalio 10 dieną į vileikiškiečių organizuotą sporto šventę atvyko nemažai sporto entuziastų iš kitų vaikų dienos centrų.

M. Mudrovas yra pasakęs: „Kad išliktum sveikas, o ypač kad išvengtum įprastinių ligų, nėra nieko geriau kaip fiziškai mankštintis arba judėti.“ Pasimankštinęs ar kitaip pasportavęs žmogus būna žvalesnis, darbingesnis, draugiškesnis. Gal todėl jau keleri metai iš eilės Vileikiškių vaikų dienos centras „Lašelis“ organizuoja sporto turnyrus. Šie turnyrai yra rengiami pagal Vileikiškių visuomenės sveikatos programą „Sveika šeima – sveika visuomenė“. Kasmet jie sulaukia vis gausesnio svečių ir dalyvių būrio.

Spalio 10 dieną į vileikiškiečių organizuotą sporto šventę atvyko nemažai sporto entuziastų iš kitų vaikų dienos centrų. Nemenčinės vaikų dienos centras „Svajonė“ (socialinė pedagogė Eva Gedris) atsivežė „Svajonės“ komandą, Musninkų VDC „Aitvarai“ (socialinė pedagogė Ieva Vaitkevičė) atvežė net dvi komandas – „Aitvarai“ ir „Like“, Širvintų vaikų dienos centras (direktorė Elena Petkūnienė) – komandą „Greitukai“, Bagaslaviškio VDC (direktorė Nijolė Masiulienė) – „Bagai – jėga“ komandą. Vileikiškių VDC „Lašelis“ (direktorė Andželika Bagočiūnienė) subūrė dvi komandas – „Lašelis“ ir „Smurfai“. Skaityti daugiau »

Po eismo įvykio – žinia apie senokai prarastą teisę vairuoti

Už valstybės tarnautojo papirkimą, taip pat už nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimą teistas Audrius U. bent artimiausiu metu savaitgaliais turės tenkintis valdišku gultu ir maisto daviniu. Neseniai dvidešimt šeštąjį gimtadienį atšventęs vyras Širvintų rajono apylinkės teismo buvo nuteistas už tai, kad 2012 metų rugsėjo 29-osios vakarą Vileikiškių kaime partrenkė pėsčiąją. Skaityti daugiau »

Vileikiškių vaikų dienos centrui „Lašeliai“ sukako treji metukai

Apie „lašelį, kuris barbena į stogą“, dainuoja Vileikiškių vaikų vokalinis ansamblis.

Apie „lašelį, kuris barbena į stogą“, dainuoja Vileikiškių vaikų vokalinis ansamblis.

Balandžio 6 dieną Vileikiškių kultūros namuose vyko vaikų dienos centro „Lašeliai“ gimtadienis. O gimė „Lašeliai“ prieš trejus metus. Tada Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašeliai“ vadovė Andželika Bagočiūnienė džiaugėsi pagaliau įgyvendintu projektu. Per trejus metus padaryta daug gerų darbų, tačiau svarbiausia, jog visi vaikų dienos centro „Lašeliai“ darbuotojai ir savanoriai sugebėjo sudominti kaimo vaikus įdomia ir kūrybinga veikla, atitraukti juos nuo neigiamos gatvės įtakos, išmokė tarpusavio bendravimo įgūdžių, išugdė jų savarankiškumą ir kūrybingumą.

Prieš didelį būrį žiūrovų scenoje „rutuliojosi“ šiais naujų informacinių technologijų laikais jau nieko nestebinantis vaizdelis. Tėvams išvažiavus uždarbiauti į užsienį, senelių priežiūrai palikta anūkė per dienų dienas sėdi prie kompiuterio. Mergaitei daugiau niekas nerūpi. Senelė (Janina Jankauskienė) niekaip negali anūkės atitraukti nuo tos „velnio“ dėžės… ir nervinasi, kad ji bendrauja tik su kažkokiu „Faceboku“. Senelis (Kęstutis Garbatavičius) labai užsiėmęs, – nuolat skaito laikraštį, tačiau tarpais įterpia savo trigrašį ir pataria pasikviesti svečių. Taigi, pirmiausia atvyksta nemažas būrys jaunimėlio iš Družų – vaikų lėlių teatras „Skudurinė Onutė“ (vadovė Meilutė Morkūnienė). Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos