eurai

Pirmomis dienomis prie eurų – kaip sovietmečiu prie mėsos

Šiomis dienomis Širvintų paštas sulaukė kur kas daugiau klientų, nei įprasta.

Šiomis dienomis Širvintų paštas sulaukė kur kas daugiau klientų, nei įprasta.

Be abejonės, euro įvedimą Lietuvoje galima būtų laikyti reikšmingiausiu pastarojo dešimtmečio įvykiu. Jei ne savo reikšme Lietuvai, tai bent neginčytinu ažiotažu, kuris kilo į amžinojo poilsio vietą palydint du dešimtmečius ištikimai tarnavusį ir prieš įvairias infliacijos audras atsilaikiusį litą. Juo labiau kad pasitinkant eurą netikėtai paaiškėjo, jog Lietuvoje yra gerokai daugiau pasiturinčių žmonių, nei iki tol atrodė pačiai valstybei.

Kaip informavo Lietuvos bankas, iki 2014 metų gruodžio 31 dienos komerciniai bankai iš Lietuvos banko paėmė per 620 mln. eurų, o 2015 metų sausio 1-ąją buvo pradėtas nemokamas grynųjų litų keitimas į eurus. Visose apskrityse litus į eurus keičia 40 komercinių bankų padalinių, taip pat Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune. Skaityti daugiau »

Priešais čiobiškiečių geltonąjį autobusiuką – „juodosios magijos seansas“

Priešais Čiobiškio pagrindinės mokyklos geltonąjį autobusiuką pažiro ... eurų lietus.

Priešais Čiobiškio pagrindinės mokyklos geltonąjį autobusiuką pažiro ... eurų lietus.

Rusų rašytojo Michailo Bulgakovo plunksnos sukurtas tamsiųjų jėgų įsikūnijimas Volandas Maskvos teatre surengė juodosios magijos seansą, kurio metu iš lubų ėmė byrėti pinigai, o ant scenos veltui buvo galima pasikeisti savo panešiotus drabužius į madingus vakarietiškus aprėdus.

Į teatrą atėję žmonės netrukus godžiai gaudė iš dangaus byrančius pinigus, vieni kitiems juos pešiojo iš rankų, tiesiog ant scenos išsirenginėjo ir vilkosi naujus drabužius, dėl jų pykosi ir stumdėsi. Kai burtai nustojo galios, žmonės pastebėjo prisirinkę spalvotų popierėlių ir esantys nuogi…

Taip per Volando burtus Michailas Bulgakovas romane „Meistras ir Margarita“ vaizdžiai parodė, kad kilniais lozungais prisidengusios ir socializmą statančios visuomenės moralė nė kiek nepasikeitė.

Galima būtų samprotauti, kad birželio 4-ąją Volando buvo apsilankyta ir Ukmergės rajone: jo burtai lėmė, kad priešais Čiobiškio pagrindinės mokyklos geltonąjį autobusiuką, kuriuo į Anykščius važiavo pradinių klasių mokiniai, lydimi kelių tėvų ir dviejų mokyklos pedagogų, pažiro … eurų lietus. Tiesa, eurai pasipylė ne iš dangaus, o iš autobusiuką aplenkusio motociklininko kuprinės. Motociklu važiavo ne juodosios magijos specialistas, o vienas Ukmergės rajono gyventojas. Tik grįžęs į namus jis pastebėjo, kad kuprinėje nėra voko, kuriame buvo užrašų knygelė ir … 10 tūkst. eurų! Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos