Afrikinis kiaulių maras

Afrikinis kiaulių maras plinta rajone

Lietuvoje ir mūsų rajone afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai nuolat fiksuojami laukinėje faunoje. Šių metų sausio mėnesį rajone liga diagnozuota 3 sumedžiotiems šernams ir 90 šernų gaišenoms. Nuo šių metų pradžios Lietuvoje AKM nustatytas 502 šernams 229 vietose. Visos šernų gaišenos ir užkrėstos AKM skerdenos sunaikintos. Skaityti daugiau »

Jau tūkstantis, o pas mus – padvigubėjo

Naujausiais duomenimis, šiais metais Lietuvoje laukinėje faunoje afrikinis kiaulių maras (AKM) jau patvirtintas 565 vietose tūkstančiui šernų – 99 sumedžiotiems ir 901 nugaišusiam. Skaityti daugiau »

Kas savaitę minimas ir Širvintų rajonas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 4-11 dienomis Lietuvoje afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 6 sumedžiotiems šernams ir 43 šernų gaišenoms.

Daugiausia šernų gaišenų – 10 – Aptikta Panevėžio rajone. Ukmergės rajone informuota apie 9, Kėdainių rajone – apie 6, Širvintų rajone – apie 5 rastas gaišenas (veterinarijos pareigūnai informuoti apie AKM užsikrėtusių šernų gaišenas Zibalų ir Alionių seniūnijose). Skaityti daugiau »

Dar kartą apie afrikinį kiaulių marą…

Pranešimus skaitė ir į aktualius klausimus atsakė (iš kairės į dešinę) vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Birutė Bernotienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas - valstybinis veterinarijos inspektorius Leonardas Šmaukšta ir vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Audronė Buožytė.

Pranešimus skaitė ir į aktualius klausimus atsakė (iš kairės į dešinę) vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Birutė Bernotienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas - valstybinis veterinarijos inspektorius Leonardas Šmaukšta ir vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Audronė Buožytė.

Atsirandant vis naujiems afrikinio kiaulių maro židiniams Lietuvoje, Širvintų Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rugsėjo 4 dieną organizavo mokymus gyvulių augintojams ir savivaldybių administracijų darbuotojams. Pranešimus skaitė ir į aktualius klausimus atsakė Širvintų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas – valstybinis veterinarijos inspektorius Leonardas Šmaukšta, vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Birutė Bernotienė ir vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Audronė Buožytė.

Paslaptis, kurią žino visi: pavieniai atokesnių kaimų ir vienkiemių gyventojai, auginantys vieną ar dvi kiaules, jų tikrai nėra įregistravę. Norint užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė visiems šalies kiaulių laikytojams iki 2014 metų rugsėjo 15 dienos įregistruoti ūkiuose laikomas kiaules. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar rinkimuose atiduotumėt savo balsą už teistą asmenį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.