Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Kai žodžiai virsta darbais

Kaip jau esame rašę, šiemet ne viename Širvintų rajono kaime asfaltuojami keliai.

Ilgus metus kentę dulkes ir kitas duobėmis išdaužyto žvyrkelio keliamas problemas, Širvintų seniūnijos Šiaulių kaimo gyventojai jau džiaugiasi gerais pokyčiais. Kaime asfaltavimo darbai eina į pabaigą. Skaityti daugiau »

Liepos 11-oji – Širvintų orų rekordams skirta diena?

Semiamas vanduo iš Savivaldybės rūmų rūsio.

Semiamas vanduo iš Savivaldybės rūmų rūsio.

Lietuvos hidrometeorologinės tarnybos duomenimis, 1986 metų liepos 11 dieną Širvintose buvo užfiksuotas žemiausias liepos mėnesio oro temperatūros rekordas – 0,9 Celsijaus laipsnių. Šis faktas pateko į tarnybos sudarytą ekstremalių reiškinių sąrašą.

Prireikė lygiai 31 metų, kad mūsų mieste vėl būtų prabilta apie galimą rekordą. 2017 metų liepos 11-ąją prapliupusi liūtis su kruša ir perkūnija tiesiogine ta žodžio prasme paskandino rajoną. Tikslus skaičius, kiek šįkart ant mūsų galvų buvo išpilta vandens, greičiausiai taip ir liks nežinomas, mat Širvintos yra vienas iš kelių šalies miestų, kur nėra orų stebėjimo stoties. Artimiausia mums tokia yra Liukonyse – ten prie Širvintos upės nuo 1993 metų veikia vandens matavimo stotis. Joje atliekami ir meteorologiniai stebėjimai. Tačiau nuo Širvintų iki šios stoties tiesia linija – 18 km.

Kalbėdama apie liepos 11-osios liūtis, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nurodė didesnes vietoves, kur atliekami tokie stebėjimai. Skaityti daugiau »

Visuomenei pristatyta 2016 m. Savivaldybės veiklos ataskaita

Merės rankose - pačių Savivaldybės vadovių ir specialistų parengtas 2016 m. veiklos ataskaitos leidinys.

Merės rankose - pačių Savivaldybės vadovių ir specialistų parengtas 2016 m. veiklos ataskaitos leidinys.

Taip, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, balandžio 12 d. Širvintų rajono savivaldybės ir Administracijos vadovės, valdančiosios koalicijos Tarybos nariai, Administracijos skyrių vedėjai pakvietė rajono gyventojus į 2016 metų Savivaldybės veiklos ataskaitos pristatymą. Skaityti daugiau »

Knygnešio dieną Širvintose paskelbti Bibliotekų metai

Knygnešio dieną Širvintose paskelbti Bibliotekų metai
J. Bielinio garbei jo gimimo dieną, kovo 16-ąją, minima Knygnešių diena. Ta proga Širvintų Kultūros centro parodų salėje vyko Bibliotekų metų atidarymo šventė ir Knygnešio dienos minėjimas. Eiles apie daugiau kaip prieš šimtą metų į Lietuvą gabenusius lietuviškos spaudos knygnešius skaitė Ugnė Trumpickaitė, renginio vedėjas Dovydas Dvilevičius žiūrovams papasakojo apie  knygnešystę –  kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų patriotinę veiklą, nukreiptą prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką.
Visus knygos mylėtojus su Knygnešio diena pasveikino Viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas laikinai einanti Vaiva Daugėlienė, Švietimo centro direktorė ir laikinai einanti Meno mokyklos direktoriaus pareigas Daiva Vinciūnienė, laikinai einanti Kultūros centro direktorės pareigas Rytė Bareckaitė. Renginio globėjos Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės sveikinimo žodžius perdavė merės padėjėja Janina Greiciūnaitė. Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė paskelbė Bibliotekų metų pradžią Širvintų rajone.
Renginio metu vyko menininkės Genutės Burbaitės tapybos darbų paroda, autorė širvintiškiams pristatė savo kūrybinę veiklą. Šventės dalyviams apie italų smuikininko, gitaristo ir kompozitoriaus Nikolo Paganinio įdomius gyvenimo momentus papasakojo ir jo kūrinius atliko muzikantai Gediminas Dalinkevičius (smuikas) ir Simonas Bušma (gitara). Renginį organizavo Širvintų rajono savivaldybės Viešoji biblioteka.
Remigijus Bonikatas
471 – Knygnešio dieną paminėjo gausus būrys širvintiškių.
472 – Apie knygnešius, į Lietuvą gabenusius lietuvišką spaudą, kalbėjo Ugnė Trumpickaitė ir Dovydas Dvilevičius.
475 – Su bibliotekų metais ir knygnešio diena pasveikino Viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas laikinai einanti Vaiva Daugėlienė.
483 arba 481- Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė skelbia Bibliotekų metų pradžią Širvintų rajone.
505 – Žiūrovams patiko smuiko ir gitaros muzika.
494 – Koncertuoja gitaristas Simonas Bušma ir smuikininkas Gediminas Dalinkevičius.
Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė skelbia Bibliotekų metų pradžią Širvintų rajone.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė skelbia Bibliotekų metų pradžią Širvintų rajone.

J. Bielinio garbei jo gimimo dieną, kovo 16-ąją, minima Knygnešio diena. Ta proga Širvintų kultūros centro parodų salėje vyko Bibliotekų metų atidarymo šventė ir Knygnešio dienos minėjimas. Eiles apie daugiau kaip prieš šimtą metų į Lietuvą gabenusius lietuviškos spaudos knygnešius skaitė Ugnė Trumpickaitė, renginio vedėjas Dovydas Dvilevičius žiūrovams papasakojo apie  knygnešystę –  kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų patriotinę veiklą, nukreiptą prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką.

Visus knygos mylėtojus su Knygnešio diena pasveikino Viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas laikinai einanti Vaiva Daugėlienė, Švietimo centro direktorė ir laikinai einanti Meno mokyklos direktoriaus pareigas Daiva Vinciūnienė, laikinai einanti Kultūros centro direktorės pareigas Rytė Bareckaitė. Renginio globėjos Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės sveikinimo žodžius perdavė merės padėjėja Janina Greiciūnaitė. Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė paskelbė Bibliotekų metų pradžią Širvintų rajone. Skaityti daugiau »

Administracijos komanda pasirengusi didiesiems darbams

Administracijos komanda pasirengusi didiesiems darbams
Gruodžio mėnesį veiklą pradėjo naujos struktūros Širvintų rajono savivaldybės administracija. Permainos, sukėlusios nemažą atgarsį visuomenėje, pasak naujų Savivaldybės ir Administracijos vadovių, buvo būtinos. Apie tai – pokalbis su Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene, kurios paprašėme pristatyti ir Administracijos padalinių vadovus – žmones, tiesiogiai atsakingus už atskiras sritis:
- Kokioms sritims skyrėte išskirtinį dėmesį?
-  Administracijos reorganizacija buvo gerai apgalvota, daug kartų permąstyta būtinybė. Juk visi pokyčiai – širvintiškių labui. Pradėjome dirbti artėjant naujam Europos Sąjungos fondų finansavimo laikotarpiui, tad didelį dėmesį skyrėme tų sričių, kurios tiesiogiai susijusios su projektų įgyvendinimu, infrastruktūros plėtra, į kurią įeina pagrindiniai mūsų tikslai – gatvių remontas, apšvietimas ir kiti rajono gyventojų lengvesnei kasdienybei užtikrinti būtini dalykai. Ypatingą dėmesys – socialinės paramai ir vaiko teisių apsaugai – naujojoje struktūroje šios artimos sritys yra sujungtos į vieną padalinį. Prieš priimdami sprendimą, daug konsultavomės, važiavome į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, analizavome kitų Europos valstybių pavyzdžius, todėl tikimės, kad bendro skyriaus darbo rezultatai lems kokybiškesnę pagalbą, paslaugas. Kaip parodė Kėdainių rajone nutikę baisūs įvykiai, bendros situacijos matymas, įvertinimas ir specialistų susikalbėjimas gali būti lemtingi, kalbant apie socialinės rizikos šeimas, darbą su jomis. Svarbu, kad dirbant su šeimomis, būtų vykdomos ne tik visos procedūros, sutvarkomi reikalingi dokumentai, bet skiriamas realus dėmesys ir kiekvienu atveju ieškoma konkrečių pagalbos būdų.
- Minėjote, kad Administracijos reorganizacija buvo gerai apgalvotas veiksmas. Sakykite, kaip „sudėliojote“ komandą, ką galite pasakyti apie ją, praėjus mėnesiui?
- Jau nuo balandžio mėnesio, tuojau po rinkimų, ėmus pradėti įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, greitai tapo aišku, kas iš Administracijos darbuotojų yra pasirengę didesniam tempui, geranoriškam bendradarbiavimui. Per kelis mėnesius paaiškėjo, kurios pareigybės buvo sukurptos dirbtinai, kurių specialistų darbo krūviai buvo iš tiesų nepilni. Labai džiaugiuosi, kad po truputį susiformavo ta komanda, kuri dabar yra tapusi Administracijos atrama – t.y. skyrių, poskyrių vedėjai ir jiems padedantys specialistai. Žinoma, struktūra nauja, todėl reikės dar šiek teik laiko, kad darbuotojai įsibėgėtų, įprastų dirbti naujomis sąlygomis. Galiu drąsiai pasakyti, kad atkaklus ir nuoseklus darbas jau davė rezultatų: daug darbų atlikta Širvintų mieste ir rajone, esame viena iš nedaugelio savivaldybių 100 proc. įsisavinusių 2015 metams skirtas tikslines Kelių direkcijos lėšas, padėti pamatai investiciniams projektams, keičiame kultūros, sporto ir jaunimo renginių tradicijas.  Naujas Viešosios tvarkos skyrius sutelks jėgas į labai svarbią – atliekų tvarkymo, viešosios tvarkos palaikymo sritį, skatins gyventojų atsakingumą.
- Ką pavadintumėt didžiausiais veiklos iššūkiais?
- Pradėti reikėtų nuo to, kad buvusi valdžia Savivaldybę paliko sudėtingoje finansinėje situacijoje – viešai deklaravusi taupymo politiką „pinigų nėra“, kone iki maksimumo išnaudojo skolinimosi limitus neracionaliems projektams įgyvendinti. Paskolos ir palūkanos – didelė našta. Tačiau, mano nuomone, ir nedidelis biudžetas leidžia ieškoti racionalių sprendimų, pvz., pradėję dirbti atlikome viešąjį elektros tiekimo viešosioms reikmėms pirkimą ir, sumažinę tarifus (naktinis sumažėjo 68 proc.), palengvinsime ne tik Savivaldybės, bet ir kitų biudžetinių įstaigų naštą.
Darbus stabdo ir nuolatinis opozicijos trukdymas, skundų rašinėjimas įvairiausioms instancijoms, pradedant Prezidentūra, baigiant STT. Pavadinčiau tai pagalių kaišiojimu į ratus. Juk atsakymus į tuos skundus, užuot dirbę tiesioginius darbus, turi rengti tie patys Administracijos darbuotojai.
Nemaži iššūkiai laukia ir atliekų tvarkymo, sveikatos apsaugos srityse – keičiasi įvairūs teisės aktai, juos turėsime įgyvendinti, siekdami savo rajono gyventojų gerovės.
Susipažinkite – tai Savivaldybės administracijos komandos nariai, skyrių ir poskyrių vedėjai.
Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė:
- Esame pasirengę didiesiems projektams!
Liudmila Braškienė, Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus vedėja:
- Pagrindinis Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriui keliamas uždavinys – užtikrinti, kad  Savivaldybės finansai būtų valdomi efektyviai, o tai reiškia – ūkiškai (ekonomika dar gali būti įvardinta ir kaip ūkis, ūkio valdymas), skaičiuojant pinigus, įvertinant savo poreikius ir galimybes, juos tenkinti bei, nusistačius prioritetus, naudoti lėšas pagal numatytą paskirtį.
Strateginis Savivaldybės veiklos planavimas būtinas, kad politikų duoti  pažadai neliktų vien politiniais šūkiais. Rinkimų programoje įvardyti tikslai ir siekiai turi būti „sudėti“ į Savivaldybės plėtros ir veiklos planus, atitinkamas programas ir projektus, kuriems įgyvendinti nustatomas laikas, terminai, numatomi būtini finansiniai ir kiti ištekliai. Tą darbą ir turės atlikti mūsų skyriaus komanda.
Linkiu, kad ne tik per šventes, bet ir gyvenimo kasdienybėje sugebėtume įžvelgti stebuklus, jais džiaugtis ir dalytis tuo džiaugsmu su kitais. Tikėjimo ateitimi, vilčių ir lūkesčių išsipildymo!
Regina Jagminienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja:
- Švietimo ir kultūros skyrius yra pasirengęs kurti naujas bendradarbiavimo formas, įtraukti kultūros darbuotojus į mokyklų gyvenimą, stiprinti ryšius su seniūnijomis.
Jūratė Meškutavičienė, l. e. Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pareigas:
- Sveikiname visus Širvintų rajono gyventojus su Naujaisiais, 2016-aisiais, linkime, kad metai būtų derlingi, sėkmingi, dosnūs!
Rita Gujienė, Ūkio plėtros skyriaus vedėja:
- Keliai, apšvietimas, socialiniai būstai ir statybos – mūsų skyriaus sritys, kuriose šiais metais numatoma daug didelių darbų. Bene didžiausi iš jų – Kalnalaukio gatvės Širvintose rekonstrukcija, Širvintų kaimo gatvių asfaltavimas, Širvintų miesto gatvių apšvietimo rekonstravimas pakeičiant senąsias lempas į LED apšvietimą – šių pokyčių gyventojai laukė jau daugybę metų. O šalia dar daugybė mažesnių, tačiau irgi labai svarbių darbų.
Valentina Deisadzė, Savivaldybės gydytoja:
- Laukia permainų ir pasikeitimų metai. Įsibėgėja 4-asis sveikatos sistemos plėtros ir ligonių tinklo konsolidavimo etapas, kuris aiškiai nustato steigėjo, t.y. Savivaldybės, atsakomybę priimti konkrečius sprendimus dėl sveikatos įstaigų veiklos jų teritorijose. 2015 m. gruodžio mėnesį mūsų rajono savivaldybės Taryba priėmė svarbų sprendimą mūsų rajono žmonių gerovei – t.y. dėl VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo prijungimo būdu prie VšĮ Širvintų ligoninės.  Kitas ypač svarbus klausimas – visuomenės sveikata. Dėl šių paslaugų bendradarbiaujame su Kaišiadorių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, intensyviai ieškome visuomenės sveikatos specialistų, rengiami nauji darbo tvarkos aprašai.
Diana Mičelienė, Bendrojo skyriaus vedėja:
- Klientus visuomet pasitiksime su šypsena, laukia permainos IT srityje, plėsis elektroninės paslaugos, bus atnaujinta Savivaldybės svetainė. Linkime gyventi drąsiai, nenukarpant svajonėms sparnų ir netaupant jėgų rytdienai! Būkite sveiki, laimingi ir linksmi!
Dalia Maleckaitė, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus skyriaus vedėja:
- Skyriaus veikla išsiplėtė, atsižvelgiant į kitų Savivaldybių patirtį. Ši sritis – ypač griežtai reglamentuota, todėl dirbsime atsakingai, įgyvendindami visas teisės aktais numatytas funkcijas.
Asta Vita Maslinskienė, Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyr. specialistė:
- Centralizuoto vidaus audito skyrius pasirengęs atlikti nepriklausomą, objektyvią tyrimo, vertinimo ir konsultavimo veiklą, siekdamas užtikrinti Savivaldybės administracijos, jai pavaldžių ir jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų veiklos gerinimą.
Ieva Kananovič, l. e. Socialinės paramos poskyrio vedėjos pareigas:
- Socialinės paramos poskyris kviečia dalintis gerumu, meile ir širdies šiluma su tais, kuriems šiuo metu labiausiai to trūksta. Prasmingų Jums visiems metų!
Giedrė Vaičiūnienė, Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja:
- Saugokite ir puoselėkite gamtos stebuklą, brangiausią gyvenimo dovaną, šį trapų turtą – savo vaikus. Dovanokite jiems kuo daugiau dėmesio, švelnumo ir meilės. Šiltų ir džiaugsmingų 2016-ųjų!
Deimantė Oršauskaitė, Architektūros ir kraštotvarkos planavimo skyriaus vedėja:
- Mūsų skyriaus komanda dirba planuodama darnų rajoną ir miestą, kurdama estetišką erdvę ir patrauklią aplinką rekreacijai, puoselėdama unikalų kraštovaizdį.
Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Gruodžio mėnesį veiklą pradėjo naujos struktūros Širvintų rajono savivaldybės administracija. Permainos, sukėlusios nemažą atgarsį visuomenėje, pasak naujų Savivaldybės ir Administracijos vadovių, buvo būtinos. Apie tai – pokalbis su Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene, kurios paprašėme pristatyti ir Administracijos padalinių vadovus – žmones, tiesiogiai atsakingus už atskiras Skaityti daugiau »

Formuojamoje Savivaldybės vadovų komandoje – dar dvi moterys

Formuojamoje Savivaldybės vadovų komandoje – dar dvi moterys
Dėl pakartotinių rinkimų užsitęsė Širvintų rajono vadovų komandos dėlionė. Birželio mėnesį vykusiuose tiesioginiuose mero rinkimuose išrinkta rajono merė Živilė Pinskuvienė vis dar neturėjo savo komandos. Galutinai susiformavusi rajono tarybos valdančioji koalicija į rajono vadovų komandą – vicemero ir administracijos direktoriaus postus – delegavo savo atstovus.
Liepos 23 dieną vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo apsvarstytos vicemero ir administracijos direktoriaus kandidatūros. Vyko slaptas balsavimas.
Rajono mero pavaduotoja išrinkta Tarybos narė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Irena Vasiliauskienė, Savivaldybės administracijos direktore – Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.
„Širvintų krašto“ informacija
Rajono tarybos valdančioji dauguma apsisprendė dėl vicemero ir administracijos direktoriaus kandidatūrų.
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Širvintų skyrius į Savivaldybės vicemero postą delegavo Ireną Vasiliauskienę.
Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktore išrinkta Darbo partijos deleguota Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.
Rajono tarybos valdančioji dauguma apsisprendė dėl vicemero ir administracijos direktoriaus kandidatūrų.

Rajono tarybos valdančioji dauguma apsisprendė dėl vicemero ir administracijos direktoriaus kandidatūrų.

Skaityti daugiau »

Patvirtino vienbalsiai

Patvirtino vienbalsiai
Balandžio 30 d. rajono tarybos posėdyje nuspręsta pavesti Širvintų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėjai Ingridai Baltušytei-Četrauskienei nuo 2015 m. gegužės 11 d. eiti Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas (įstaigos vadovo, A lygis, 17 kategorija) iki tol, kol bus paskirtas Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorius naujai kadencijai. Taip pat nutarta mokėti ne mažesnį kaip iki perkėlimo nustatytą darbo užmokestį. Diana Rodzevič nuo gegužės 11 d. grąžinta į Širvintų rajono savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas.
Posėdžio metu sprendimo projektą pateikusios Živilės Pinskuvienės buvo paklausta, kas įvyko, kad daromi tokie pakeitimai, gal nusivilta l.e. pareigas administracijos direktorės D. Rodzevič darbu?
Živilė Pinskuvienė paaiškino, kad Diana Rodzevič – kompetentinga ir pareiginga specialistė, nepabūgusi iššūkio imtis atsakingų pareigų pereinamuoju laikotarpiu. „Tačiau aš visuomet laikausi duoto žodžio. Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį vykusio Darbo partijos rinkimų štabo atidarymo metu, kalbėdama apie tai, kad jei būčiau išrinkta mere, norėčiau, kad Savivaldybės administracijai vadovautų Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, – sakė Živilė Pinskuvienė. – Tai daugiau nei 10 metų darbo investicijų srityje patirtį turinti specialistė, Širvintų rajone inicijavusi ir įgyvendinusi daugelį Europos Sąjungos lėšomis remiamų projektų, pastaruoju metu naujų idėjų ir dar daugiau patirties pasisėmusi eidama atsakingas pareigas Vilniaus miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamente. Tai žmogus, pasiryžęs nuoširdžiai dirbti širvintiškių labui ir su kaupu pateisinti jų lūkesčius.“
Sprendimą patikėti Ingridai Baltušytei-Četrauskienei Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas iki tol, kol bus paskirtas Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorius naujai kadencijai, palaikė visi rajono tarybos nariai.
„Širvintų krašto“ informacija
Diana Rodzevič nepabūgo iššūkio imtis atsakingų pareigų pereinamuoju laikotarpiu.
Administracijai vadovauti patvirtinta Ingrida Baltušytė-Četrauskienė – daugiau nei 10 metų darbo investicijų srityje patirtį turinti specialistė.
Diana Rodzevič nepabūgo iššūkio imtis atsakingų pareigų pereinamuoju laikotarpiu.

Diana Rodzevič nepabūgo iššūkio imtis atsakingų pareigų pereinamuoju laikotarpiu.

Balandžio 30 d. rajono tarybos posėdyje nuspręsta pavesti Širvintų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėjai Ingridai Baltušytei-Četrauskienei nuo 2015 m. gegužės 11 d. eiti Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas (įstaigos vadovo, A lygis, 17 kategorija) iki tol, kol bus paskirtas Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorius naujai kadencijai. Taip pat nutarta mokėti ne mažesnį kaip iki perkėlimo nustatytą darbo užmokestį. Diana Rodzevič nuo gegužės 11 d. grąžinta į Širvintų rajono savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas.

Administracijai vadovauti patvirtinta Ingrida Baltušytė-Četrauskienė - daugiau nei 10 metų darbo investicijų srityje patirtį turinti specialistė.

Administracijai vadovauti patvirtinta Ingrida Baltušytė-Četrauskienė - daugiau nei 10 metų darbo investicijų srityje patirtį turinti specialistė.

Posėdžio metu sprendimo projektą pateikusios Živilės Pinskuvienės buvo paklausta, kas įvyko, kad daromi tokie pakeitimai, gal nusivilta l.e. pareigas administracijos direktorės D. Rodzevič darbu?

Živilė Pinskuvienė paaiškino, kad Diana Rodzevič – kompetentinga ir pareiginga specialistė, nepabūgusi iššūkio imtis atsakingų pareigų pereinamuoju laikotarpiu. „Tačiau aš visuomet laikausi duoto žodžio. Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį vykusio Darbo partijos rinkimų štabo atidarymo metu, kalbėdama apie tai, kad jei būčiau išrinkta mere, norėčiau, kad Savivaldybės administracijai vadovautų Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, – sakė Živilė Pinskuvienė. – Tai daugiau nei 10 metų darbo investicijų srityje patirtį turinti specialistė, Širvintų rajone inicijavusi ir įgyvendinusi daugelį Europos Sąjungos lėšomis remiamų projektų, pastaruoju metu naujų idėjų ir dar daugiau patirties pasisėmusi eidama atsakingas pareigas Vilniaus miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamente. Skaityti daugiau »

Tarybos nario mandato atsisakyta po ilgų svarstymų

Išskirtinis interviu
Tarybos nario mandato atsisakyta po ilgų svarstymų
Remiantis VRK skelbiama informacija, Savivaldybių tarybų rinkimuose iškovoto mandato atsisakė per 70 šalies kandidatų. Laimėtų mandatų savivaldoje dar iki pirmojo naujos kadencijos tarybos posėdžio dėl nesuderinamų pareigų atsisakė ir du širvintiškiai. Tai Robertas Bartulis ir Sigitas Bankauskas. Praėjusią savaitę, jau priėmusi priesaiką, tarybos nario mandato atsisakė Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Ji maloniai sutiko papasakoti rinkėjams apie mandato atsisakymo priežastis.
- Jums pirmumo balsus atidavė net 1234 rinkėjai. Tai vienas iš geriausių rezultatų rajone. O Jūs atsisakote mandato. Kodėl nusprendėte taip padaryti?
- Išties rinkimų rezultatai puikūs, esu maloniai nustebinta tokiu dideliu rajono žmonių pasitikėjimu. Tad visų pirma noriu širdingai padėkoti visiems balsavusiems ir patikėjusiems manimi. Jaučiu didžiulę atsakomybę dėl visų rajono žmonių, dėl to ir atsisakiau tarybos nario mandato. Priimti tokį rimtą sprendimą buvo sunku. Atsisakyti mandato nusprendžiau po ilgų svarstymų, po pasitarimo su komanda, šeima. Tai nebuvo vienos minutės sprendimas. Kaip žinia, Širvintų rajone susiklostė išskirtinė situacija, vienintelė Lietuvoje, kuomet buvo patvirtinti tik Savivaldybės tarybos narių rinkimų rezultatai, o mero rinkimų rezultatai anuliuoti. Tad merą dar kartą teks rinkti šių metų birželio 7 dieną, o taryba turi dirbti toliau. Įstatymų nustatyta tvarka Širvintų rajono savivaldybės taryba balsavo ir išrinko laikinai mero pareigas einančią tarybos narę Živilę Pinskuvienę, kuria pasitikėjo daugiausia Širvintų rajono rinkėjų. Kartu su laikinąja mere bei kitais 10 tarybos narių esame stipri ir kompetentinga komanda, tad nedelsdami ėmėmės darbo, analizavome situaciją. Paaiškėjo ypatingų dalykų, apie kuriuos, manau, dar bus daug kalbama. Noriu pabrėžti, kad situacija Savivaldybėje yra kritinė. Paminėsiu tik vieną svarbų dalyką, kad jau prasidėjęs Europos Sąjungos 2014-2020 metų paramos laikotarpis, kuris Lietuvai yra svarbiausias. Tai paskutinis šansas įsisavinti Europos Sąjungos fondų lėšas. Širvintose situacija tokia, kad prieš pat prisiekiant tarybos nariams pareigas paliko Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėja. Paprastais žodžiais tariant – nėra kam rūpintis investicijomis Širvintų rajone. Šiuo itin svarbiu laikotarpiu – tai visiškai kritinė situacija. Rizikuojame netekti ES paramos. Turiu daugiau nei 10 metų darbo investicijų srityje patirtį, t.y. nuo pat įstojimo į ES pradžios. Puikiai žinau, kaip yra svarbu laiku atlikti visus parengiamuosius darbus. Dirbdama Vilniaus miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamente, įgijau dar daugiau patirties, pasisėmiau naujų idėjų, kurias nekantrauju įgyvendinti.
Esu tvirtai nusprendusi ir pasiryžusi dirbti širvintiškių labui. Tai sakiau ir prieš rinkimus, tad imtis darbų – mano pareiga. Ypač dėl to, kad manimi pasitikėjo daugybė rinkėjų. Atsisakyti mandato – viena iš galimybių dirbti tiesiogiai įsisavinant investicijas. Su kaupu įgyvendinsiu žmonių lūkesčius. Būnant tarybos nare, tai padaryti būtų ypač sunku. Atsisakiusi mandato, galiu dirbti Investicijų skyriaus vedėja. Dirbdama galiu pati labai daug ką nuveikti.
- Grįžtate į savo buvusias pareigas Širvintų rajono savivaldybėje. Kodėl vėl panorote darbuotis Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėja? Ar tokioms pareigoms užimti nebūtinas konkursas?
- Kaip jau minėjau, Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėjos pareigos prieš keletą dienų liko laisvos. Šiuo metu dirbu taip pat valstybės tarnautoja Vilniaus miesto savivaldybėje. Žinoma, mano kategorija Vilniuje aukštesnė. Įstatymai numato, kad valstybės tarnautojai tarnybinio kaitumo būdu gali pereiti dirbti į kitą įstaigą, jei tarnautojo kategorija yra ta pati arba žemesnė. Kadangi Širvintų rajono savivaldybės Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėjo kategorija yra žemesnė, įstatymų nustatyta tvarka pereinu į šias pareigas. Tokiu atveju konkurso nereikia. Juolab kad pati šiose pareigose Širvintų savivaldybėje dirbau apie 4 metus.
- Ką turėtumėte pasakyti savo rinkėjams?
- Visiems, kurie mane palaikė, nuoširdžiai dėkoju ir linkiu kuo geriausios kloties. Tikiu, kad būsiu manimi pasitikėjusių, už mane balsavusių rinkėjų suprasta. Aš niekur neišvykstu. Grįžtu į Širvintas ir imsiuosi rimtų darbų. Drauge su komanda pateisinsiu mane rinkusių Širvintų krašto žmonių lūkesčius. Ačiū visiems, kurie padėjo man formuotis kaip investicijų specialistei, ačiū palaikiusiems, ačiū ir kritikavusiems. Esu tikra, kad vietoje manęs į rajono tarybą ateisiantis dirbti Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos mokytojas Remigijus Bonikatas Jūsų nenuvils. Jį, praėjusios kadencijos tarybos narį, dauguma širvintiškių tikriausiai pažįsta ir iš jo rašinių rajono laikraštyje „Širvintų kraštas“.
- Politikoje labai svarbu būti stipriam ir atkakliam, nepalūžti ir tikėti savo jėgomis net ir sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Iš kur semiatės jėgų?
- Politika išties sudėtinga, ji apima visas žmogaus gyvenimo sritis, tad kiekvienu atveju turi semtis jėgų iš skirtingų šaltinių. Tačiau sunkiausiomis akimirkomis pati svarbiausia ir geriausia atrama – šeima. Dukrytė – tai mano energijos šaltinis, vyras – tai siena, už kurios jaučiuosi saugi, tėvai, seserys, kiti giminaičiai – mano patarėjai, iš kurių semiuosi gyvenimiškos patirties. Žinoma, skyriaus komanda – tai tie žmonės, kurie visuomet padės, patars, nuramins. Esu atvira ir tikiu žmonėmis, todėl manau, kad tikėjimas žmonėmis taip pat suteikia jėgų. Kuomet padarai gerų darbų, kai matai žmonių padėkas  - tai irgi suteikia jėgų, optimizmo, noro siekti daugiau ir geriau.
- Ačiū už pokalbį. Linkiu daug naudingo nuveikti rajono žmonių labui, tobulinti, keisti esamą situaciją rajone, kad jame būtų gera gyventi ir jaunam, ir garbaus amžiaus žmogui.
Romas Zibalas
Ingrida Baltušytė-Četrauskienė: „Esu tvirtai nusprendusi ir pasiryžusi dirbti širvintiškių labui.“
Ingrida Baltušytė-Četrauskienė: „Esu tvirtai nusprendusi ir pasiryžusi dirbti širvintiškių labui.“

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė: „Esu tvirtai nusprendusi ir pasiryžusi dirbti širvintiškių labui.“

Remiantis VRK skelbiama informacija, Savivaldybių tarybų rinkimuose iškovoto mandato atsisakė per 70 šalies kandidatų. Laimėtų mandatų savivaldoje dar iki pirmojo naujos kadencijos tarybos posėdžio dėl nesuderinamų pareigų atsisakė ir du širvintiškiai. Tai Robertas Bartulis ir Sigitas Bankauskas. Praėjusią savaitę, jau priėmusi priesaiką, tarybos nario mandato atsisakė Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Ji maloniai sutiko papasakoti rinkėjams apie mandato atsisakymo priežastis.

