perėja

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Pėsčiųjų perėja prie Širvintų autobusų stoties.

Nutaręs įrodyti, kad Širvintų policininkai yra nekompetentingi, Dainius K. teisme nepasiekė nieko. Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai išnagrinėjo jo skundą dėl policijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje ir jį atmetė.

Skaityti daugiau »

Pasirūpinta aklųjų ir silpnaregių poreikiais

Perėja Kalnalaukio gatvėje

Perėja Kalnalaukio gatvėje

Regėjimo negalią turintys žmonės vis drąsiau integruojasi į visuomenę ir kasdien vaikšto tomis pačiomis gatvėmis kaip ir regintieji, lankosi tose pačiose viešosios paskirties įstaigose. Sėkmingai aklųjų ir silpnaregių integracijai į visuomenę didelės reikšmės turi tinkamai sutvarkyta, jų poreikiams pritaikyta fizinė aplinka – šaligatviai, gatvių perėjos, įėjimai į važiuojamąją gatvės dalį. Tai padeda greičiau ir tiksliau susiorientuoti.

Perėja Kalnalaukio gatvėje

Perėja Kalnalaukio gatvėje

Naujai rekonstruota Širvintų miesto Kalnalaukio gatve džiaugiasi ir pėstieji, ir vairuotojai, taip pat ir regos negalią turintys bei vyresnio amžiaus žmonės. Kojomis galima pajusti skirtingas šaligatvių pėsčiųjų takų dangas ir jas naudoti orientacijai. Silpnaregiams padeda orientuotis trinkelių spalvų kontrastai.

Kad būtume saugūs prieš išeidami į važiuojamąją dalį, vedančią iš kiemo įvažiavimų, paklotos trinkelės su įspėjamuoju reljefiniu paviršiumi naudojant nuolydžius.

Taktilinis (lytimasis) reljefinis paviršius, einantis skersai per visą šaligatvio plotį, įspėja, kad automobilių eismas vyksta tame pačiame lygyje kaip ir pėsčiųjų takas. Įspėjama, kad pėsčiasis neišeitų tiesiai į gatvę. Be to, taktilinis reljefinis paviršius įspėja ir apie pėsčiųjų perėją. Skaityti daugiau »

Visureigio vairuotojas nepaisė net perėja einančių vaikų

Rajono gyventojui Pauliui M. atsirūgo jo noras važiuoti kitaip, nei reikalauja Kelių eismo taisyklės. Gegužės 31-ąją visureigiu „Toyota Land Cruiser“ atvažiavęs į Širvintas, Paulius nesulaukė, kol Vilniaus gatvėje stabtelėjęs automobilis praleis perėja einančius pėsčiuosius. Užgulęs garsinį signalą ir staiga padidinęs greitį, Paulius M. išvažiavo į pagrindinį kelią, nepraleido juo važiuojančių transporto priemonių, aplenkė prieš pėsčiųjų perėją stovinčius automobilius ir Vilniaus gatve nuvažiavo Mindaugo gatvės link.  Skaityti daugiau »

Keliuose trūksta tolerancijos

„Iki nelaimės trūko vos kelių centimetrų,“- pasakojo širvintiškė atėjusi į „Širvintų krašto“ redakciją. Pasak jos, Širvintose pereiti gatvę labai pavojinga. Net ir tada, jei eini per perėją. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos