Kanapės

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

Kol Lietuvoje atsargiai diskutuojama, ar nevertėtų pasekti kai kurių valstybių pavyzdžiu ir legalizuoti kanapes, kol jų legalizavimą propaguoja Seimo narė „Laisvės partijos“ steigėja Aušrinė Armonaitė, o jai pritaria sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, teismuose nagrinėjamos baudžiamosios bylos ir skelbiami nuosprendžiai asmenims, kurie turėjo narkotinių medžiagų ar net augino augalus, kuriuose yra šių medžiagų.

Skaityti daugiau »

Kanapių auginimas ir politika valstiečių liaudininkų kandidatui į rajono tarybą – susiję dalykai?

Kanapių auginimas ir politika valstiečių liaudininkų kandidatui į rajono tarybą – susiję dalykai?
Lietuvos kriminalinės policijos biuras informavo, kad pareigūnai Širvintų rajone išaiškino ir sulaikė grupę asmenų, neteisėtai auginusius narkotinių medžiagų turinčias kanapes.
„Minėta grupė asmenų kanapes augino Širvintų rajone, nuošalioje miško vietovėje įrengtame ir šiam nusikalstamam tikslui pritaikytame šiltnamyje. Šiltnamyje auginamos kanapės buvo kruopščiai prižiūrimos, tręšiamos specialiomis augalų trąšomis ir laistomos, čia aptikta įrengta vandens talpykla, vandens žarnos, benzininis vandens pumpavimo variklis, o pats šiltnamis užmaskuotas kamufliažiniu tinklu. Tad šiltnamis ir jame auginamos kanapės buvo akylai slepiamos nuo teisėsaugos pareigūnų ir „pašalinių“ akių,“ – rašoma Kriminalinės policijos biuro pranešime spaudai.
Nors biuras apie tai informavo šį antradienį, pati sulaikymo operacija nusikaltimo vietoje buvo surengta dar rugpjūčio 18 dieną, kai įtariamieji asmenys nupjovė neteisėtai užaugintų narkotinių medžiagų (kanapių) derlių ir jį gabeno. Operacijos metu paimti 256 kanapių augalai (apie 20 kg) ir priemonės bei įrankiai, naudoti kanapių auginime.
„Per itin trumpą tyrimo laikotarpį Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai išaiškino ir surinko neginčijamus įrodymus ne tik tiesioginių vykdytojų, atsakingų už kanapių auginimą ir priežiūrą, bet ir šios nusikalstamos veikos organizatorių atžvilgiu.
Šių nusikalstamų veikų organizavimu ir vykdymu, t. y. neteisėtu kanapių auginimu ir disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, įtariami keturi Lietuvos Respublikos piliečiai. Trys įtariamieji – 46-erių, 39-erių ir 37-erių metų vyriškiai – buvo sulaikyti, jiems skirtos kardomosios priemonės – suėmimai nuo 1 iki 3 mėnesių.
„Vienas iš įtariamųjų – Mindaugas Pečiulis, gimęs 1985 metais, pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir šiuo metu slapstosi. Vykdoma jo paieška,“ – informuoja kriminalinė policija. Ji prašė gyventojus, žinančius paieškomojo Mindaugo Pečiulio buvimo ar slapstymosi vietą, pranešti Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams tel. Nr. (8 5) 271 9714 arba mobiliuoju tel. Nr. (8 646) 20558, taip pat paragino patį paieškomąjį prisistatyti į artimiausią policijos komisariatą.
Mindaugas Pečiulis – gerai žinomas širvintiškiams. 2011 metais rajono tarybos nario Vyto Šimonėlio vadovaujamame Lietuvos valstiečių liaudininkų sąraše jis kandidatavo savivaldybių rinkimuose į Širvintų rajono tarybą, iš 22-osios vietos sąraše pakilo į 11-ąją, tačiau į tarybą nepateko. Mindaugas Pečiulis dalyvavo Valstiečių liaudininkų sąjungos jaunimo padalinio – Lietuvos jaunimo sąjungos Širvintų skyriaus veikloje. Jaunystėje aktyviai sportavęs vyras kelerius metus žaidė Širvintų „LSG-Alekniškio“ krepšinio komandoje, kuri rungtyniavo Regionų krepšinio lygoje, ne kartą tapo rajono krepšinio čempionu, pastarąjį kartą – šįmet.
Skelbiama, kad ikiteisminį tyrimą koordinuoja ir kontroliuoja Lietuvos Respublikos Generalines prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.
Kriminalinė policija primena, kad už neteisėtą kanapių auginimą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 265 str. numatyta baudžiamoji atsakomybė – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. numatyta baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.
ŠK informacija
Policijos ieškomas Mindaugas Pečiulis prieš ketverius metus kandidatavo į rajono tarybą valstiečių liaudininkų sąraše.
Šiltnamį, kuriame augo kanapės, įtariamieji buvo uždengę maskuojamuoju tinklu.
Policija paėmė apie 20 kg kanapių.

Šiltnamį, kuriame augo kanapės, įtariamieji buvo uždengę maskuojamuoju tinklu.

Šiltnamį, kuriame augo kanapės, įtariamieji buvo uždengę maskuojamuoju tinklu.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras informavo, kad pareigūnai Širvintų rajone išaiškino ir sulaikė grupę asmenų, neteisėtai auginusius narkotinių medžiagų turinčias kanapes.

„Minėta grupė asmenų kanapes augino Širvintų rajone, nuošalioje miško vietovėje įrengtame ir šiam nusikalstamam tikslui pritaikytame šiltnamyje. Šiltnamyje auginamos kanapės buvo kruopščiai prižiūrimos, tręšiamos specialiomis augalų trąšomis ir laistomos, čia aptikta įrengta vandens talpykla, vandens žarnos, benzininis vandens pumpavimo variklis, o pats šiltnamis užmaskuotas kamufliažiniu tinklu. Tad šiltnamis ir jame auginamos kanapės buvo akylai slepiamos nuo teisėsaugos pareigūnų ir „pašalinių“ akių,“ – rašoma Kriminalinės policijos biuro pranešime spaudai. Skaityti daugiau »

Kanapes gabeno į Širvintas?

Patikrinus automobilį, rasta 12 maišelių su, įtariama, kanapėmis ir jų dalimis.

Patikrinus automobilį, rasta 12 maišelių su, įtariama, kanapėmis ir jų dalimis.

Per keturis šių metų mėnesius Širvintų rajone užregistruota 150 nusikalstamų veikų, t. y. 28 nusikalstamom veikom daugiau nei prieš metus. Pareigūnams nuo metų pradžios pavyko ištirti 88 nusikalstamas veikas, tai sudaro beveik 60 procentų užregistruotų veikų.

Lyginant pagal specifiką, šįmet rajone užregistruoti 139 nusikaltimai, iš kurių 4 yra sunkūs ir labai sunkūs, o 19 buvo įvykdyta viešose vietose (5 jų – gatvėse). Apskritai sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo, beveik dvigubai daugiau nusikalstamų veikų įvykdyta ir viešose vietose.

Be to, šįmet rajone įvykdyti 6 plėšimai (pernai per tą patį laikotarpį – 1), 9 sukčiavimai (2), 9 turto sunaikinimai (12), 11 viešosios tvarkos pažeidimų (5). Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos