pensininkai

Biurokratai nutyli kitą faktą: pensininkų … mažėja!

Šių metų pradžioje šimtui darbingų 15-64 metų Širvintų rajono gyventojų vidutiniškai teko 20 išlaikomų vaikų iki 14 metų ir 32 pagyvenę žmonės, sulaukę 65 metų. Per pastaruosius penkerius metus tenkančių išlaikomų mažamečių skaičius mūsų rajone nepasikeitė, o štai pagyvenusių žmonių prisidėjo dviem.

32 pagyvenę žmonės, tenkantys šimtui darbingų gyventojų, šiuo metu nėra pats didžiausias rodiklis. Didžiausia socialinė našta šalyje tenka ilgą laiką „valstiečių-liaudininkų“ rojumi vadintai Ignalinos rajono savivaldybei, kurioje šimtui darbingų žmonių tenka 44 asmenys, sulaukė 65 metų. Antra pagal šį rodiklį – Anykščių rajono savivaldybė (šimtui darbingų žmonių – 42 pagyvenę žmonės), po jų seka Biržų ir Varėnos savivaldybės (po 39). Skaityti daugiau »

Rajono pensininkai ir neįgalieji žemės mokesčio lengvatų šiemet neturės

Mykolui Bildžiukui ir Kęstučiui Pakalniui kilo abejonių, ar mūsų rajono pensininkai ir neįgalieji verti žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų.

Mykolui Bildžiukui ir Kęstučiui Pakalniui kilo abejonių, ar mūsų rajono pensininkai ir neįgalieji verti žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų.

Gegužės 30 dienos rajono tarybos posėdžiui buvo parengtas sprendimo „Dėl žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų 2013 metams“ projektas.

Jame buvo siūloma nuo žemės ir žemės nuomos mokesčių atleisti asmenis, kuriems nustatytas 0-40 proc. darbingumo lygis; asmenis, kuriems sukakęs senatvės pensijos amžius, ir nepilnamečius vaikus, kai minėtų asmenų šeimose apmokestinamojo laikotarpio pradžioje (t.y. kalendorinių metų sausio 1 d.) nėra darbingų asmenų (prie darbingų asmenų nepriskiriami mokymo įstaigų dieninių skyrių moksleiviai ir studentai) ir kai nuosavybės ar nuomos teise (ne aukciono tvarka išnuomotos) valdomos žemės sklypo plotas Širvintų miesto vietovėje yra iki 0,3 ha žemės arba kaimo vietovėje iki 3 ha žemės; žemės savininkus, valstybinės žemės nuomininkus ir naudotojus, kurių 2013 metais už visus (visoje Lietuvos teritorijoje) nuosavybės teise turimus ar nuomojamus žemės sklypus mokėtinas mokestis yra mažesnis ar lygus 5 litams.

Atrodytų, viskas gerai – pensininkai, neįgalieji Lietuvoje nesimaudo pertekliuje, jiems visų mokesčių našta nelengva, tad ir žemės mokesčio lengvatos, vadovaujantis Žemės mokesčio įstatymo 8-tu straipsniu, priklauso. Priimti sprendimą buvo privalu iki birželio 1-osios, antraip pensininkai ir neįgalieji lieka be lengvatų.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kokį gyvūną laikote namuose? (galite pažymėti ne vieną)

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.