- Jums pirmumo balsus atidavė net 1234 rinkėjai. Tai vienas iš geriausių rezultatų rajone. O Jūs atsisakote mandato. Kodėl nusprendėte taip padaryti?

- Išties rinkimų rezultatai puikūs, esu maloniai nustebinta tokiu dideliu rajono žmonių pasitikėjimu. Tad visų pirma noriu širdingai padėkoti visiems balsavusiems ir patikėjusiems manimi. Jaučiu didžiulę atsakomybę dėl visų rajono žmonių, dėl to ir atsisakiau tarybos nario mandato. Priimti tokį rimtą sprendimą buvo sunku. Atsisakyti mandato nusprendžiau po ilgų svarstymų, po pasitarimo su komanda, šeima. Tai nebuvo vienos minutės sprendimas. Kaip žinia, Širvintų rajone susiklostė išskirtinė situacija, vienintelė Lietuvoje, kuomet buvo patvirtinti tik Savivaldybės tarybos narių rinkimų rezultatai, o mero rinkimų rezultatai anuliuoti. Skaityti daugiau »

Širvintose – kišenių tuštinimo monopolis?

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Širvintų rajono savivaldybės taryba patvirtino taisykles, kurios apibrėžia, kaip paskiriamas bendrojo naudojimo objektų administratorius. Norėtųsi pastebėti, kad šis iš pirmo žvilgsnio – formalus dalykas iš tiesų yra labai svarbus tūkstančiams rajono gyventojų. Būtent jiems teks atverti savo pinigines ir sumokėti už bendrojo naudojimo objektų administravimą.

Iki šiol rajone administruoti bendrojo naudojimo objektus buvo patikėta UAB „Širvintų komunalinis ūkis“, jei neskaičiuosime vos kelių įkurtų gyventojų bendrijų, kurios pačios sprendžia, kaip elgtis su jos narių bendrai naudojamu turtu. Kadangi bent šiuo metu absoliuti dauguma gyventojų bendrijų nėra įkūrę ir joms nepriklauso, jiems administratorių turės skirti Savivaldybė. Būtent tam ir buvo sukurtos taisyklės, o šis procesas turės būti vykdomas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.84 straipsnio nuostatas. Šiame straipsnyje yra nustatyta tvarka, kuria remiantis vykdomas butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimas, kai šie savininkai neįsteigę bendrijos arba nesudarę jungtinės veiklos sutarties. Skaityti daugiau »

Savivaldybei gali grėsti rimtos finansinės sankcijos?

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė mano, kad Savivaldybės administracija neužtikrina projekto tęstinumo.

Ingrida Baltušytė-Četrauskienė mano, kad Savivaldybės administracija neužtikrina projekto tęstinumo.

Paplūdimys Širvintose – jaunimo ir vaikų traukos centras, žinoma, šiltuoju metų sezonu. Čia širvintiškiai ateina ne tik maudytis, pasikaitinti saulutėje, bet ir eina pasivaikščioti takeliu, važinėja dviračiais, o ir mamytės su vaikučiais čia dažnai leidžia laiką. Džiugu, kad iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų sukurta infrastruktūra naudinga gyventojams. Tačiau gaila, kad ta infrastruktūra labai prastai prižiūrima.

Vieną gražų vakarą, vaikštinėdama paplūdimio takeliu, pamačiau, kad suoliukai išlaužyti, šiukšliadėžės pilnos, veja nenušienauta, želia dilgėlės, takelis po vasaros gali, ko gero, visas apaugti žole, o ir vaikų žaidimo aikštelės būklė itin prastėja. Jokiu būdu neteisinu vandalų, kurie aplaužė suoliukus, bet ir Savivaldybės administracijos darbuotojų aplaidumas akivaizdus. Pasidarė apmaudu, jog čia, kur įdėta tiek darbo, pastangų ne tik Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti, bet ir įgyvendinant projektą, viskas eina perniek.

Projektą „Paplūdimio prie užtvenktos Širvintos upės Širvintų mieste įrengimas“, dar būdama Širvintų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėja, įgyvendinau, t.y. rūpinausi, kad būtų gautas finansavimas, kad projektas būtų tinkamai įvykdytas, tad galiu priminti, jog bendra jo vertė – 564 350 Lt. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei Prezidento rinkimai būtų rytoj, už ką balsuotumėt?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.