Kalėdų eglė

Informacija iš naujausio numerio: Į origamį panaši Širvintų eglė įsižiebė ir viešojoje erdvėje

Abejingų nepalikusi Širvintų kalėdinė eglė vos įžiebta sukūrė ypatingą šventinę nuotaiką ir sulaukė daug puikių atsiliepimų viešojoje erdvėje. Gražiąją Širvintų eglę įžiebti į Širvintas atvyko Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Elvinas Jankevičius su mažąja dukrele ir vaikų taip lauktas pats vyriausiasis Lietuvos senelis Kalėda!

Abejingų nepalikusi Širvintų kalėdinė eglė vos įžiebta sukūrė ypatingą šventinę nuotaiką ir sulaukė daug puikių atsiliepimų viešojoje erdvėje. Gražiąją Širvintų eglę įžiebti į Širvintas atvyko Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Elvinas Jankevičius su mažąja dukrele ir vaikų taip lauktas pats vyriausiasis Lietuvos senelis Kalėda!

Savaitgalį per šalį nuvilnijo Kalėdų eglių įžiebimo ceremonijos, netrukus atgarsiai apie tai persikėlė į viešąją erdvę – kuri eglė gražiausia, kuri – orginaliausia ar net novatoriškiausia, diskutuota socialiniuose tinkluose, tam ištisus srautus skyrė internetiniai portalai. Skaityti daugiau »

Karšta tema. Pirmąją žiemos dieną Širvintose įžiebta Kalėdinė eglė

Širvintų eglė

Širvintų eglė

Kiekvienas metų laikas žavingas. Daugeliui patinka žiema. Ypač gruodis, kuris atneša gražiausias metų šventes. Širvintose jau pačią pirmą žiemos dieną vyko įspūdingas Kalėdų eglės įžiebimas. Susidarė toks įspūdis, jog į šią šventę susirinko bene visi miesto gyventojai. Visa Vilniaus gatvė prieš savivaldybės pastatą raibuliavo nuo žmonių jūros.  Skaityti daugiau »

Karštas klausimas: Skaitytojai klausia – kur šiemet stovės miesto eglė?

Širvintų miesto Kalėdų eglė.

Širvintų miesto Kalėdų eglė.

Širvintiškiai dvejus metus iš eilės džiaugėsi, kad šventinė miesto eglė atrado savo vietą ir buvo puošiama ant marių kranto. Erdvė ir upės pakrantė leido atskleisti ne tik pačios eglės, bet ir miesto grožį. Visą mėnesį aikštė prie skulptūros „Širvinta“ tapdavo tikra traukos vieta tiek širvintiškiams, tiek į miestą užsukusiems svečiams. Skaityti daugiau »

Širvintose įžiebta įspūdinga Kalėdų eglė

Širvintose įžiebta įspūdinga Kalėdų eglė
Gruodžio 4 dienos vakarą Širvintose buvo įžiebta Kalėdų eglė.
Oras buvo visiškai nežiemiškas – aplinkui nė gniūžtelės sniego, o termometro stulpelis artėjo prie dešimties laipsnių šilumos. Į aikštę prie skulptūros „Širvinta“ susirinko tūkstantinė minia pakiliai nusiteikusių širvintiškių, iš kurių didžiausią ir svarbiausią dalį sudarė vaikai. Tokio didžiulio būrio žmonių Širvintose dar nebuvo sutraukęs nė vienas iki tol vykęs renginys. Pasitvirtino puiki organizatorių idėja šiais metais eglės įžiebimo šventę surengti didesnėje erdvėje, nes prieš Kultūros centrą esančioje aikštelėje žmonės paprasčiausiai nebūtų sutilpę.
Aikštėje prie „marių“ į viršų stiebėsi aukšta, puošni Kalėdų eglė, šiemet sukonstruota iš metalinio karkaso ir dirbtinių eglės šakų. Pagrindine miesto puošmena tapusi aštuoniolikos metrų aukščio eglė buvo papuošta mėlynomis mirguliuojančiomis lemputėmis, tarsi atspindinčiomis „marių“ alsavimą.
Tačiau renginio pradžioje visų susirinkusiųjų dėmesio centre buvo aikštės viduryje pastatyta scena, papuošta baltomis, tarsi iš ledo nulipdytomis rožėmis. Joje tą vakarą pagrindiniai artistai buvo vaikai: puošniais kostiumais pasipuošę, tikri pasakų nykštukai, – Širvintų meno mokyklos choras „Garsiukai“ ir lyg sniego karalienės baltai apsirėdžiusios Odetos Žinienės šokėjos. Įspūdingas daugiaspalvių lazerių šou susirinkusiems atskleidė didžiulę paslaptį, –  kaip Kalėdų Senis su maišu dovanų per kaminą patenka į mūsų namus ir po eglute palieka dovanų.
Į aikštę susirinkusius žmones su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis pasveikino Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Po renginio konferansjė Rimo Stepaičio pranešimo, kad netrukus turi pasirodyti pagrindinis šventės herojus, neilgai trukus nežinia iš kur (vieni kalbėjo, kad atplaukė laivu, kiti lyg ir girdėjo kažkur malūnsparnio garsą, treti savo akimis regėjo, kaip kažkoks žmogus su maišu ant pečių parašiutu prie „marių“ kranto nusileido…) scenoje atsirado Kalėdų Senelis. Pasidžiaugęs tokiu dideliu savo gerbėjų būriu, Senelis paaiškino, kad vaikai, norėdami gauti dovanų, turi parašyti laišką ir iki gruodžio 15 dienos įmesti jį į kalėdinio pašto dėžutę, esančią prie mėlynomis lemputėmis papuošto pasakų namelio. Tiesa, paaiškėjo, kad nemažai vaikų laiškus Seneliui jau seniai parašė…
Senelis perskaitė iš tos pačios dėžutės paimtą vieną laišką, pasirašytą merės Živilės Pinskuvienės, kuriame buvo tik vienas, tačiau labai didelis noras – kad visi vaikai per šventes sulauktų Kalėdinės staigmenos. Laiške Kalėdų Seniui buvo pažadėta, kad vaikai bus labai geri, ruoš pamokas, padės tėveliams,klausys močiučių ir prašoma, kad Kalėdų Senelis, nešiodamas dovanas ir pamatęs namų lange šiaurinio elnio padovanotą žvaigždę, užsuktų su Kalėdine staigmena.
Ir staiga… įsižiebė Kalėdinė eglė, – prieš akis ryškiai nušvito dangų siekiančios dekoracijos – didžiulės snaigės ir šventiniai eglutės burbulai. Danguje pražydo įvairiaspalvės ugnies gėlės, – vienas po kito kilo ir leidosi fejerverkai.
Šventėje galima buvo paragauti karšto vyno, nusipirkti kalėdinę dovanėlę, pasmaguriauti saldėsių. Vis dėl to, matyt, svarbiausia, jog įsižiebusi eglė aplinkui paskleidė šventinę Kalėdų nuotaiką, kurią kiekvienas parsinešė į savo namus.
Remigijus Bonikatas
Autoriaus ir Deniso Kizino nuotraukos
1235….901-o  Tūkstantinę širvintiškių minią sveikina rajono merė Živilė Pinskuvienė.
IMG-0567   Mažosios širvintiškės piešinys – dovana merei.
Įžiebta Kalėdų eglė Širvintose

Įžiebta Kalėdų eglė Širvintose

Gruodžio 4 dienos vakarą Širvintose vyravo džiugi Kalėdinė nuotaika. Skaityti daugiau »

Širvintose įsižiebė Kalėdinė eglutė

Pagaliau ant eglutės stebuklingai įsižiebė daug daug mėlynų ugnelių...

Pagaliau ant eglutės stebuklingai įsižiebė daug daug mėlynų ugnelių...

Penktadienio vakarą (gruodžio 13 dieną) oras Širvintose buvo visiškai ne žiemiškas. Aplinkui nė saujelės sniego. Žmonės kalbėjo, jog Kalėdų Seneliui pribrendo laikas parduoti savo roges ir nusipirkti ratus… Taigi, nei žvarbus vėjas, nei šlapios snaigės negadino nuotaikos. Gal todėl į aikštę prie pasipuošusios kalėdinės eglės susirinko rekordinis būrys širvintiškių. Į eglės įžiebimo šventę sugužėjo įvairaus amžiaus žmonės, tačiau didžiausi ir gausiausi šventinės eglės ir Kalėdų Senelio gerbėjai buvo vaikai.

Renginį vedė magas Justas, todėl tą vakarą stebuklų netrūko. Pradžioje magas, stebint šimtams akių, sukarpė ilgą virvutę, kurią vėliau stebuklingais pirštų judesiais, tarytum klijais patepęs, papūtė ir virvutė tapo vėl sveika. Netoliese patogiai supamojoje kėdėje įsitaisiusi ir marga skara apsigobusi sėdėjo senelė. Žinoma, šalia senelės ant nedidelės kėdutės patogiai įsikūrusi stebuklus stebėjo ir mažoji anūkėlė. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos